Vakarų konferencijos finalo starte „Spurs“ sutriuškino „Grizzlies“

2013 05 20 9:04
Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo T.Parkeris (su kamuoliu). Reuters/Scanpix nuotrauka

San Antonijaus „Spurs“ komanda daugiau nei tris kėlinius neleido varžovų lyderiui Zachui Randolphui pelnyti nė taško ir NBA Vakarų konferencijos finalo seriją pradėjo lengva pergale. Greggo Popovichiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 105:83 (31:14, 20:23, 22:20, 32:26) nepaliko vilčių Memfio „Grizzlies“ ekipai ir serijoje iki keturių pergalių įsiveržė į priekį 1-0.

Randolphas mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas vos du taškus, pataikęs vieną metimą iš aštuonių ir sužaidęs nerezultatyviausias sezono rungtynes. Iki tol atkrintamosiose jis vidutiniškai rinkdavo po 19,7 taško.

Šeimininkai vos sužaidus keturias minutes jau buvo susikrovę dviženklį pranašumą (16:6), o 20 taškų ribą pasiekė įpusėjus antrajam ketvirčiui (43:23).

Tačiau „Grizzlies“ neketino nuleisti rankų – trečiame ketvirtyje Quincy Pondexteris smeigė du tritaškius be atsako, pridėjo dvitaškį, Jerrydas Baylessas sudrebino krepšį dėjimu ir svečiai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (56:62).

Po minutės pertraukėlės grįžę San Antonijaus krepšininkai šovė į priekį 11:1 bei visam laikui nutolo į priekį. Besibaigiant susitikimui skirtumas tarp komandų buvo tapęs rekordiniu – 101:73.

„Jie už mus žaidė geriau kiekvienoje srityje“, – po rungtynių teigė „Grizzlies“ vyriausiasis treneris Lionelis Hollinsas.

„Spurs“ stratego Popovichiaus auklėtiniai triumfavo 19 kartų iš 22 serijų, kuomet jo vadovaujama komanda seriją pradėdavo pergalingai.

San Antonijaus komanda pataikė 14 tritaškių ir pagerino klubo atkrintamųjų rekordą.

„Spurs“: Tony Parkeris 20 (9 rez. perd.), Kawhi Leonardas 18 (4/5 trit.), Danny Greenas 16, Mattas Bonneris 12 (4/6 trit.), Gary Nealas 11.

„Grizzlies“: Quincy Pondexteris 17 (5/9 trit.), Marcas Gasolis 15 (7 atk. kam.), Mike'as Conley 14 (8 rez. perd.).

Antrasis serijos mačas vyks trečiadienį (05.22) 4 val. ryto.