Vilniečiai išvykoje nusileido „Pieno žvaigždžių“ ekipai

2014 04 15 21:35
bc.lrytas.lt nuotrauka

„Lietuvos ryto“ krepšininkams (15/2) nepavyko įsirašyti dar vienos pergalės LKL čempionate. Antradienį vilniečiai išvykoje 68:75 (16:15, 14:19, 13:19, 25:22) nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai (19/12).

Startinis svečių penketukas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Juanas Palaciosas ir Darius Songaila.

Vilniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pasinaudoję šeimininkų klaidomis susikrovė 6 taškų persvarą (0:6, 2 min.). „Lietuvos rytas“ toliau be klaidų gynėsi, o J.Palaciosas pelnė pirmuosius taškus (0:8, 3 min.).

Pasvaliečiai susizgribo ir sušvelnino skirtumą (6:8). Aikštėje pasirodę „Pieno žvaigždžių“ gynėjai D.Redikas ir D.Mitchellas išvedė šeimininkus į priekį (13:11, 6 min.).

Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 15:16.

Netrukus R.Grigo auklėtiniai surengė spurtą 9:0 ir nutolo 24:16 (15 min.). Vilniečių puolėjai D.Songaila ir J.Palaciosas pasižymėjo puolime - 26:20. Antrojo ketvirčio pabaigoje skirtumas tarp komandų dar labiau sumažėjo (34:30).

Išjudinti „Lietuvos ryto“ puolimą bandė aikštėje pasirodęs E.Bendžius (38:34). Po kelių akimirkų puolėjas dėjimu sudrebino šeimininkų krepšį. Po E.Bendžiaus ir J.Palacioso baudos metimų rezultatas tapo lygus (38:38).

Vis dėlto kėlinuko pabaigoje D.Redikas įmetė tritaškį, E.Kairys įkrovė kamuolį iš viršaus ir Pasvalio klubas vėl nutolo - 53:43.

Vilniečiai ryžtingai pradėjo lemiamą rungtynių dalį - skirtumas per porą minučių beveik ištirpo (53:52, 32 min.). D.Songaila ir O.Cookas vėl įveikė „Pieno žvaigždžių“ gynybines užtvaras ir D.Adomaičio auklėtiniai pirmavo 53:57 (33 min.).

Tačiau pasvaliečiai sugebėjo vėl sustabdyti „Lietuvos ryto“ spurtą ir kova užvirė iš naujo (66:66, 37 min.).

Likus žaisti minutę Ž.Jonušas realizavo baudos metimus (71:68), D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Z.Dowdellas bandė sušvelninti skirtumą, tačiau amerikiečio dvitaškis tikslo nepasiekė. Gynėjas iš karto prasižengė prieš R.Alijevą, kuris padidino skirtumą iki 5 taškų (73:68). E.Bendžius nepataikė tolimo metimo, o šeimininkai vėl tiksliai metė baudos metimus. Galutinis rezultatas 75:68.

„Lietuvos rytas": D.Songaila 16, R.Seibutis - 15, J.Palaciosas (12 atk. kam.) 9, S.Babrauskas 7, O.Cookas 6, E.Bendžius 5, Z.Dowdellas 4, A.Kavaliauskas ir S.Jelovacas po 3. M.Gecevičius (4 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės": Ž.Jonušas (7 išpr. praž., 30 naud. balų) - 18, E.Dimša (8 atk. kam.) 13, D.Redikas 11, R.Alijevas (5 kld.) 9, E.Kairys 8.