Valančiūnui gerinant rekordus „Raptors“ nesėkmingai pradėjo atkrintamąsias

2014 04 19 23:27

Jonas Valančiūnas debiutuodamas NBA atkrintamosiose varžybose pasiekė visų laikų „Raptors“ rekordą, tačiau Rytų konferencijos ketvirtfinalio seriją Toronto klubas pradėjo pralaimėjimu.  Toronte vykusias rungtynes Bruklino „Nets“ laimėjo rezultatu 94:87.

Rungtynių baigtis iš esmės sprendėsi iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 3 minutėms. Esant lygiam rezultatui, seni „Nets“ vilkai – Paulas Pierce'as, Joe Johnsonas ir Kevinas Garnettas – pataikė po metimą, „Nets“ spurtavo 7:0 ir per likusį laiką „Raptors“ svečių nebepavijo.

Per 35 minutes J.Valančiūnas pelnė 17 taškų (7/13 dvitaškiai, ¾ baudo) ir atkovojo 18 kamuolių (5 puolime). Tiek kamuolių per vienerias atkrintamųjų varžybų rungtynes nebuvo atkovojęs nė vienas „Raptors“ krepšininkas. Lietuvis taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, bet suklydo net 6 kartus.

Trys Bruklino vidurio puolėjai – K.Garnettas, A.Blatche ir M.Plumlee – kartu pelnė 12 taškų. Tiesa, „Nets“ žaidė be savo pagrindinio vidurio puolėjo Brooko Lopezo.

J.Valančiūnas tapo vos trečiuoju žaidėju per pastaruosius 25 metus, kuris NBA atkrintamosiose debiutavo pelnydamas bent 15 taškų, atkovodamas bent 15 kamuolių ir blokuodamas bent 2 metimus. Anksčiau tai buvo pavykę tik Benui Wallace'ui ir Shaquille'ui O'Nealui.

Be to, JV vos antrasis „Raptors“ žaidėjas, kuriam jau pirmame atkrintamųjų mače pavyko atlikti dvigubą dublį. Pirmasis buvo Tracy McGrady, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių 2000-aisiais.

"Raptors" 22 taškus surinko Kyle Lowry (7 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kl.). 18 taškų pridėjo Greivis Vasquezas (3/5 trit., 8 rez. perd.), 14 - DeMaras DeRozanas (3/9 dvit., 0/4 trit., 8/8 baudų). Nugalėtojams Joe Johnsonas (8/12 dvit., 8 atk. kam.) ir Deronas Williamsas (6/14 dvit., 2/6 trit.) pelnė po 24, Paulas Pierce'as - 15 taškų.

Tai septintoji „Raptors“ atkrintamųjų varžybų serija klubo istorijoje, ir šeštoji, kurią pradėjo pralaimėjimu. „Raptors“ atkrintamosiose žaidžia pirmą kartą nuo 2008 metų.