Vilniečių nesėkmių šleifas sunkėja

2012 11 05 6:00
Bamberge R.Seibučio (centre) patirta dešiniosios plaštakos trauma pasirodė lengvesnė, nei iš pradžių manyta./AFP/Scanpix nuotrauka

Žaisdama ULEB Eurolygos ketvirtąsias rungtynes Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionų ekipa Vilniaus "Lietuvos rytas" šešių komandų D grupėje savaitgalį patyrė jau trečią nesėkmę.

Dariaus Maskoliūno treniruojami Vilniaus krepšininkai Vokietijoje pralaimėjo vietos klubui Bambergo "Brose Basket" - 78:84 (21:20, 14:25, 29:17, 14:22).

Treneris sutrikęs

Dabar Bambergo klubas D grupėje su "Lietuvos rytu" dalijasi 4-5 vietas. Paskutinis žengia Belgrado klubas "Partizan" (Serbija), pralaimėjęs visas keturias dvikovas.

Po rungtynių Vilniaus komandos strategas D.Maskoliūnas internetinėje klubo svetainėje kalbėdamas apie banguotą savo auklėtinių žaidimą atrodė sutrikęs: "Negalime suvaldyti rungtynių tempo. Kai reikia sustoti, mes bėgame. Kai reikia bėgti, sustojame. Nepagauname ritmo. Tokių sūpuoklių žaisti tikrai negalima. Leidžiame varžovams pabėgti, paskui - pasivejame, po to - vėl per kelias minutes paleidžiame. Ne tas lygis, kad galėtume taip žaisti. Bandėme ritmą stabilizuoti ir minutės pertraukėlėmis, ir deriniais. Nepavyko. Reikės analizuoti, kodėl."

Bamberge vilniečių gretose rezultatyviausias buvo 24 taškus pelnęs Renaldas Seibutis, 15 pridėjo Nemanja Nedovičius, 12 - Janis Blūmas. Nugalėtojų komandoje išsiskyrė Boštjanas Nachbaras ir Antonas Gavelas - po 22 taškus.

Prognozės nepasitvirtino

32 minutes rungtyniavusiam rezultatyviausiam "Lietuvos ryto" krepšininkui R.Seibučiui per rungtynes pažeista dešinioji plaštaka ir baimintasi, kad jis gali iškristi iš rikiuotės mažiausiai mėnesiui. Tačiau liūdnos prognozės nepasitvirtino, po sportininkui atliktos kompiuterinės tomografijos komandos gydytojas konstatavo, jog lūžio nėra - pažeistas piršto sąnarys.

Tikimasi, kad R.Seibutis galės padėti savo komandai ir per penktąsias Eurolygos rungtynes su trečiojoje pozicijoje D grupėje žengiančia Stambulo ekipa "Besiktas" (Turkija). Šis susitikimas numatytas lapkričio 8 dieną Vilniuje.

"Besiktas" savaitgalį patyrė jau antrą nesėkmę - namie 58:85 (18:22, 14:22, 9:24, 17:17) pralaimėjo ketvirtą pergalę iš eilės šventusiai Maskvos CSKA ekipai (Rusija). Rusijos čempionams po 18 taškų pelnė Nenadas Krstičius ir Sonny Weemsas, 14 - Andrejus Voroncevičius. Šeimininkų ekipoje rezultatyviausias buvo 12 taškų surinkęs Muratcanas Guleras.

B.Browno skrydis

Eurolygos ketvirtosios savaitės naudingiausiu žaidėju tapo 43 balus surinkęs Sienos "Montepaschi" (Italija) gynėjas 28-erių 188 cm ūgio amerikietis Bobby Brownas. Sienos krepšininkai penktadienį namie 93:90 įveikė Šalono "Elan" (Prancūzija) komandą, o B.Brownas per 37 minutes pelnė 34 taškus (pataikė 4 tritaškius iš 8, visus 3 dvitaškius ir realizavo 16 baudų metimų iš 21), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, triskart prasižengė ir išprovokavo net 15 varžovų pražangų.

STATISTIKA

D grupė

Bambergo "Brose Baskets" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 84:78 (20:21, 25:14, 17:29, 22:14).

B.Nachbaras, A.Gavelas po 22 tšk.; R.Seibutis 24, Nemanja Nedovičius 15, 12 - J.Blūmas 12, S.Babrauskas 9.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 18/36 (50 proc.) ir 19/38 (50 proc.); tritaškiai - 11/22 (50 proc.) ir 8/21 (38 proc.); baudos - 15/20 (75 proc.) ir 16/20 (80 proc.); atkovoti kamuoliai 36 ir 28; perimti kamuoliai - 4 ir 4; klaidos - 18 ir 13; rez. perdavimai - 13 ir 7

blokuoti metimai 5 ir 3.

D grupė lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

C grupė

Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) - Zagrebo "Cedevita" (Kroatija) 79:77 (22:16, 20:19, 14:18, 23:24). V.Spanoulis 21, K.Papanikolaou 14; M.Bilanas 16, L.Andričius 15.

1. Žalgiris    4    0    338:281    57

2. Anadolu Efes    3    1    334:282

3. Emporio Armani    2    2    335:333

4. Olympiakos    2    2    297:335

5. Caja Laboral    1    3    311:323

6. Cedevita    0    4    276:337