Vargais negalais įveikti latviai

2013 09 06 20:44

Tai nebuvo gražu, bet antra pergalė Europos čempionate pasiekta. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė trečiosiose B grupės rungtynėse 67:59 (22:17, 17:14, 13:14, 15:14) palaužė Latvijos krepšininkus ir pakilo į antrą pogrupio vietą.

Problemos, persekiojančios lietuvius visą čempionatą, nepaleido ir šioje dvikovoje. Klampus puolimas, netaiklios baudos ir daugybė klaidų vėl lėmė tai, kad net turint talentingesnę komandą, pranašumą prieš varžovus teko įrodinėti visas 40 minučių.

Pirmoje mačo dalyje įgijus dviženklę persvarą (38:25), lietuviai kelis kartus nepataikė iš po krepšio ir įpusėjus mačui skirtumas tarp komandų tebuvo 7 taškai (38:31).

Po ilgosios pertraukos latviai dar labiau apribojo lietuvių puolimą ir 27-ąją rungtynių minutę po Janio Strelnieko metimo rezultatas tapo lygus – 45:45.

Lietuviai į tai atsakė spurtu 7:0 – Darjušas Lavrinovičius pelnė 5 taškus, o Tomas Delininkaitis pridėjo 2 – ir atrodė, kad viskas vėl tvarkosi.

Visgi ketvirto kėlinio pradžioje lietuviai vėl stabtelėjo, o tuo pasinaudoję latviai priartėjo iki 52:56.

Jono Kazlausko auklėtiniai per 5 minutes kėlinio viduryje tepelnė 2 taškus, tačiau netaiklūs latvių metimai lėmė, kad skirtumas tarp komandų nemažėjo.

Taškų badą likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes nutraukė tritaškį pataikęs Jonas Mačiulis, o po Jono Valančiūno dvitaškis padidino persvarą iki 9 taškų (61:52) ir pergalė tapo ranka pasiekiama.

„Smagu, kad laimėjome. Pergalė yra pergalė, kadangi Europos čempionate nėra silpnų varžovų. Čia kiekvienas kovos iš paskutiniųjų bei norės iškovoti pergalę“, – po dvikovos sakė Darjušas Lavrinovičius.

Latviai metė net 31 tritaškį (ir vos 30 dvitaškių), tačiau tikslą pasiekė tik 8 tolimi metimai (26 proc.). Mūsiškiai pataikė 5/12 tritaškių.

Lietuviams koją šįkart kišo klaidos – jie prarado net 18 kamuolių.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 11 (10 atk. kam.), Donatas Motiejūnas, Mantas Kalnietis (6 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius, Jonas Mačiulis ir Tomas Delininkaitis po 9, Linas Kleiza 7, Renaldas Seibutis ir Mindaugas Kuzminskas po 2.

Latvijos rinktinė: Rihardas Kuksikas 13, Janis Blumas ir Kristapas Janičenokas po 11.

Šeštadienis lietuviams – laisva diena, o sekmadienį jie kovos su Juodkalnijos rinktine.