Valančiūnas – vienas pagrindinių „Raptors“ pergalės kalvių

2015 01 26 8:23
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Jonas Valančiūnas buvo vienintelis krepšininkas Toronto „Raptors“ (29-15) komandoje, kuriam pavyko surinkti dvigubą dublį, o šis sėkmingas lietuvio pasirodymas pažymėtas nelengva Kanados klubo pergale Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

Dwane Casey auklėtiniai praėjusią naktį namuose beveik 20 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje 114:110 (26:25, 32:28, 31:26, 25:31) įveikė be savo lyderio Brandono Jenningso likusią Detroito „Pistons“ (17-28) ekipą.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, du taškus pelnęs D.J. Augustinas sumažino svečių atsilikimą iki trijų taškų (104:107).

Tačiau tada Amiras Johnsonas Grego Monroe pražangą pavertė dviem taškais, kamuolį gynyboje po netaiklaus Jodie Meekso sugriebęs ir neleistinai sustabdytas DeMaras DeRozanas pataikė vieną baudą iš dviejų bei „Raptors“ pranašumas padvigubėjo (110:104).

Po minutės pertraukėlės tris taškus su Kyle'o Lowry pražangas pataikęs Kentaviousas Caldwellas-Pope'as sugrąžino intrigą į rungtynes (110:112), bet greitai ją išsklaidė kitoje aikštės pusėje baudų metimų realizavęs Terence'as Rossas (114:110).

Tradiciškai susitikimą starto penkete pradėjęs Valančiūnas aikštėje praleido 28 minutes, pelnė 20 taškų (9/15 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 11 kamuolių, blokavo 3 metimus, 4 sykius prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 25, Jonas Valančiūnas 20 (11 atk. kam.), Amiras Johnsonas 17, Greivisas Vasquezas 13, Louisas Williamsas 12, Kyle'as Lowry 11 (8 rez. perd.).

„Pistons“: D.J. Augustinas 35 (8 rez. perd.), Gregas Monroe 21 (16 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 16, Andre Drummondas 14 (8 atk. kam.), Antohny Tolliveris 9, Jodie Meeksas 9.

Rungtynių apžvalga:

Motiejūno indėlis – 8 taškai

Įtikinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įsirašė Jameso Hardeno vedama Hjustono „Rockets“ (31-14) ekipa.

Donato Motiejūno atstovaujamas klubas išvykoje 99:87 (30:15, 22:21, 28:24, 19:27) užtikrintai nugalėjo be savo Kobe Bryanto vedlio likusią Los Andželo „Lakers“ (12-33) komandą.

„Rockets“ į priekį šovė nuo pat susitikimo pradžios, kada startavo spurtu 14:6, o po pirmojo ketvirčio turėjo įtikinamą – 15 taškų persvarą (30:15), kurią išlaikė iki ilgosios pertraukos.

Trečiojo kėlinio viduryje Kevino McHale'o auklėtiniai pratęsė dominavimą, laimėjo atkarpą 11:2 ir po Hardeno dėjimo „Rockets“ pranašumas išaugo iki 25 taškų (80:55).

„Lakers“ į atlapus svečiams kibo ketvirtajame ketvirtyje, kada aštuonis taškus paeiliui surinkę sumažino savo deficitą iki 11 taškų (78:89).

Bet tada Corey Breweris po Motiejūno rezultatyvaus perdavimo smeigė tritaškį, Hardenas pelnė penkis taškus paeiliui bei Hjustono ekipa vėl pirmavo užtikrintai (97:80).

„Lakers“ šiose rungtynėse pataikė vos vieną tritaškį iš trylikos (8 proc. taiklumas). Tuo metu „Rockets“ krepšininkai pataikė 13 tolimų metimų iš 44 bandymų (30 proc. taiklumas).

24-erių metų 213 cm ūgio Motiejūnas susitikimą pradėjo starto penkete, per 32 minutes pasižymėjo 8 taškais (3/8 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvių perdavimus, užsidirbo 1 bloką, 3 sykius prasižengė bei surinko 11 naudingumo balų.

„Lakers“: Carlosas Boozeris 18 (11 atk. kam.), Jeremy Linas 14, Wayne'as Ellingtonas 13, Jordanas Hillas 10.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 37 (12/20 metimų, 8 atk. kam., 6 kld.), Jasonas Terry 11, Joshas Smithas 11, Corey Breweris 10.