Vilniaus krepšininkės Italijoje jautėsi tarsi namie

2008 01 11 0:00
LŽ archyvo nuotrauka

"Niekas netikėjo, kad mes laimėsime. O aš tikėjau", - taip po pergalės, kuri nutraukė Vilniaus TEO komandos nesėkmių seriją per moterų Eurolygos čempionatą sakė vilniečių ekipos vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas.

Pirmojo rato rungtynes namie pralaimėjusios 80:86, užvakar vilnietės svečiuose Faencos "Germano Zama" (Italija) ekipą sutriuškino 65:40 (15:11, 24:11, 15:6, 11:12). R.Paulauskui tai buvo debiutas treniruojant moterų komandą, o TEO ekipai - trečia pergalė D grupėje.

TEO komandą į pergalę vedė amerikietė Nykesha Sales. Ji pelnė 26 taškus. 10 kamuolių sugriebė ir 15 taškų pelnė Jelena Levčenka, 9 - Sandra Valužytė, 8 - Kristin Haynie, 4 - Gintarė Petronytė, 3 - Jurgita Štreimikytė (13 atk. kam.).

Faencos komandoje rezultatyviausios buvo Daliborka Jokič (13 tšk.) ir Adrijana Knezevič (12).

N.Sales jau pirmame kėlinuke pelnė 9 iš 15 TEO taškų ir laimėjo pirmą kėlinuką 15:11. Per antrą ketvirtį amerikietė pelnė 12 taškų, o komandas prieš didžiąją pertrauką skyrė jau 17 taškų (39:22). Trečiame kėlinuke po dviejų taiklių G.Petronytės baudos metimų TEO persvara jau perkopė 20 taškų ribą - 47:26. Kėlinuko pabaigoje po dar vienos sėkmingos G.Petronytės atakos TEO šį pranašumą padidino iki 25 taškų (53:28). Per šį susitikimą moterų Eurolygoje debiutavo Šarūnė Povilionytė ir Šarūnė Jasiunskaitė, tačiau jaunosios krepšininkės taškų nepelnė.

Paklaustas, ar tokią įspūdingą pergalę lėmė labai gerai parengti namų darbai - nuodugniai išstudijuotas varžovių žaidimas, TEO treneris atsakė: "Varžovų studijavimas atneša tik 5 proc. sėkmės. Mūsų merginos buvo motyvuotos, žaidė kaip vienas kumštis. Tiesa, rungtynių pabaigoje pasijuto nuovargis."

Jis gerų žodžių negailėjo legionierei N.Sales, kuri puikiai darbavosi per pirmus du kėlinius. "Džiaugiuosi, kad antroje rungtynių dalyje gerai į žaidimą įsiliejo kitos mūsų krepšininkės, - kalbėjo R.Paulauskas. - Ir ypač esu patenkintas J.Štreimikytės pasirodymu - ji puikiai dengė brazilę Silvą dos Santos ir pasiaukojamai kovojo dėl kamuolių."

Priešpaskutines D grupės rungtynes TEO žais sausio 17 dieną su Valensijos "Ros Casares" (Ispanija) komanda, kurioje rungtyniauja buvusi TEO lyderė Katie Douglas.

"Ros Casares" trečiadienį namie 55:53 įveikė Maskvos "Dinamo" (Rusija) ir iškovojo aštuntą pergalę iš eilės. Pirmojo rato susitikimą svečiuose TEO ekipa pralaimėjo ispanėms 70:75.

Per trečias D grupės rungtynes Pėčo "MiZo 2010" (Vengrija) krepšininkės svečiuose 77:72 nugalėjo Monvilio USO (Prancūzija) komandą.