ULEB taurė: AEK tampė vilniečiams nervus

2007 01 18 0:00
Artūras Jomantas buvo naudingiausias vilniečių gretose - jis pelnė 10 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai 86:80 nugalėjo Atėnų AEK ekipą, iškovojo septintą pergalę ir tapo ULEB taurės varžybų A grupės nugalėtojais

Įpusėjus trečiajam rungtynių su Atėnų AEK krepšininkais kėliniui Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipa pirmavo net 27 taškų skirtumu, tačiau baigiantis mačui dėl atsipalaidavimo vos neišleido pergalės iš rankų. Taikliai tritaškius metę graikai per 7 ketvirtojo kėlinio minutes sumažino skirtumą iki 6 taškų (77:83), o paskutinės rungtynių akimirkos aikštės šeimininkams kainavo nemažai nervų. Vis dėlto pergalės iš rankų jie neišleido. "Per didžiąją rungtynių pertrauką savo žaidėjams sakiau, kad į aikštę jie grįžtų nesidairydami į švieslentę ir manydami, kad mačo rezultatas yra lygus. Bet žaidėjų galvose vis tiek kirbėjo mintis apie didelį skirtumą, ir jie atsipalaidavo, - milžiniško skirtumo iššvaistymą paaiškino "Lietuvos ryto" ekipos vyriausiasis treneris Zmago Sagadinas. - Tačiau mes esame geresni ir todėl šiandien laimėjome."

Jis džiaugėsi, kad jo auklėtiniai puikiai sužaidė pirmąją rungtynių dalį, kurią strategas iš Slovėnijos pavadino idealiai sužaista. Per pirmuosius du kėlinius Sagadino auklėtiniai pataikė net 7 tritaškius iš dešimties, o dvitaškius ir tritaškius metė net 70 procentų taiklumu. "Pataikėme neįtikėtinus metimus, tačiau kai po dviejų kėlinių komandas skiria 20 taškų, žaisti yra labai sunku. Man toks skirtumas labai nepatinka", - pareiškė Sagadinas.

Pasak trenerio, LKL čempionai jaučia didelį komandos lyderio Roberto Štelmaherio trūkumą. "Tikiuosi, kad po dviejų savaičių jis sugrįš į aikštę. Jeigu jo reabilitacija nesiklostys taip, kaip mes tikimės, galbūt ieškosime dar vieno žaidėjo. Janis Blūmas negali žaisti visas 40 minučių", - pareiškė Sagadinas. Jis pridūrė, kad jo auklėtiniai po naujųjų metų nebesitreniruoja taip intensyviai, kaip 2006-aisiais.

Iškovoję pergalę vilniečiai ne tik tapo A grupės nugalėtojais ir užsitikrino lengvesnę varžovę per aštuntfinalio varžybas, be to, nutraukė dviejų iš eilės nesėkmių seriją. Prieš savaitę LKL čempionai išvykoje nusileido Las Palmo "Gran Canaria" krepšininkams, o per savaitgalį vykusias LKL rungtynes turėjo pripažinti Klaipėdos "Neptūno" ekipos pranašumą. "Dar prieš rungtynes žinojome, kokia didelė jų svarba. Jeigu laimime - esame pirmoje vietoje, jeigu ne - per kitus etapus bus sunkiau. Tačiau mes norime iškovoti ULEB taurę, todėl siekiame pergalės per kiekvieną mačą", - po pergalės tvirtino itin sėkmingai į aikštelę po traumos sugrįžęs Janis Blūmas. Jis puikiai pakeitė traumą besigydantį tėvynainį Robertą Štelmaherį - pelnė 9 taškus ir atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.

Per ULEB taurės aštuntfinalio varžybas "Lietuvos ryto" ekipa kovos su Udinės "Snaidero", Salonikų PAOK arba Berlyno "Alba" krepšininkais. Aštuntfinalio varžybų burtai bus traukiami rytoj.

A grupė

LIETUVOS RYTAS - AEK 86:80 (26:15, 26:16, 24:24, 10:25). Lietuvos rytas: Rushas 17, Nielsenas 17, Jomantas 10, Šležas 9, Blūmas 9 (11 rez. p.), Batista 8, Petravičius 6, Lukauskis 4, Žukauskas 4, Delininkaitis 2 (Pakamanis). AEK: Tapoutos 20 (8 atk. k.), Kommatos 19, Vetoulas 18, Nikolaidis 15, Papanikolau 3, Magkounis 3, Maglos 2 (Perkovičius, Michaloglou). Taiklumas: dvitaškiai 25/38 (65,7) ir 12/24 (50), tritaškiai 8/21 (38) ir 12/32 (37,5), baudos 12/15 (80) ir 20/26 (76,9). Atkovoti kamuoliai 31 ir 34, rezultatyvūs perdavimai 22 ir 13, perimti kamuoliai 10 ir 10, klaidos 10 ir 10, blokuoti metimai 3 ir 1.

Brose Baskets - Gran Canaria 70:58, SLUC Basket - Hemofarm 89:81.

B grupė

Besiktas - Strasbourg 80:88, FMP - Snaidero 85:78, Ventspils - Anwil 84:82.

C grupė

Khimki - Academic 101:77, Montepaschi - Telindus 73:62 (Montepaschi: KAUKĖNAS - 16 tšk.), Hapoel - Alba 95:82.

D grupė

Uniks - PAOK 85:57 (Uniks: D.LAVRINOVIČIUS - 14 tšk., ŠTOMBERGAS - 10 tšk.), EiffelTowers - Crvena Zvezda 89:92, Dexia - Real 76:96.

1. Real 7 3 823:723

2. Unics 7 3 896:820

3. Crvena Zvezda 7 3 839:793

4. PAOK 6 4 725:778

5. EiffelTowers 2 8 810:874

6. Dexia 1 9 791:896