Uteniškiai klumpa prieš istorinę dvikovą

2016 10 18 6:00
„Juventus“ krepšininkai šį vakarą debiutuos FIBA Krepšinio čempionų lygos turnyre. basketballcl.com nuotraukos

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate Utenos „Juventus“ komanda iš septynerių rungtynių laimėjo tik dvejas. Paskutinė uteniškių repeticija prieš šiandienos debiutą FIBA Krepšinio čempionų lygoje buvo nesėkminga, tačiau vyriausiasis treneris Antanas Sireika įžvelgė ir optimistinių dalykų.

„Juventus“ krepšininkai, per atrankos etapą įveikę Portugalijos čempioną Porto FC „Porto“, pateko į Krepšinio čempionų lygos D grupę. Joje Utenos klubas susikaus su Avelino „Sidigas“ (Italija), Tenerifės „Iberostar“ (Ispanija) ekipa, kuriai atstovauja Marius Grigonis, Ostendės „Telenet“ (Belgija), Strasbūro SIG (Prancūzija), Zagrebo „Cibonos“ (Kroatija), Belgrado „Mega Leks“ (Serbija) ir Baro „Mornar“ (Juodkalnija) komandomis. Pirma dvikova uteniškių laukia jau šiandien – savo arenoje „Juventus“ susitiks su Strasbūro SIG krepšininkais.

Ieško savo kelio

Savaitgalį LKL čempionato rungtynes uostamiestyje žaidė vietos „Neptūnas“ ir „Juventus“. Abi ekipos šį sezoną dalyvaus tame pačiame Krepšinio čempionų lygos turnyre, tik klaipėdiečiai į pirmą kovą stos trečiadienį. Pergalę pasiekė „Neptūnas“, nugalėjęs uteniškius 75:60. Dainiaus Adomaičio treniruojamai Klaipėdos komandai tai buvo trečias iš eilės laimėjimas. Tuo metu „Juventus“ patyrė jau trečią nesėkmę iš eilės.

„Pralaimėjome, bet, kad ir kaip būtų keista, rungtynių pabaiga nuteikė optimistiškai. Supratau, jog vyrai gali žaisti“, – tvirtino A. Sireika.

Jis neslėpė, kad šį sezoną klubui sunku, nes beveik visi surinkti krepšininkai – nauji. Iš praėjusio sezono liko tik komandos kapitonas Arminas Urbutis, bet šis per akistatą su „Neptūnu“ susižeidė kelį, tad nežinia, kada galės grįžti į aikštelę. Tai paaiškės atlikus išsamius tyrimus.

Antanas Sireika: „Visi žaidėjai nauji, todėl reikia ieškoti savo kelio. Aišku, būtų gerai, jei tai nutiktų kuo greičiau.“

„Praradome A. Urbutį, tačiau gyvenimas tęsiasi, laukia kitos rungtynės, kuriose teks kovoti. Visi žaidėjai nauji, todėl reikia ieškoti savo kelio. Aišku, būtų gerai, jei tai nutiktų kuo greičiau“, – teigė „Juventus“ vyriausiasis treneris.

Per rungtynes su uteniškiais „Neptūnas“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių 49:29. Uostamiesčio klubo strategas atkreipė dėmesį į savo ekipos užsienietį Jimmy Baroną, kuris visus aštuonis kartus nepataikė į krepšį nuo trijų taškų linijos. „Juokingiausia, kad išvakarėse per treniruotę šis žaidėjas neprametė nė vieno tritaškio. Gal reikės dieną prieš rungtynes nebeleisti jam mėtyti“, – šypsodamasis kalbėjo treneris.

Rengdamasis Krepšinio čempionų lygos grupės turnyrui Utenos „Juventus“ sustiprino savo komandą – pasitelkė Ispanijoje rungtyniavusį 28 metų 217 cm ūgio vidurio puolėją Ovidijų Galdiką. Uostamiestyje aukštaūgis žaidė 13 minučių ir pelnė 5 taškus.

Emocijos Prienuose

Emocijų netrūko Prienuose, kur vietos „Vytautas“ po pratęsimo 75:85 neatsilaikė prieš Panevėžio „Lietkabelį“. Per šią dvikovą buvo diskvalifikuoti du krepšininkai. Antrame kėlinyje diskvalifikacinę pražangą gavo „Lietkabelio“ gynėjas Gintaras Leonavičius. Jis supyko ant teisėjų, nes manė, kad varžovų žaidėjui Artūrui Valeikai turėjo būti skirta pražanga puolant. O po ilgosios pertraukos „Vytauto“ puolėjas Saulius Kulvietis susikibo su Žygimantu Skuču. Aikštelę buvo priverstas palikti S. Kulvietis.

