Vilniečiai neatsilaikė turkų pirtyje

2009 12 04 0:00
Tris kėlinius pasiaukojamai kovoję "Lietuvos ryto" krepšininkai palūžo per paskutines 10 minučių.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Stipriausios Turkijos komandos "Efes Pilsen" nepavyko įveikti antrą kartą. Per pirmą Eurolygos ratą namie šventę pergalę vakar Stambule Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą.

Ketvirtadienį svečiuose šalies čempionai "Lietuvos ryto" krepšininkai per Eurolygos B grupės šešto turo rungtynes 62:77 pralaimėjo "Efes Pilsen" krepšininkams ir patyrė trečią pralaimėjimą. Turkai, iškovoję trečią pergalę, pagal šį rodiklį pavijo vilniečius.

Po pirmo kėlinio šeimininkai, netaikliai šaudę iš toli (tritaškiai - 0/5) pirmavo 15:13, o antrojo pradžioje jiems pavyko atitrūkti devyniais taškais - 27:18. Tačiau "Lietuvos ryto" krepšininkai turkus sustabdė, o po dviejų Justo Sinicos tritaškių rezultatas tapo lygus - 32:32. Koja kojon ekipos žengė iki ketvirto kėlinio. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui "Efes Pilsen" atitrūko 70:58 ir padovanojo pergalę savo gerbėjams.

Rezultatyviausiai Vilniaus ekipoje žaidė po 12 taškų surinkę Bojanas Popovičius ir Artūras Jomantas.

Serbai vėl stebina

Trečiadienį žaidė kitos keturios B grupės komandos. Vėl nustebino Belgrado "Partizan" (Serbija) krepšininkai. Prieš savaitę namie nugalėję vieną turnyro favoritų Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) klubą, užvakar serbai svečiuose 72:64 įveikė ir grupės lyderę Malagos "Unicają" (Ispanija). Malagos komandai, kurioje dėl gripo negalėjo rungtyniauti Robertas Archibaldas ir Carlosas Jimenezas, tai buvo pirmasis pralaimėjimas Eurolygoje. Įdomu, kad pirmajame rate šių ekipų susitikimas baigėsi tokiu pat rezultatu, tik tąkart triumfavo "Unicaja".

Išgelbėjo L.Kleiza

Graikijos vicečempionai "Olympiakos" krepšininkai su Linu Kleiza išvykoje 88:84 palaužė autsaiderę Orleano "Entente" (Prancūzija) ekipą ir B grupėje iškovojo ketvirtą pergalę. Net 37 minutes pirmavę prancūzai patyrė šeštą iš eilės pralaimėjimą. Ketvirto kėlinio pradžioje "Entente" turėjo 12 taškų pranašumą (72:60), tačiau tuomet 14 taškų iš eilės pelnė L.Kleiza, ir graikai, atkarpą laimėję 19:6, perėmė iniciatyvą.

L.Kleiza savo komandoje buvo antras pagal rezultatyvumą: per 29 minutes pelnė 19 taškų (visus per paskutinį kėlinį), atkovojo 5 kamuolius ir triskart suklydo.

Pakartotas T.Edney rekordas

Per šią akistatą "Olympiakos" atakų organizatorius Theodoras Papaloukas pakartojo buvusio žalgiriečio Tyuso Edney Eurolygos rekordą. Graikas kamuolį rezultatyviai perdavė net 14 kartų. Tokį pat rezultatą T.Edney buvo pasiekęs 2004-aisiais, vilkėdamas Trevizo "Benetton" marškinėlius. Beje, amerikietis tai padarė per rungtynes su "Olympiakos".

Geriausios R.Javtoko rungtynės

Rezultatyviausias šio sezono Eurolygos rungtynes sužaidė Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Tačiau nei jo pelnyti 17 taškų ir atkovoti 9 kamuoliai, nei 5 surinkti Pauliaus Jankūno taškai nepadėjo Maskvos srities "Chimki" (Rusija) ekipai iškovoti pergalės. "Chimki" svečiuose 59:70 turėjo pripažinti D grupės lyderiu tapusios Madrido "Real" (Ispanija) ekipos pranašumą.

Penktą pergalę iškovojusioje Madrido komandoje Rimantas Kaukėnas dėl ligos nežaidė, o kito "Real" legionieriaus iš Lietuvos Darjušo Lavrinovičiaus sąskaitoje - 10 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

Ketvirtą pergalę C grupėje iškovojo Rusijos čempionas Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Savo arenoje Rusijos komanda 78:65 nugalėjo grupės autsaiderę Atėnų "Maroussi BC" (Graikija) ekipą. Lietuvis nugalėtojams pelnė 7 taškus.

B grupė

"Efes Pilsen" (Turkija) - "Lietuvos rytas" (Lietuva) 77:62 (15:13, 17:21, 23:19, 20:9). D.Santiago 17, I.Rakočevičius 16, T.Bootsy ir P.Kaya - po 8; A.Jomantas ir B.Popovičius - po 12, J.Sinica 9 (3-3/4), S.Babrauskas 8.

"Entente" (Prancūzija) - "Olympiakos" (Graikija) 84:88 (27:18, 21:22, 18:18, 18:30). J.Doellmanas 17, A.Nicholsas ir A.Dobbinsas - po 12, R.Covile'as 11, A.Moermanas 10, A.Curti 8; Y.Halperinas 22, L.Kleiza 19 (2-2/7, 3-5/8, 5 atk. kam.), I.Bourousis ir M.Teodosičius - po 11, S.Schortsanitis 9.

"Unicaja" (Ispanija) - "Partizan" (Serbija) 64:72 (18:21, 11:11, 15:17, 20:23). J.Freelandas 12, L.Lewisas 11, B.Rodriguezas 10, T.Deanas ir J.Welschas - po 6; D.Kečmanas 16 (10 atk. kam.), A.Maričius 12 (8 atk. kam.), B.McCalebbas 10, L.Robertsas ir S.Miloševičius (4 min.) - po 7.

C grupė

CSKA (Rusija) - "Maroussi BC" (Graikija) 78:65 (15:13, 20:17, 23:12, 20:23). J.R.Holdenas 16, V.Chriapa 13, S.Kaunas 12, R.Šiškauskas 7 (2-2/4, 3-1/3); D.Mavroeidis 11, B.Keysas 10, J.Homanas 9.

"Caja Laboral" (Ispanija) - "Lottomatica" 67:60 (17:11, 16:17, 20:10, 14:22). M.Teletovičius 17, T.Splitteris 15, F.San Emetrio 13; R.Minardas 15, K.Winstonas 12, A.Hutsonas 8.

D grupė

"Real" (Ispanija) - "Chimki" (Rusija) 70:59 (12:13, 19:15, 19:17, 20:14). J.Garbajosa 13, P.Prigioni 11, D.Lavrinovičius 10 (2-3/6, 3-1/1, 1-1/3, 6 atk. kam.); R.Javtokas 17 (2-6/12, 1-5/8, 9 atk. kam., 6 išpr. praž., 20 naud. bal.), K.Lanfordas 11, K.McCarty 8, P.Jankūnas 5 (2-1/1, 3-1/4, 4 atk. kam.).