Valančiūnas buvo arti dvigubo dublio

2014 11 08 9:12
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Praleidęs vienas rungtynes Jonas Valančiūnas sugrįžo į aikštelę ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate padėjo Toronto „Raptors“ (5-1) ekipai namie 103:84 (28:18, 31:17, 23:23, 21:26) įveikti Vašingtono „Wizards“ (4-2) krepšininkus.

20-mečio jubiliejų mininčio „Raptors“ klubo žaidėjai po ilgos petraukos apsivilko legendinius violetinius marškinėlius su dinozauru ir rungtynes pradėjo tarsi ant sparnų. Po 12 min. Kanados ekipos persvara siekė 10 taškų, o per antrąjį kėlinį ji išaugo net iki 24 taškų (59:35).

Intrigos sugrąžinti „Wizards“ taip ir nepavyko – antroji mačo pusė tapo formalumu.

Valančiūnas ant parketo praleido 29 min. ir buvo arti dvigubo dublio. Lietuvis pelnė 9 taškus (3/5 dvitaškiai, 3/5 baudos) ir atkovojo 9 kamuolius.

Rezultatyviausiai tarp nugalėtojų žaidė 25 taškus pelnęs DeMaras DeRozanas, tačiau solidžiausiai pasirodyti pavyko šeimininkų įžaidėjui Kyle`ui Lowry, kuris per 34 min. sugebėjo surinkti trigubą dublį – 13 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Tai buvo šeštasis Lowry trigubas dublis per karjerą NBA ir ketvirtasis per tą laiką, kai gynėjas vilki „Raptors“ marškinėlius. Šis pasiekimas Kyle`ui leido pasiekti Toronto klubo rekrodą – pagal trigubų dublių skaičių jis pralenkė vieną klubo legendų Damoną Stoudamire`ą, kuris žaisdamas „Raptors“ ekipoje yra atlikęs tris trigubus dublius.

„Žmogau, tai labai rimta. Man reikia jam parašyti“, – sužinojęs, kad pasiekė klubo rekordą, po mačo žurnalistui pareiškė Lowry.

Valančiūnas nebuvo vienintelis krepšinikas, po pertraukėlės sugrįžęs į „Raptors“ gretas. Po trijų mačų pertraukos aikštėje pasirodė ir Amiras Johnsonas, kuris išsigydė kairės čiurnos patempimą. Valančiūnas praėjusį mačą praleido dėl sumušimų, patirtų per nuožmią antradienio dvikovą su Oklahomos „Thunder“.

Po šios pergalės „Raptors“ su Čikagos „Bulls“ Rytų konferencijos turnyro lentelėje dalijasi 1-2 vietas.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 25 (7/13 dvit., 11/11 baud.), Terrence`as Rossas 18 (4/6 trit.), Louisas Williamsas 13, Kyle`as Lowry 13 (11 atk. kam., 10 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 9 (9 atk. kam.).

„Wizards“: Otto Porteris 13, Krisas Humphriesas 11, Andre Milleris 10, Paulas Pierce`as 8, Marcinas Gortatas 8 (10 atk. kam.), Johnas Wallas 8 (3/10 dvit., 0/3 trit., 7 rez. perd.).