Savo gerbėjus džiugina Kėdainių „Nevėžis“. Jis namie 77:73 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir, iškovojęs ketvirtą pergalę, pakilo į ketvirtąją vietą. Trečiame kėlinyje pasvaliečiai buvo atitrūkę 50:34, o 33 minutę pirmavo 66:53. Tada „Nevėžio“ duetas – Ivanas Smiljaničius ir Karolis Petrukonis – drauge pelnė 19 taškų, padėjo pavyti svečius ir išplėšti pergalę. O „Nevėžio“ gynėjas iš Kroatijos Toni Prostranas atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir jau ketvirtą kartą šį sezoną viršijo 10 rezultatyvių perdavimų ribą.

„Nuo ketvirto kėlinio pradžios kryptingai ėjome pralaimėjimo link, – komentavo „Pieno žvaigždžių“ treneris Ramūnas Cvirka. – Ramiai pirmavome 12 taškų, žaidėjai turėjo konkrečias užduotis, ką reikia daryti, bet pradėjo imtis skubotos iniciatyvos.“

Lyderių viražai

Nė vienos pergalės nepasiekę „Šiaulių“ krepšininkai Vilniuje pavyzdingai priešinosi „Lietuvos rytui“, tad šis nelengvai laimėjo 83:74. Likus žaisti pusę kėlinio komandas skyrė tik 1 taškas. Pergalės raktu tapo „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Drew Gordonas: jis pelnė 6 taškus be atsako ir padėjo sostinės klubui šeštą kartą LKL čempionate nugalėti varžovus.

Vilniečių vyriausiasis treneris Tomas Pačėsas gyrė 25 taškus pelniusį ir 35 naudingumo balus surinkusį D. Gordoną, tačiau priekaištavo kitiems auklėtiniams. „Labai norėčiau, kad savo galimybes išnaudotų visi krepšininkai, kurie svarbesnėse rungtynėse gauna mažiau žaisti“, – sakė treneris, turėdamas omenyje aukštaūgį Julių Juciką.

Antrąją vietą LKL čempionate užima Kauno „Žalgiris“. Vakar kauniečiai žaidė su Alytaus „Dzūkija“, o savaitgalį nesėkmingai startavo ULEB Eurolygoje. Pirmąsias rungtynes Graikijoje jie 76:84 pralaimėjo Atėnų klubui „Panathinaikos“. „Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Brockas Motumas (19 taškų) ir Paulius Jankūnas (13 tšk. bei 8 atkovoti kamuoliai). Šią dvikovą „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius įvardijo kaip neišnaudotų galimybių rungtynes. „Žaidėjai rizikavo ir buvo nubausti. Kai kurios klaidos padėjo varžovams atitrūkti. Vyrai kovojo, tačiau reikia žaisti protingiau ir pataikyti iš patogių pozicijų“, – aiškino Š. Jasikevičius.

VII turas

Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“ 75:60 (20:13, 18:12, 13:20, 24:15). M. Mažeika 19 tšk. (8 atk. kam.), M. Girdžiūnas 13, V. Šarakauskas 11 (2–4/4, 9 atk. kam.); V. Vasylius 15, V. Šulskis 12, D. Bičkauskis 11.

Kėdainių „Nevėžis“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 77:73 (15:25, 9:11, 22:20, 31:17). K. Petrukonis 17 (7 atk. kam.), I. Smiljaničius (9 atk. kam.) ir P. Petrilevičius po 14; A. Agafonovas 22, O. Olisevičius 18 (10 atk. kam.), S. Babrauskas 11.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“ 83:74 (22:24, 19:10, 19:24, 23:16). D. Gordonas 25 (11 atk. kam., 35 naud. bal.), D. Gailius 13 (2–6/6), A. Gudaitis 10 (8 atk. kam.); D. Gvezdauskas 17 (3–4/6), D. Sabeckis 15, A. Ampimas 14.

Prienų-Birštono „Vytautas“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 75:85 (14:16, 25:12, 19:24, 13:19; 4:14). A. Valeika 17 (10 atk. kam.), V. Lipkevičius 14 (9 atk. kam.), S. Kulvietis 12; K. Lavrinovičius 25 (9 atk. kam.), L. Williamsas 17 (6 rez. perd.), M. Lukauskis 12 (6 atk. kam.).