Vienas lyderių neišvengiamai įsirašys nesėkmę

2016 09 27 6:00
„Lietuvos rtyo“ lyderiu tapęs Davidas Loganas (su kamuoliu) vidutiniškai LKL čempionate pelno 26,5 taško. Alinos Ožič nuotrauka

Šalies vyrų krepšinio lygoje (LKL) po dviejų turų be pralaimėjimo žengia trys ekipos – Vilniaus „Lietuvos rytas“, Prienų-Birštono „Vytautas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Tačiau jau trečiadienį bent viena ekipa iš šio sąrašo pasitrauks, nes ginklus sostinėje surems Vilniaus ir Panevėžio klubai.

D. Loganas tvarko reikalus

33 metų 185 cm ūgio „Lietuvos ryto“ ekipos snaiperis Davidas Loganas įrodinėja esantis geriausias tarpsezonio pirkinys. Prie pirmos pergalės čempionate prieš Kėdainių „Nevėžį“ prisidėjęs 32 taškais, iš toli taikliai šaudydamas amerikietis savo komandai padėjo nugalėti ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“ – 86:68. Per sekmadienio dvikovą jis pataikė 5 tritaškius (visus – per paskutinį kėlinį) ir iš viso surinko 21 tašką. Vidutiniškai pelnydamas 26,5 taško D. Loganas įsitvirtino rezultatyviausių čempionato žaidėjų viršūnėje.

Po trijų kėlinių pasvaliečiai pirmavo 2 taškais, tačiau palūžo per lemiamas 10 minučių. „Manau, kad „Pieno žvaigždės“ ketvirtame kėlinyje sustojo, nes žaidėjai pavargo“,– komentavo Vilniaus klubo treneris Tomas Pačėsas.

Kol kas antrąją vietą užimanti „Vytauto“ komanda savo arenoje neturėjo didesnio vargo žaisdama su Alytaus „Dzūkija“. Dzūkai įveikti 79:58. Ketvirtą kėlinį „Vytautas“ laimėjo net 22:5.

Lyderių trejete žengia ir „Lietkabelis“. Po įspūdingos pergalės čempionato starte prieš titulą ginantį Kauno „Žalgirį“, panevėžiečiai savo žiūrovų akivaizdoje sunkiai nukovė Kėdainių „Nevėžį“ – 85:81. Šeimininkai vienu metu pirmavo 16 taškų, tačiau artėjant dvikovos pabaigai šis skirtumas tirpo ir likus 26 sek. kėdainiečiai atsiliko tik dviem taškais (81:83). Bet stebuklo svečiams sukurti nepavyko.

Pasak panevėžiečių vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio, po rungtynių drabužinėje su auklėtiniais priėjo prie išvados, jog tokie susitikimai, kai išbarstomas didelis taškų kraitis, užgrūdina ateities kovoms. Kalbėdamas apie būsimą trečiadienio akistatą Vilniuje su „Lietuvos rytu“, K. Maksvytis pabrėžė, jog favoritas bus sostinės klubas, tačiau jo komanda važiuos kautis.

Uteniškiai žais su „Porto“

LKL čempionų titulą ginantys žalgiriečiai po nesėkmės Panevėžyje pirmą pergalę įsirašė savo arenoje 90:70 nugalėdami Utenos „Juventus“ krepšininkus. Įdomu, jog Antano Sireikos treniruojami uteniškiai dar pirmame kėlinyje įgijo 16 taškų persvarą (27:11). Tačiau dar iki ilgosios pertraukos šeimininkai sugebėjo rezultatą persverti.

Po rungtynių žalgiriečių vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius tikino, jog komanda yra ieškojimų kelyje ir jame bus dar ilgai.

„Momentais atrodėme gerai, momentais – labai blogai. Sezono pradžiai tai yra normalu, – sakė „Žalgirio“ strategas.

Uteniškių strategas A. Sireika pasidžiaugė auklėtinių, tarp kurių yra net devyni nauji žaidėjai, kovingumu. Jo „Juventus“ ekipai ypač prireiks jau šiandien Portugalijoje, kur uteniškiai žais pirmas naujai įkurtos FIBA Krepšinio čempionų lygos atrankos rungtynes.

Norėdami patekti į pagrindinį etapą – grupių varžybas, „Juventus“ krepšininkai turi peršokti Portugalijos čempiono „Porto“ barjerą. Atsakomosios rungtynės Utenoje vyks ketvirtadienį. A. Sireikos teigimu, dar niekada neteko žaisti su Portugalijos komanda, tad bus įdomu.

Jei uteniškiams nepavyks patekti į pagrindinį Krepšinio čempionų lygos turnyrą, jie varžysis FIBA Europos taurės turnyre. Pastarajame „Juventus“ komanda debiutavo praėjusį sezoną ir, įveikusi pirmuosius du reguliariojo sezono etapus, pateko tarp šešiolikos geriausių turnyro ekipų.

Baltijos taurė

Antrame LKL ture nežaidė „Šiaulių“ ekipa, nes savaitgalį Latvijos mieste Valmieroje varžėsi dėl Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės. Šiemet BBL čempionais tapę Šiaulių krepšininkai taurės neiškovojo – iš kovos jie pasitraukė po pusfinalio. Pusfinalyje „Šiaulių“ krepšininkai net 44:103 (10:21, 11:25, 11:28, 12:29) pralaimėjo Latvijos vicečempionei „Ventspils“ ekipai.

Baltijos krepšinio lygos taurę į viršų kėlė Valmieros klubas „Ordo“, kuriame rungtyniauja lietuvis Ovidijus Varanauskas. Finale Valmieros ekipa 66:64 (15:17, 13:20, 23:17, 15:10) įveikė „Ventspils“ komandą ir šį turnyrą laimėjo pirmą kartą. Lietuvis nugalėtojams pelnė 2 taškus.

II turas

Kauno „Žalgiris“ – Utenos „Juventus“ 90:70 (21:29, 24:11, 16:21, 29:9). K. Pangosas 22 tšk., A. Kavaliauskas 12, L. Westermannas 10 (5 rez. perd.); A. Urbutis 23 (3–3/3), J. Diggsas 13 (6 rez. perd.), V. Šulskis 10.

Prienų-Birštono „Vytautas“ – Alytaus „Dzūkija“ 79:58 (18:22, 24:13, 15:18, 22:5). A. Valeika 12, S. Kulvietis ir M. Linkevičius po 11; A. Kaširovas 17, K. Guščikas (9 atk. kam.) ir G. Navickas po 8.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Kėdainių „Nevėžis“ 85:81 (27:24, 28:22, 17:22, 13:23). K. Lavrinovičius 20, Ž. Skučas 12, M. Lukauskis 11; T. Prostranas 16, I. Smiljaničius 15, K. Petrukonis 14.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 68:86 (15:14, 21:24, 21:17, 11:31). O. Olisevičius 19, D. Low 15 (7 rez. perd.), A. Agafonovas 11; D. Loganas 21 (3–5/10, 5 rez. perd.), A. Gudaitis (8 atk. kam.) ir D. Gailius (3–1/7) po 13.