Valančiūnas ir „Raptors“ neprilygo NBA čempionams

2013 11 30 11:01
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Vos du kartus iš žaidimo krepšį atakavęs Jonas Valančiūnas buvo nepastebimas, o Toronto „Raptors“ (6-9) namuose 83:90 turėjo pripažinti NBA čempionės Majamio „Heat“ (13-3) ekipos pranašumą.

„Heat“ Toronto nepralaimi jau trejus metus. Ketvirtajame kėlinyje „Raptors“ pavyko beveik panaikinti varžovų turėtą 20 taškų pranašumą (81:83), tačiau LeBronas Jamesas tada pelnė 5 taškus iš eilės ir garantavo pergalę „Heat“.

Lietuvis J.Valančiūnas iš viso žaidė 18 minučių, per kurias surinko 4 taškus (1/2 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo vieną metimą, bet 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

„Heat“: LeBronas Jamesas 27, Dwyane‘as Wade‘as 22, Michaelas Beasley ir Ray Allenas – po 7, Mario Chalmersas 6 (8 rez. perd.).

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 25, Rudy Gay 21 (11 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 15, Tyleris Hansbroughas 8 (12 atk. kam.).

Priešingai NBA lygoje sekasi kitam lietuviui Donatui Motiejūnui. Jis vos per 7 minutes atliko 5 metimus ir pelnė 5 taškus (1/3 dvit., 1/2 trit.), o jo atstovaujama Hiustono „Rockets“ (12-5) ekipa iškovojo dar vieną pergalę, namuose 114:95 pranokę Bruklino „Nets“ (4-12) krepšininkus.

D.Motiejūnas per savo žaidimo laiką dar atkovojo kamuolį, blokavo vieną metimą, padarė klaidą ir pražangą.

Net 19 tritaškių (iš 32 – 59,4%) pataikiusios „Raketos“ jau po dviejų kėlinių triuškino varžovus (66:40). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas.

„Rockets“: Chandleris Parsonsas 21, Omri Casspi 16, Francisco Garcia 15, Aaronas Brooksas 14 (7 rez. perd.), Dwightas Howardas 12, Terrence'as Jonesas 11, ... Donatas Motiejūnas 5.

„Nets“: Mirza Teletovičius 18 (13 atk. kam.), Tyshawnas Tayloras (12 rez. perd.), Brookas Lopezas ir Masonas Plumlee – po 16, Alanas Andersonas 12.

„Raptors“ klubas vis dar užima ketvirtą vietą Rytų konferencijoje, o „Rockets“ yra penktas Vakaruose.