Valančiūnas svariai prisidėjo prie „Raptors“ pergalės

2013 03 11 8:20
leaderpost.com nuotrauka

Jonas Valančiūnas per trečią kėlinį pelnė 9 taškus, po mėnesio pertraukos žaidė ilgiau nei 30 minučių, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (25-39) komanda Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo pergalę.

Kanados ekipa savo žiūrovų akivaizdoje 100:96 (20:27, 26:28, 33:19, 21:22) palaužė Klivlendo „Cavaliers“ (21-42) krepšininkų pasipriešinimą bei įsirašė vos antrą pergalę per pastaruosius aštuonis mačus.

Pradėjus tiksėti paskutinei mačo minutei svečiai vis dar turėjo minimalų pranašumą (95:94), tačiau Kyle'as Lowry pelnė keturis taškus iš eilės ir „Cavaliers“ ekipai paliko tik 14 sekundžių. Dionas Waitersas išprovokavo pražangą, bet prametė antrą baudą ir skubiai prasižengė prieš kamuolį puolime atkovojusį DeMarą DeRozaną. Pastarasis dviem baudomis įtvirtino „Raptors“ pergalę.

Valančiūnas per 33 minutes pelnė 11 taškų (3/7 dvitaškių, 5/5 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, 3 kartus prasižengė bei surinko 14 naudingumo balų. Tai geriausias rezultatas nuo pat vasario 9 d., kuomet lietuvis surinko 18 naudingumo balų.

Rungtynių dėl traumos nebaigė Klivlendo komandos įžaidėjas Kyrie Irvingas. Jis trečiame kėlinyje po susidūrimo su Valančiūno susižeidė petį ir atsidūrė ant parketo.

Šiame mače „Raptors“ ekipai negalėjo padėti Rudy Gay, Andrea Bargnani bei Linas Kleiza.

„Raptors“: Alanas Andersonas 18, Amiras Johnsonas 17 (16 atk. kam.), Kyle'as Lowry 15 (9 atk. kam.), Terrence'as Rossas 14, DeMaras DeRozanas 13, Jonas Valančiūnas 11 (7 atk. kam.), Landry Fieldsas 9.

„Cavaliers“: Dionas Waitersas 21, C.J. Milesas 15, Kyrie Irvingas 12, Marreese'as Speightsas 11, Tristanas Thompsonas 11 (10 atk. kam.), Tyleris Zelleris 8 (8 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Raptors“ išvykoje žais su Bostono „Celtics“ klubu, o „Cavaliers“ namuose susigrums su Vašingtono „Wizards“ žaidėjais.