Vilniečiai reabilitavosi

2014 01 28 20:47
„Lietuvos ryto“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo M.Gecevičius. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Prieš savaitę 34 taškų skirtumu Saragosos CAI komandai pralaimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ atsitiesė – antradienį savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 87:75 (27:20, 25:26, 14:16, 21:13) atsirevanšavo Ispanijos klubui ir išsaugojo galimybę kovoti dėl vietos Europos taurės turnyro atkrintamosiose varžybose.

Vilniečių vyriausiasis treneris Aleksandras Petrovičius prieš dvikovą žadėjo, kad šios rungtynės bus visiškai kitokios nei praėjusią savaitę. Tąkart ispanai sutriuškino mūsiškius, kurie, anot stratego, nepademonstravo savo tikro pajėgumo, nes buvo išvarginti ilgų kelionių.

Norėdami „Siemens“ arenoje reabilituotis sostinės krepšininkai po pirmų nesėkmingų minučių pamažu perėmė iniciatyvą ir po pirmo kėlinio įgijo 7 taškų pranašumą (27:20). Per pirmo rato akistatą vilniečiai pataikė tik 2 tritaškius iš 18, todėl per atsakomąją dvikovą nepiktnaudžiavo metimais iš toli (per pirmą kėlinį iš 2 bandymų pataikė 1, per antrą – iš 6 mėginimų 3). Žaidėjai klusniai vykdė trenerio nurodymą neskubėti ir tiesiog laimėti.

Baigiantis trečiam ketvirčiui „Lietuvos rytas“ pirmavo 11 taškų (64:53), tačiau svečiai prieš lemiamą kėlinį spėjo priartėti 66:62. Viską į vietas sudėliojo paskutinės dešimt minučių. CAI krepšininkai pirmuosius taškus pelnė lemiamame ketvirtyje pelnė tik septintą minutę. Iki to laiko vilniečiai spėjo pabėgti 77:62 ir švęsti antrą pergalę Europos taurės turnyre.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Martynas Gecevičius (22 taškai), Renaldas Seibutis (18) ir Juanas Palaciosas (13). CAI ekipoje geriausiai sekėsi 16 taškų pelniusiam Henkui Noreliui.

Priešpaskutines Europos taurės turnyro „Last 32“ etapo rungtynes vilniečiai vasario 12 dieną Turkijoje žais su P grupės lydere Stambulo „Bešiktaš“.

Antradienio rungtynėms „Lietuvos ryto“ treneriai rungtynėms neregistravo aukštaūgio iš Graikijos Andreas Glyniadakio. Dar prieš dvikovą su CAI vilniečių strategas A.Petrovičius patvirtino, kad pastaruoju metu retai aikštėje pasirodydavęs 32-ejų metų 215 cm ūgio vidurio puolėjas paliks sostinės klubą. Vadovai šiomis dienomis tvarkė jo išvykimo dokumentus. Treneris norėtų, kad graiką pakeistų naujas krepšininkas, bet, pasak jo, tai sprendžia komandos vadovybė.