Varžovų pergalės verčia lietuvius sunerimti

2014 11 28 16:25
Klaipėdiečiai nesustabdė vieno naudingiausių Eurolygos žaidėjų Bobano Marjanovičiaus (dešinėje). AFP/Scanpix nuotrauka

Dėl vietos Eurolygos TOP 16 etape kovojantiems Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams ketvirtadienį staigmenų pateikė pagrindiniai konkurentai.

Lietuvos krepšinio lygos vicečempionai klaipėdiečiai per VII turo rungtynes Belgrade 62:79 neatsilaikė prieš Belgrado ekipą „Crvena Zvezda“. Ketvirtą pergalę iškovojęs Serbijos klubas išliko antras grupėje, o ketvirtąsyk pralaimėjęs „Neptūnas“ iš 4 pozicijos smuktelėjo į penktąją.

Negana to, pergalę tądien iškovojo penkta žengusi Vitorijos komanda „Laboral Kutxa“ (Ispanija), ji savų žiūrovų akivaizdoje 89:70 nepasigailėjo lyderių Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) krepšininkų. Taip ispanai pagal pergalių skaičių pasivijo lietuvius, ir grupėje situacija tapo dar painesnė.

„Pralaimėjome rungtynes, bet ne karą“, – apie išlikusią galimybę patekti į kitą etapą kalbėjo klaipėdiečių treneris Kazys Maksvytis.

12,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje jo auklėtiniai per antrą kėlinį sukūrė mažą stebuklą – įpusėjus ketvirčiui „Crvena Zvezda“ pirmavo 15 taškų skirtumu (33:18), tačiau svečiai per keturias minutes spurtavo 19:0 ir sau naudingai persvėrė rezultatą - 37:33. Deja, toks „Neptūno“ šuolis buvo trumpalaikis, po ilgosios pertraukos Serbijos komanda susigrąžino 15 taškų pranašumą.

„Su Serbijos komandomis ne sykį teko susidurti, kai treniravau jaunimo rinktines. Puikiai žinojau, kaip Belgrade mums gali būti sunku. Varžovai antroje rungtynių dalyje pradėjo agresyviau gintis, tai mus išmušė iš vėžių. Susitikimo baigtį lėmė puikiai trečią kėlinį žaidusi „Crvena Zvezda“, – sakė K. Maksvytis. Pasak jo, šios rungtynės buvo vienodai svarbios abiem ekipoms, bet dabar arčiau kito etapo atsidūrė Serbijos klubas.

24 taškus pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs vienas naudingiausių Eurolygos krepšininkų Bobanas Marjanovičius irgi liko patenkintas tuo, kas vyko per paskutinius du kėlinius. „Mes labai sėkmingai gynėmės, apie tai kalbėjome ir persirengimo kambaryje. Antrame kėlinyje sutrikome, bet po ilgosios pertraukos viską atlikome be priekaištų“, – teigė 36 naudingumo balus surinkęs 221 cm ūgio serbas.

Gruodžio 5 dieną klaipėdiečiai išvykoje žais su „Olympiakos“. Pirmajame rate Graikijos klubui „Neptūnas“ pralaimėjo 81:85.

Ketvirtadienį netikėtas ir nepalankus žalgiriečiams rezultatas užfiksuotas A grupėje. Jevgenijaus Pašutino treniruojama Kazanės „Uniks“ atvyko į Madridą, 85:75 nugalėjo grupės lyderį „Real“ ir namo grįžo su trečia pergale. Tiek jų iki penktadienio dvikovos su „Nižnij Novgorod“ turėjo ir „Žalgiris“, ir Rusijos klubas.

A grupė

Madrido „Real“ – Kazanės „Uniks“ 75:85 (22:23, 24:19, 15:26, 14:17). S. Rodriguezas 12, A. Nočionis 11, G. Ayonas 10, J. Mačiulis 6; D. Fischeris 25 (8 atk. kam.), C. Jerrellsas 23 (3-5/7, 8 atk. kam.), K. Langfordas 14.

Komandų rikiuotė: 1. „Real“ 5 pergalės/2 pralaimėjimai, 2. „Anadolu Efes“ 4/2, 3. „Žalgiris“ 3/3, 4. „Nižnij Novgorod“ 3/3, 5. „Uniks“ 3/4, 6. „Dinamo“ 1/5.

B grupė

Berlyno „Alba“ – Malagos „Unicaja“ 79:78 (20:21, 17:24, 16:16, 26:17). R. Reddingas 17, A. Renfroe ir J. McLeanas po 12; K. Vasileiadis ir R. Toolsonas po 15, J. Grangeris ir M. Kuzminskas po 9.

Tel Avivo „Maccabi“ – Maskvos CSKA 61:84 (12:25, 18:15, 19:16, 15:25). D. Smithas 14, S. Landsbergas 12, M. Haynesas 11; S. Weemsas 19, S. Kaunas 15, N. De Colo ir A. Voroncevičius po 13.

1. CSKA 7/0, 2. „Maccabi“ 4/3, 3. „Unicaja“ 4/3, 4. „Alba“ 3/4, 5. „Cedevita“ 1/5, 6. Limožo CSP 1/5.

C grupė

Stambulo „Fenerbahce Ulker“ – Zgoželeco „PGE Turow“ 89:74 (26:12, 22:24, 17:17, 24:21). A. Goudelockas 21, N. Bjelica 16, R. Hickmanas 11; V. Moldoveanu 16, N. Jaramaz 15, C. Wrightas 11.

1. „Barcelona“ 6/0, 2. „Fenerbahce Ulker“ 5/2, 3. „Panathinaikos“ 4/2, 4. „EA7 Emporio Armani“ 2/4, 5. „Bayern“ 1/5, 6. „PGE Turow“ 1/6.

D grupė

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15). „Crvena Zvezda“: B. Marjanovičius 24 (2-11/13, 12 atk. kam., 36 naud. bal.), J. Blažičius 19 (3-3/4, 8 atk. kam.), L. Mitrovičius 12, C. Jenkinsas 10, N. Kaliničius 8; „Neptūnas“: D. Gailius 18 (3-4/7, 6 rez. perd.), E. Dimša 9, D. Zavackas (7 atk. kam.) ir V. Vasylius (2-4/4) po 8, M. Shakuras 5 (2-1/6), K. Bensonas 4.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 26/41 (63 proc.) ir 16/43 (37 proc.), tritaškiai – 5/20 (25) ir 7/21 (33), baudos – 12/14 (85) ir 9/17 (52), kamuolys atkovotas 39 ir 36 kartus, rezultatyviai perduotas 19 ir 15, perimtas po 9, prarastas 15 ir 17 kartų.

Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Pirėjo „Olympiakos“ 89:70 (24:17, 20:20, 24:15, 21:18). T. Heurtelis 18, D. Bertanis 17, T. Šengelija 14; V. Spanoulis 27, B. Dunstonas 12, T. Dardenas 7.

1. „Olympiakos“ 6/1, 2. „Crvena Zvezda“ 4/3, 3. „Galatasaray“ 3/3, 4. „Laboral Kutxa“ 3/4, 5. „Neptūnas“ 3/4, 6. „Basket“ 1/5.