Valančiūnas prie „Raptors“ pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

2014 01 14 9:20
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Trečiąją pergalę paeiliui NBA čempionate iškovojo Toronto „Raptors“ (19-17) krepšininkai. Dwane'o Casey auklėtiniai namie 116:94 (38:24, 20:26, 30:23, 28:21) nepaliko vilčių absoliučiai NBA autsaiderei Milvokio „Bucks“ (7-30) komandai.

Išsiuntusi vieną ekipos lyderių Rudy Gay į Sakramento „Kings“ klubą Toronto komanda laimėjo net 13 iš 18 susitikimų, o praėjusios nakties pergalė leido jai pakilti į trečiąją NBA Vakarų konferencijos vietą. Šiuo metu „Raptors“ turnyro lentelėje nusileidžia tik dviem lyderėms – Indianos „Pacers“ ir Majamio „Heat“ komandoms.

Mače su „Bucks“ ekipa aikštės šeimininkai nuo pirmųjų minučių šovė į priekį ir greitai pasiklojo pergalės pamatus. Kanados klubui Jonas Valančiūnas vien per pirmąjį kėlinį pelnė 8 taškus ir kartu su dviem daugiau surinkusiu Kyle'u Lowry buvo rezultatyviausi ekipos krepšininkai.

Jiems puikiai talkino ir komandos snaiperiai – po dviejų iš eilės taiklių tritaškių „Raptors“ baigiantis antrajai antrojo kėlinio minutei jau buvo susikrovusi net 19 taškų pranašumą (46:27).

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui „Bucks“ ekipai buvo pavykę priartėti iki 7 taškų (56:63), tačiau į priekį 12:4 šovusi „Raptors“ atgal nebesižvalgė.

Aikštės šeimininkai pataikė net 12 tritaškių iš 23 bandymų (52 proc. taiklumas). Tai buvo jau trečias mačas paeiliui, kuriame Kanados klubas realizuoja bent 11 tolimų šūvių. Visus šiuos susitikimus „Raptors“ laimėjo.

Puikiai pasirodė ir dvyliktąjį dvigubą dublį šį sezoną atlikęs Valančiūnas. Jis per 32 aikštelėje praleistas minutes pelnė 17 taškų (5/10 dvitaškių, 7/10 baudų), atkovojo 10 kamuolių, blokavo 1 metimą, 3 kartus prasižengė, 4 sykius suklydo, užsidirbo 3 blokus ir surinko 13 naudingumo balų.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 23, DeMaras DeRozanas 19 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Patrickas Pattersonas 18, Jonas Valančiūnas 17 (10 atk. kam.), Johnas Salmonsas 10.

„Bucks“: Ersanas Ilyasova 29 (9 atk. kam.), Brandonas Knightas 16, Giannis Antetokounmpo 11 (7 atk. kam.).