Valančiūnas žais lemiamas rungtynes, Motiejūno sezonas baigtas

2014 05 03 8:43
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Į Brukliną sugrįžusiai Toronto „Raptors“ komandai nepavyko žengti lemiamo žingsnio Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ketvirtfinalio serijoje.

Jono Valančiūno atstovaujamas klubas šeštajame serijos mače svečiuose 83:97 (34:19, 22:26, 18:19, 24:18) turėjo pripažinti Bruklino „Nets“ ekipos žaidėjų pranašumą.

Serijoje iki keturių pergalių rezultatas vėl – lygus 3-3. Lemiamas mačas Toronte bus žaidžiamas gegužės 4 dieną.

„Nets“ ekipa atitrūko dar mačo pradžioje, kuomet spurtavo 12:3 bei po pirmojo kėlinio turėjo dviženklę – 15 taškų persvarą (34:19).

Antrajame ketvirtyje savo dominavimą pratęsę Jasono Kiddo auklėtiniai surinko devynis taškus iš eilės bei „Raptors“ komandos deficitas tapo triuškinamas (30:51).

Po ilgosios pertraukos apsukų nemažinę „Nets“ klubo krepšininkai trečiąjį kėlinį pradėjo aštuoniais taškais iš eilės ir dar labiau nutolo (68:43).

Ketvirtajame kėlinyje 11:0 spurtavusiems svečiams pavyko perpus sumažinti atsilikimą (73:84), tačiau Bruklino komandos žaidėjai mačo iniciatyvos iš savo rankų neišleido, išlaikė dviženklę persvarą ir šventė įtikinamą pergalę.

Susitikimą starto penkete pradėjęs Valančiūnas aikštėje praleido 26 minutes, pelnė 9 taškus (4/5 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 9 kamuolius, 3 kartus suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 9 naudingumo balus.

„Nets“: Deronas Williamsas 23 (4/10 trit.), Joe Johnsonas 17, Kevinas Garnettas 13, Paulas Pierce'as 12, Alanas Andersonas 9 (9 atk. kam.), Andray Blatche 8.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 28 (6/15 dvit.), Kyle'as Lowry 11 (2/9 dvit., 2/7 trit.), Jonas Valančiūnas 9 (9 atk. kam.), Greivisas Vasquezas 9, Patrickas Pattersonas 8.

Rungtynių vaizdo reportažas:

...

Motiejūnas baigė sezoną

Kitame mače „Trail Blazers“ klubo žaidėjai šeštose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namie 99:98 (28:29, 28:29, 22:21, 21:19) parklupdė Donato Motiejūno atstovaujamą Hjustono „Rockets“ komandą ir serijoje iki 4 pergalių laimėjo 4-2.

Paskutinės atakos smaigalyje atsidūręs „Trail Blazers“ žaidėjas Damianas Lillardas aidint finalinei rungtynių sirenai smeigė tritaškį ir atvedė ekipą į Vakarų konferencijos pusfinalį.

Motiejūnas aikštėje nepasirodė trenerio sprendimu.