Vilniečių pastangos atsimušė į "Žalgirio" sieną

2012 11 27 8:13
"Lietuvios ryto" krepšininkai neatlaikė per pirmus du kėlinius pačių pasiūlyto tempo. /Romo Jurgaičio nuotrauka

Nuo 2011 metų gegužės niekaip Kauno "Žalgirio" įveikti nesugebantis Vilniaus "Lietuvos rytas" viltis nugalėti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempioną turės atidėti antrajam LKL ratui.

Dvi Eurolygos komandos "Lietuvos rytas" ir "Žalgiris" vakar ginklus surėmė LKL čempionate. Rezultatyviausiai Eurolygoje rungtyniaujantys žalgiriečiai tik po permainingos kovos sugebėjo nugalėti nerezultatyviausią Eurolygos klubą "Lietuvos rytą" 90:79.

Jėgų pakako pradžiai

Pirmą kartą šį sezoną rekordinio žiūrovų skaičiaus krepšinio rungtynėse sulaukusioje "Siemens" arenoje "Lietuvos rytas" pademonstravo, jog turi parako ir gali grumtis su Eurolygos grandais.

"Nors mums sekasi daug geriau Eurolygoje, tai nieko nereiškia. Pastaruoju metu "Lietuvos rytas" pagerino savo žaidimą, tad Vilniuje bus ką veikti", - prieš dvikovą spėjo kauniečių puolėjas Darjušas Lavrinovičius. Ir jis neklydo.

Trimis taikliais metimais nuo trijų taškų linijos rungtynes pradėjęs vilniečių lyderis Renaldas Seibutis (iki šiol LKL čempionate visi trys jo metimai iš toli buvo netaiklūs) padiktavo tempą (9:2), kurį jo komandos draugams sekėsi išlaikyti iki antro kėlinio vidurio. Per pirmas 7 minutes šeimininkai pataikė visus tritaškius (5/5), po jų "Lietuvos rytas" buvo priekyje 24:15.

Apsukų vilniečiai nemažino ir antrame ketvirtyje. Jam įpusėjus po Deivido Dulkio tolimo šūvio LKL čempionai atsiliko jau 13 taškų (22:35). 6 tritaškiai iš 9 per 14 minučių. Taip pavydėtinai taikliai vilniečiai šaudė 14 minučių. Tačiau šoviniai baigėsi, o sutrikę šeimininkai pradėjo klysti. Sumišimu priešų stovykloje pasinaudojęs Mindaugas Kuzminskas dukart sudrebino "Lietuvos ryto" krepšį, o iki tol tylėjęs kauniečių įžaidėjas Ibrahimas Jaaberas pradėjo savo šou. Per tris minutes pelnęs 10 taškų skirtumą amerikietis sumažino iki trijų (43:46).

Katės ir pelės žaidimas žalgiriečiams pradėjo patikti. Suaktyvėję svečiai neleido "Lietuvos rytui" atstatyti turėtos persvaros. 27 minutę po Rimanto Kaukėno dviejų baudų metimų rezultatas tapo lygus (57:57), o netrukus minėtas žaidėjas jį ir persvėrė. Įjungę penktą pavarą lemiamo ketvirčio pradžioje "Žalgirio" krepšininkai atitolo 71:63, 37 minutę komandas skyrė jau 12 taškų (85:73). Nuaidėjus sirenai "Žalgiris" šventė ketvirtą pergalę LKL čempionate. Vilniečiams tai buvo pirmoji nesėkmė šalies čempionate.

Trauma ir ligos

Rungtynių dieną "Lietuvos ryto" ekipos treneris Darius Maskoliūnas sužinojo, jog ekipa ilgam prarado puolėją Vilmantą Dilį. Krepšininkas dėl traumos negalės rungtyniauti net 3-4 mėnesius. V.Diliui dėl kelio skausmų buvo atliktas magnetinis rezonansas, tuomet paaiškėjo, kad 208 cm ūgio puolėjui atplyšo kelio kremzlė. 25 metų žaidėjas privalės kelias savaites dėvėti kojos įtvarą, vėliau jo laukia ilgas reabilitacinis procesas.

"Žalgiris" vakar taip pat nežaidė visos sudėties. Amerikietį Tremmellą Dardeną pakirto roto virusas, tad žaidėjas su komanda net nevyko į Vilnių. Dėl tos pačios priežasties "Žalgirio" trenerių štabe Vilniuje nebuvo ir vyriausiojo trenerio Joano Plazos asistento Mindaugo Brazio.

Arena atgijo

Tik vieną pergalę per 7 Eurolygos rungtynes iškovoję "Lietuvos ryto" krepšininkai įsitikino, jog žiūrovai nenori eiti į rungtynes, kai komanda pralaimi.

"Padarykime tai, ko nesugeba padaryti vilniečiai, - užpildykime "Siemens" areną!" - tokiu šūkiu šį mačą pasitikę "Žalgirio" komandos aistruoliai puikiai atliko savo darbą. Pirmą kartą šį sezoną bilietai buvo parduodami ir į antrą arenos aukštą. Kauno ekipos gerbėjų dėka "Siemens" arena vakar buvo beveik pilnutėlė - dvikovą stebėjo 8250 aistruolių.

Pilnos arenos sostinės klubui nepavyko surinkti net žaidžiant su tokiais klubais kaip "Barcelona" ir Maskvos CSKA. 10 tūkst. vietų turinti "Siemens" arena šį sezoną Eurolygoje buvo gausiausiai užpildyta per dvikovą su CSKA, tuomet į ją susirinko 4950 žiūrovų. O prieš sezoną daugiausia žiūrovų "Siemens" arenoje buvo per "Lietuvos ryto" ir "Žalgirio" akistatą kovojant dėl Supertaurės - 5100.

Palyginimui - Eurolygoje "Žalgirio" arenoje susirenka vidutiniškai 13 429 žiūrovai, tai geriausias rezultatas tarp visų 24 Eurolygos klubų.