Vilniečių apetitas kyla bevalgant

2009 04 27 0:00
"Lietuvos ryto" krepšininkai džiaugiasi Baltijos lygos čempionų taure.
Mykolo Ambrazo (ELTA) nuotrauka

Šiemet Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Europos taurę laimėję Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai savaitgalį savo trofėjų kolekciją papildė Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) nugalėtojų taure.

Estijos mieste Tartu surengto SEB BBL finalinio ketverto turnyro finale "Lietuvos rytas" 97:74 nušlavė Kauno "Žalgirį" ir iškovojo jau ketvirtąjį titulą šiemet - be LKF, BBL ir Europos taurių, vilniečiai rudenį triumfavo naujai surengtame Baltijos lygos Prezidentų taurės turnyre.

"Šios rungtynės jau yra istorija. Dabar mums reikia susikoncentruoti lemiamoms Lietuvos krepšinio lygos kovoms", - po pergalės sakė vilniečių treneris Rimas Kurtinaitis, leidęs suprasti, kad jo auklėtiniai pergalėmis dar nepasisotino.

Amerikiečio spektaklis.

41 taškas, 80 procentų taiklumas, 8 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 59 naudingumo balai. Tokį krepšinio spektaklį finale surengė "Lietuvos ryto" legionierius amerikietis Chuckas Eidsonas, į šipulius daužęs "Žalgirio" gynybą.

"Tikriausiai tai vienos geriausių rungtynių mano karjeroje. Galėjau pasirodyti dar geriau - juk pramečiau keturis metimus ir du kartus suklydau", - po mačo šyptelėjo Ch.Eidsonas.

Pirmus du rungtynių kėlinius aikštėje virė atkakli kova. Taikliai atakuodami iš toli (iki pertraukos pataikė 8 iš 15 tritaškių), žalgiriečiai kurį laiką pirmavo, tačiau "Lietuvos rytas" sugebėjo persverti rezultatą.

Po pertraukos Vilniaus ekipa pradėjo atidžiau gintis ir, trečiąjį ketvirtį laimėjusi įspūdingu rezultatu 22:6, atitrūko 19 taškų skirtumu. Paskutinėmis rungtynių minutėmis atsarginiai "Lietuvos ryto" krepšininkai apsikabino ir stovėdami pasitiko užtikrintą pergalę rezultatu 97:74.

"Laikėmės pusę rungtynių, kol sėkmingai rungtyniavo antrosios linijos žaidėjai. Vėliau neturėjome jokių šansų. Mūsų aukštaūgiai šiuo metu nedemonstruoja geros formos", - pažymėjo "Žalgirio" treneris Gintaras Krapikas.

Trenerių priešprieša

Po finalo abiejų komandų trenerių mintys išsiskyrė.

G.Krapikas pasigedo įvairesnio varžovų žaidimo puolime: "Kai vienas krepšininkas pelno 41 tašką, kitiems nereikia daug stengtis. Tai ir yra visa taktika."

R.Kurtinaitis neliko skolingas: "Mes neturime derinių? Jei visas rungtynes žaidėme vienu deriniu, kodėl varžovai nesugebėjo apsiginti?"

"Jei kas nors žino, kaip mus sustabdyti - tegul tai padaro. Mes ne tik puikiai ginamės, bet ir puolame. Jei manote, kad galima laimėti Europos taurę be jokios taktikos - tebūnie", - oponentui įgėlė vilniečių strategas.

Treti estai

Baltijos lygos bronzos medalius iškovojo finalinio ketverto šeimininkai Tartu "Rock" krepšininkai. Jie mažajame finale 77:68 pranoko Rygos ASK, treniruojamą Donaldo Kairio.

ASK ekipa įspūdingai pradėjo rungtynes ir pirmą kėlinį laimėjo net 29:11. Tačiau "Rock" antrą ketvirtį pradėjo spurtu 14:0 ir atkūrė intrigą. Nuo šio momento aikštėje užvirė atkakli kova, o pergalę išplėšė daugiau jėgų išsaugoję Estijos klubo krepšininkai. Rygos ekipoje rungtyniavo vos 8 žaidėjai.

Pralaimėjusiesiems Audrius Mažutis pelnė 10, Marius Runkauskas 9 taškus.

20 taškų prie "Rock" pergalės prisidėjo buvęs "Žalgirio" legionierius Tanoka Beardas, kuris patikino, kad šis sezonas Europoje jam buvo paskutinis.

Lietuviškas kraujas

Šeštadienį dar gerokai prieš finalo rungtynes Tartu gatvėse savo santykius ėmė aiškintis "Lietuvos ryto" ir "Žalgirio" sirgaliai. Tarp aistruolių kilo keletas susirėmimų. Brolžudiškose kautynėse kai kuriems net prireikė medikų pagalbos, o aršiausiuosius suėmė policija.

Šiuos konfliktus pasmerkė abiejų komandų treneriai.

"Nesvarbu, kas parašyta ant marškinėlių - "Žalgiris" ar "Lietuvos rytas. Šiuos žmones užvaldė alkoholis ir tai yra žema", - sakė G.Krapikas.

Jam antrino ir R.Kurtinaitis: "Ką apie mus pagalvos kiti? Atvažiavo lietuviai į Estiją ir ėmė muštis. Sirgaliai nebeturi jokios kultūros."

Finalas

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 97:74 (26:25, 26:24, 22:6, 23:19). Ch.Eidsonas 41 (2-12/14, 3-4/6), M.Lukauskis, 14, M.Petravičius 13, M.Bjelica 8, A.Jomantas 6, S.Babrauskas 5, M.Anisimovas 4, M.Gecevičius ir D.Zavackas po 3; D.Šalenga 26 (3-5/8), P.Jankūnas 11, T.Klimavičius 10, J.Mačiulis ir M.Kalnietis po 9, E.Žukauskas 6, Ž.Janavičius 3.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 26/43 (61 proc.) ir 15/36 (42), tritaškiai 10/20 (50) ir 10/21 (48), baudos 15/24 (63) ir 14/21 (67). Atkovota kamuolių 34 ir 29, rezultatyvūs perdavimai 13 ir 11, kamuolys prarastas 8 ir 18, perimtas 8 ir 4, blokuotas 4 ir 2 kartus.

Rungtynės dėl 3 vietos

Rygos ASK - Tartu "Rock" 68:77 (29:11, 10:26, 11:19, 18:21). E.Kalve 15, R.Grafas 14 (11 atk. kam.), A.Vitolas 13; T.Beardas 20, G.Tsintsadzė 15, V.Sanikidzė 12.

Pusfinaliai

"Žalgiris" - "Rock" 83:74 (19:28, 25:16, 19:17, 20:13). D.Šalenga 22, P.Jankūnas 20, Š.Vasiliauskas 11; T.Beardas 20, T.Teinas 17, G.Tsintsadzė 13.

"Lietuvos rytas" - ASK 85:76 (22:12, 28:21, 19:23, 16:20). M.Bjelica 19, A.Jomantas ir M.Petravičius po 12; E.Kalve 22, M.Runkauskas 16, A.Mažutis 15.