ULEB taurė: vilniečiai - finale

2007 03 21 0:00
Serbijoje "Lietuvos ryto" komandą į priekį vedė Matthew Nielsenas.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai prasibrovė į ULEB taurės turnyro finalą. Vakar vilniečiai išvykoje pralaimėjo Železniko FMP (Serbija) 69:72, tačiau pirmąjį mačą namie buvo laimėję 11 taškų skirtumu 78:67.

"Lietuvos rytui" vakar jau galėjo padėti amerikietis Kareemas Rushas, tačiau rungtynėms nebuvo registruotas serbas Ivanas Koljevičius, savaitgalį patyręs kojos traumą per Baltijos krepšinio lygos rungtynes su "Ventspils".

Mačą geriau pradėjo šeimininkai. Po poros atakų jie pirmavo 4:0, tačiau tritaškį iš aikštės kampo pataikė Rushas. Po to FMP nemažino apsukų, o Vilniaus komandoje iniciatyvos ėmėsi australas Matthew Nielsenas. Po jo tritaškio, dvitaškio ir baudos metimo rezultatas buvo lygus 9:9. Netrukus Artūras Jomantas metimu iš po krepšio pirmą kartą persvėrė rezultatą savo komandos naudai (11:9). Per pirmąsias rungtynių minutes itin nesėkmingai žaidė "Lietuvos ryto" vidurio puolėjas Marijonas Petravičius - jis du kartus prasižengė, tačiau taisyklių pažeidimas nesukliudė serbams pelnyti taškų iš po krepšio.

Per antrąją pirmo kėlinio dalį vyko lygi kova, tačiau paskutinę minutė geriau sužaidė šeimininkai. Jie pelnė 4 paskutinius kėlinio taškus ir išėjo ilsėtis, turėdami 4 taškų persvarą (20:16).

Antrą kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo serbai. Sužaidus 3 min. po Milošo Teodosičiaus tritaškio jų persvara šoktelėjo iki 8 taškų (26:18). Po vilniečių minutės pertraukėlės Marko Djerasimovičius pelnė dar 2 taškus, tačiau tritaškiu atsakė Robertas Štelmaheris (28:21). Sužaidus kelias "sausas" minutes serbų persvarą iki 5 taškų sumažino Nielsenas. Likus žaisti 4 min. po Artūro Jomanto dvitaškio metimo "Lietuvos rytas" priartėjo dar labiau, Nielsenas atsilikimą sumažino iki minimumo, o Eurelijus Žukauskas dėjimu iš viršaus išvedė savo komandą į priekį (31:30). Po Zorano Ercego dvitaškio ir baudos metimo serbai susigrąžino persvarą, o prieš pat didžiąją pertrauką Predragas Samardžiski padidino savo komandos pranašumą iki 5 taškų (37:32).

Per antrą kėlinį puikiai pasirodė Žukauskas. Serbai ilgai stengėsi veržtis po krepšiu, tačiau aikštėje pasirodęs aukštaūgis blokavo 3 jų metimus ir Železniko ekipai teko atsisakyti neblogai veikusio puolimo plano.

Trečio kėlinio pradžioje FMP persvara po Ercego baudos metimų ir Branko Svetkovičiaus taiklaus dvitaškio šoktelėjo iki 9 taškų (43:34), bet netrukus Nielsenas 3 baudos metimais vėl pagerino svečių padėtį (43:37). Dar po poros minučių Štelmaheris pelnė 2 taškus, tritaškį metimą pataikė Mindaugas Lukauskis, ir serbų persvaros nebeliko (43:42). FMP treneriui teko prašyti minutės pertraukėlės, tačiau po jos Nielsenas pratęsė "Lietuvos ryto" spurtą ir vėl išvedė komandą į priekį (44:43). Vis dėlto serbai atsigavo ir kėlinį baigė geriau už svečius. Prieš rungtynių lemiamas 10 min. FMP buvo priekyje 4 taškų skirtumu (57:53).

Ketvirtą kėlinį "Lietuvos rytas" pradėjo Petravičiaus ir Jomanto pelnytais dvitaškiais. Po jų rezultatas vėl tapo lygus (57:57). Vėliau serbai trumpam buvo atgavę 3 taškų persvarą, bet vilniečiai ją greitai panaikino. Likus žaisti 3 min. FMP persvara siekė tik 2 taškus (65:63), o po 45 sek. Lukauskis baudos metimu sumažino ją iki minimumo. Į tai Ercegas atsakė 3 taškais iš eilės ir vėl suteikė savo komandai viltį (68:64). Bet po to serbai ėmė skubėti, o Joao Paolo Batista, likus žaisti minutę, 3 baudos metimais dar kartą sumažino savo ekipos atsilikimą iki minimumo (69:68). Per likusį laiką svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, o pergalę šeimininkams tritaškiu metimu paskutinę sekundę išplėšė Aleksandras Rasičius (72:69). Bet FMP komandai tai menka paguoda: į finalą pateko pirmąsias rungtynes 11 taškų skirtumu namie laimėjęs "Lietuvos rytas".

ULEB taurės turnyro finale vilniečiai žais su lietuviškuoju Kazanės "Uniks" (Rusija) arba Madrido "Real" (Ispanija). Pirmąsias šių komandų rungtynes Kazanėje rezultatu 76:69 laimėjo šeimininkai, o atsakomasis mačas vakar vėlų vakarą vyko Madride.

Rungtynių statistika

FMP - LIETUVOS RYTAS 72:69 (20:16, 17:16, 20:21, 15:16). FMP: Rasičius 15, Ercegas 15, Teodosičius 14, Cvetkovičius 11, Samardžiski 8, Djerasimovičius 4, Labovičius 2, Mičičius 2, Krstovičius 1 (Zigeranovičius). Lietuvos rytas: Nielsenas 19, Rushas 15, Štelmacheris 8, Jomantas 7, Lukauskis 7, Delininkaitis 3, Blumas 3, Batista 3, Žukauskas 2, Petravičius 2 (Šležas). Taiklumas: dvitaškiai 15/29 ir 15/29, tritaškiai 4/19 ir 8/19, baudos 30/37 ir 15/19. Atkovoti kamuoliai 20 ir 23, rezultatyvūs perdavimai 9 ir 10, perimti kamuoliai 14 ir 14, klaidos 10 ir 16, blokuoti metimai 2 ir 5.