Vilnietės rado pergalių receptą

2008 10 31 0:00
TEO treneris R.Paulauskas liko patenkintas visomis aikštelėje pasirodžiusiomis krepšininkėmis.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Po įspūdingos pergalės prieš dukart Eurolygos čempionę Maskvos srities "Spartak" komandą Vilniaus TEO krepšininkės toliau išlaiko panašų ritmą - trečiadienį išvykoje mūsiškės nugalėjo ir Prancūzijos klubą.

Daugkartinės Lietuvos čempionės TEO krepšininkės Prancūzijoje 78:67 nugalėjo autsaiderę Lato "Montpellier" ekipą ir Eurolygos D grupėje iškovojo antrą pergalę. Prancūzėms tai buvo trečias iš eilės pralaimėjimas.

Į pergalę mūsų komandą vedė 18 taškų pelniusi Jurgita Štreimikytė ir 14 - amerikietė Crystal Langhorne. Beje, pastaroji jau per trečias iš eilės Eurolygos rungtynes atkovojo 12 kamuolių.

"Buvo ir sunkių momentų, tačiau to ir tikėjomės, - po dvikovos LŽ sakė TEO vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas. - Lato komanda pajėgi, turi dvi amerikietes, kurios yra pagrindinės veikėjos. Merginoms reikėjo pasistengti, kad laimėtų."

Būtent abi amerikietės trečiadienį savo komandoje ir buvo rezultatyviausios - Sheana Mosh pelnė 19, o Kadijah Whittington - 18 taškų.

"Kai reikėjo sustabdyti varžovių lyderes, mes tai padarėme. Ir kai svarbiu momentu reikėjo pelnyti taškų - irgi padarėme, - komentavo R.Paulauskas. - Puikiai puolime žaidė J.Štreimikytė, šauniai darbavosi ir D.Staugaitienė, N.Kuin. Tačiau pagyrimo verta visa komanda. Juk trys žaidėjos nieko nelemia aikštelėje."

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus - 57:57. Per lemiamą ketvirtį viešnios pavydėtinai gynėsi: sužaidus dvi minutes, TEO pirmavo tik dviem taškais (63:61), tačiau per septynias likusias minutes šeimininkėms leido pelnyti vos 4 taškus, o pačios surinko 12.

Ketvirtojo turo rungtynes TEO lapkričio 5 dieną žais "Siemens arenoje" su Skijaus "Beretta Famila" (Italija) krepšininkėmis, kurios trečiadienį savo arenoje 60:76??? vienvaldžiu D grupės lyderiu tapusiam Košicės "Broker" (Slovakija) klubui. Per trečias grupės rungtynes "Spartak" (Rusija) namie 95:52 nepasigailėjo Stambulo "Fenerbahce" (Turkija) komandos.

Lato "Montpellier" - Vilniaus TEO 67:78 (22:24, 12:17, 23:16, 10:21). "Montpellier": S.Mosch 19, K.Whittington 18 (2-7/11), G.Skrela 8, P.Krawczyk ir E.Bertal - po 7; TEO: J.Šteimikytė 18 (2-8/14, 5 atk. kam.), C.Langhorne 14 (12 atk. kam.), G.Petronytė 12 (2-4/5, 1-4/5, 6 atk. kam.), N.Kuin (7 atk. kam., 4 rez. perd.) ir D.Staugaitienė - po 9, R.Valentienė 8, A.Bimbaitė 6, L.Wilson 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 23/42 (54,7 proc.) ir 25/42 (59,5), tritaškiai - 4/10 (40) ir 4/13 (30,7), baudos - 9/15 (60) ir 16/22 (72,7), kamuolys atkovotas 21 ir 36 kartus, rezultatyviai perduotas 12 ir 15, perimtas 12 ir 7, prarastas 16 ir 19 kartų.