ULEB taurė: vilniečiams - pamoka Vokietijoje

2006 11 16 0:00

Pirmą nesėkmę ULEB taurės varžybose patyrė Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai. Jie išvykoje po atkaklios kovos 77:78 pralaimėjo Bambergo "Brose Baskets" ekipai.

Visas rungtynes aikštelėje vyko itin atkakli kova, tačiau ketvirto kėlinio pabaigoje namie žaidusiai Vokietijos komandai pavyko įgyti 6 taškų pranašumą (76:70). Po 4 iš eilės Tomo Delininkaičio taškų vilniečiams pavyko persverti rezultatą (77:76), bet vokiečiai likus žaisti 1 sekundę susigrąžino minimalią persvarą. "Lietuvos ryto" vyriausiasis treneris Sharonas Druckeris spėjo paprašyti minutės pertraukėlės, bet išsigelbėti svečiams jau nepavyko.

"Rungtynių pabaigoje sužaidėme neblogai - buvome atsilikę 6 taškais, tačiau išsiveržėme į priekį. Gaila, kad praradome šį pranašumą. Rungtynių atmosfera buvo puiki, mums patiko čia žaisti, išskyrus paskutinį Bambergo krepšininkų metimą", - po rungtynių teigė Druckeris ir pažymėjo, jog atkaklių rungtynių tikėjosi.

Praėjusį sezoną tarp 16 stipriausių Eurolygos komandų patekusios Bambergo ekipos vyriausiasis treneris Dirkas Bauermannas tvirtino, kad jo auklėtiniai paskutinėmis mačo sekundėmis įveikė labai stiprią komandą: "Tai, kaip laimėjome, mums yra didelis pasiekimas. Anksčiau nebuvome tikri, ar galime laimėti prieš tokio lygio komandą. Dabar tuo įsitikinome".

Bauermannas džiaugėsi, kad po dviejų pralaimėjimų įveikę vienus ULEB taurės turnyro favoritų jo ekipos žaidėjai įgijo pasitikėjimo savo jėgomis.

Rungtynių statistika

A grupė

BROSE BASKETS - LIETUVOS RYTAS 78:77 (25:24, 21:22, 16:19, 16:12). Brose Baskets: Collinsas 20 (10 rez. p.), Harringtonas 17, Fennas 12, Wessonas 9, Ensmingeris 8, Zimmermannas 6, Pavičius 3, Yarbroughas 3 (Garrettas). Lietuvos rytas: Petravičius 14, Batista 12, Štelmaheris 10 (6 rez. p.), Delininkaitis 10, Šležas 9, Emmettas 8, Nielsenas 6, Ivory 3, Jomantas 2, Lukauskis 2, Blumas 1 (Žukauskas). Taiklumas: dvitaškiai 19/38 (50) ir 25/36 (69,4), tritaškiai 9/23 (39,1) ir 4/17 (23,5), baudos 13/18 (72,2) ir 15/22 (68,1). Atkovoti kamuoliai 34 ir 31, rezultatyvūs perdavimai 19 ir 15, perimti kamuoliai 8 ir 10, klaidos 16 ir 15, blokuoti metimai 0 ir 3.

Gran Canaria - SLUC Basket 55:75, AEK - Hemofarm 73:93.

B grupė

Besiktas - FMP 74:73, Strasbourg - Ventspils 72:68, Snaidero - Anwil 85:73.

C grupė

Khimki - Montepaschi 102:104 (Montepaschi: KAUKĖNAS - 25 tšk.), Academic - Hapoel 68:66, Telindus - Alba 69:80.

D grupė

Uniks - EiffelTowers 106:88 (Uniks: ŠTOMBERGAS 14, K.LAVRINOVIČIUS 13 (16 atk. k., 7 per. k., 6 bl.), PAOK - Dexia 83:69, Crvena Zvezda - Real 100:81.

1. Crvena Zvezda 3 0 265:233

2. Uniks 2 1 279:246

3. Real 1 2 227:229

4. EiffelTowers 1 2 256:275

5. PAOK 1 2 196:216

6. Dexia 1 2 232:256