Varžovių ginklas atsisuko prieš jas

2008 11 14 0:00
D.Staugaitienės (viduryje) metimai padėjo TEO pabėgti nuo varžovių.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vilniaus TEO moterų krepšinio komanda sėkmingai tęsia žygį Eurolygoje. Vilnietės užvakar sutriuškino Košicės "Maxima Broker" komandą iš Slovakijos ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės.

Lietuvos čempionės slovakes pražudė taikliais tritaškiais šūviais - tuo, kuo iki šiol garsėjo "Maxima Broker" ekipa, per 4 Eurolygos turus iš toli atakavusi 41 proc. taiklumu. TEO per šias rungtynes pataikė 11 tritaškių iš 24, tai atsvėrė prastą dvitaškių pataikymą (14 iš 47). Vien Neol Kuin "įsūdė" 5 tritaškius iš 7. Kaip po rungtynių prisipažino Košicės ekipos treneris Stefanas Svitekas, šios amerikietės taiklumas jam buvo tikra staigmena. S.Sviteko auklėtinės savo ruožtu iš toli pataikė vos 3 sykius iš 11 bandymų.

Vangiai pradėjusi rungtynes TEO sunkiai rinko taškus. Antrajame ketvirtyje viešnios atitrūko 7 taškų skirtumu, tačiau iki didžiosios pertraukos šeimininkės pasivijo varžoves - N.Kuin įmetus tritaškį, švieslentėje degė skaičiai 25:25.

O po pertraukos šeimininkės pradėjo smagintis. Po spurto 9:0 jos nurūko į priekį. Tiesa, slovakės nesudėjo ginklų ir stengėsi išlaikyti bent padorų atstumą. Tačiau sėkminga trečiojo ketvirčio pabaiga ir Rimos Valentienės tritaškis kartu su aidinčia sirena skelbė solidžią persvarą - 51:37.

Ketvirtajame kėlinyje "Maxima Broker" dar kartą bandė kibti į atlapus vilnietėms - skirtumas sumažėjo iki 10 taškų. Tada prasidėjo Dainos Staugaitienės ir Lindsey Wilson šou: lietuvaitė žaibiškai surinko 8 taškus, amerikietė - 5. Ir jau tada TEO sėkmė niekam nekėlė abejonių - 67:45. Galutinis rezultatas - 72:49.

Vilniaus krepšininkės Eurolygoje jau per antrą mačą iš eilės varžovėms neleido įmesti nė pusšimčio taškų.

Po rungtynių TEO treneris Rūtenis Paulauskas džiaugėsi, kad jo auklėtinės po 5 turų išlieka D grupės viršūnėje: "Prieš Eurolygos startą nesitikėjome tokio sėkmingo pirmojo rato. Tikimės ir toliau išlaikyti turimas pozicijas. Manau, kad keturias pergales pasiekti padėjo geras fizinis pasirengimas, žaidėjų darbas, tarpusavio supratimas ir pasitikėjimas."

Jurgita Štreimikytė-Virbickienė teigė: "Žinojome, kad šios rungtynės - labai svarbios, todėl iš pradžių buvome kiek susikausčiusios. Viską norėjome padaryti labai gerai ir dėl to, matyt, buvo tokia sunki susitikimo pradžia. Per pertrauką nusiraminome ir grįžusios į aikštelę parodėme, ką sugebame."

Kitas Eurolygos rungtynes TEO vėl žais namie. Ateinantį trečiadienį vilniečių varžovės bus Stambulo "Fenerbahce" iš Turkijos, kuri pirmą tarpusavio dvikovą laimėjo 76:68.

D grupė

Vilniaus TEO - Košicės "Maxima Broker" 72:49 (12:10, 13:15, 26:12, 21:12). C.Langhorne 19 (15 atk. kam.), N.Kuin 18 (5/7 tritaškių), L.Wilson 14 (5 perimti kam.), D.Staugaitienė 11, J.Štreimikytė-Virbickienė 4 (10 atk. kam.), R.Valentienė ir A.Rinkevičiūtė po 3, G.Petronytė 0; L.Frohlich 11, A.Kovačova ir C.Kraayeveld po 8, L.Cohen (2/15 metimų) ir D.Čikosova po 6.

Dvitaškiai 14/47 (30 proc.) ir 16/51 (31), tritaškiai 11/24 (46) ir 3/11 (27), baudos 11/16 (69) ir 8/10 (80). Atkovoti kamuoliai 49 ir 42, rezultatyvūs perdavimai 11 ir 9, klaidos 16 ir 19, perimta kam. 13 ir 13.

Lato "Montpellier" (Prancūzija) - Maskvos srities "Spartak" (Rusija) 70:93 (14:27, 17:24, 21:24, 18:18).

Skijaus "Beretta Famila" (Italija) - Stambulo "Fenerbahce" (Turkija) 68:73 (26:18, 6:13, 25:18, 11:24).