Viltys nežlugo, bet vaizdas nekoks

2010 11 13 0:00
Vilniečių įžaidėjas K.El-Aminas (viduryje) įstrigo "Barcelonos" gynėjų gniaužtuose.

Eurolygoje ketvirtą pralaimėjimą patyrusio Vilniaus "Lietuvos ryto" treneris Aleksandras Trifunovičius paskutines viltis deda į kitos savaitės dvikovą su kroatais. Tai bus paskutinis Lietuvos čempionų šansas kabintis į TOP 16 etapą riedantį traukinį.

Ketvirtadienį "Lietuvos ryto" krepšininkus ketvirtąkart ištiko nesėkmė. Šįkart serbo treniruojamą Vilniaus ekipą ant menčių paguldė Eurolygos čempionai "Barcelonos" (Ispanija) krepšininkai - 69:55. Stipriausia Europos klubinė komanda užvakar neparodė krepšinio, kurį demonstruodama praėjusį sezoną užkopė į viršūnę. Tačiau svečiai iš Lietuvos silpnąja varžovų korta nepasinaudojo. Jie chaotiškai blaškėsi po aikštelę: atrodė, kad pamiršo ir derinius, ir tai, kad geriau mesti ir nepataikyti, nei varinėtis kamuolį ir jį parasti.

Trumpalaikis planas

A.Trifunovičius po rungtynių pripažino, jog planą - žaisti kuo lėčiau ir taip neleisti varžovams įsibėgėti - žaidėjai įgyvendino tik per pirmą kėlinį, laimėtą 11:10.

"Žinojome, kad bus sunku laimėti, bet vyliausi, jog ilgiau pavyks išlaikyti lygų rezultatą, - teigė specialistas iš Serbijos. - Nuo antro kėlinio įsivėlėme į "Barcelonos" primestą žaidimą."

Negana to, sostinės ekipos žaidėjams metant nuo trijų taškų linijos, krepšys vėl buvo užrištas - pirmą tritaškį Martynas Gecevičius pataikė tik trečio kėlinio trečią minutę, antrą - paskutinį Martynas įmetė 28 minutę. Kiti 16 bandymų buvo tušti.

Varžovai talentingesni

A.Trifunovičius liko nepatenkintas kai kurių žaidėjų darbu. Pavardžių neatskleidė, bet protokole matyti, jog minusinis naudingumo koeficientas priklauso Steponui Babrauskui (-5), o per 32 minutes taškų nepelnęs Artūras Jomantas visus tris kartus prametė iš vidutinio nuotolio ir tiek pat sykių nepataikė iš toli.

"Atidavėme visas jėgas, tačiau varžovai talentingesni, - pralaimėjimą aiškino 4 taškus surinkęs bosnis Kenonas Bajramovičius. - Pralaimėti Barselonoje 14 taškų - ne toks jau ir blogas rezultatas."

Jam pritarė aukštaūgis Jonas Valančiūnas, pelnęs 10 taškų ir 5 pražangas surinkęs dar trečiame kėlinyje. Vidurio puolėjas tikino, kad jam tai buvo puiki patirtis per debiutinį sezoną Eurolygoje žaisti su šio turnyro nugalėtojais.

Prancūzai kiša koją

Keturi pralaimėjimai - dar ne pasaulio pabaiga. "Mūsų komanda geresnė nei sezono pradžioje, bet dar turime ką gerinti, - sakė A.Trifunovičius. - Tikiuosi, kitą savaitę žaisdami su "Cibona" atrodysime geriau. Tai bus mūsų paskutinė galimybė išsaugoti viltis patekti į TOP 16."

Kol kas "Cibona", kaip ir vilniečiai, A grupėje žengia be pergalių. Be šios ekipos, vilniečiai dėl kelialapio į kitą etapą kovoja ir su Šolė "Cholet Basket" krepšininkais, kurie užtikrinčiau siekia tikslo. Ketvirtadienį Prancūzijos čempionai Zagrebe 84:71 įveikė "Ciboną" ir dar labiau komplikavo "Lietuvos ryto" padėtį. Šolė ekipa jau turi dvi pergales ir užima ketvirtąją vietą. Su kroatais Lietuvos čempionai žais namie lapkričio 17-ąją.

Lietuviai įsisiautėjo

Valensijoje užvakar aikštelėje išvydome tris lietuvius - šeimininkų komandos "Power Electronics" oranžinius marškinėlius vilkintį Robertą Javtoką bei Milano "Armani Jeans" garbę ginančius Joną Mačiulį ir Marijoną Petravičių. Žiūrovai po rungtynių savo komandą išlydėjo švilpdami. "Power Electronics" patyrė trečią nesėkmę - 69:80.

Didžiausi to kaltininkai - J.Mačiulis ir M.Petravičius, savo komandą atvedę į antrą pergalę. 26 taškus pelnęs J.Mačiulis buvo rezultatyviausias iš nugalėtojų ir per penkis sezonus Eurolygoje pasiekė asmeninį rekordą - surinko 28 naudingumo balus. Tokį pat naudingumo koeficientą šią savaitę pasiekė ir "Žalgirio" vidurio puolėjas Mirza Begičius bei Pirėjo "Olympiakos" centras Radoslavas Nesterovičius, tad savaitės naudingiausiųjų rikiuotėje ši trijulė pasidalijo 3-5 vietas.

M.Petravičius prie pergalės prisidėjo 18 taškų. R.Javtoko sąskaitoje - 7 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai.

Valensijos klubo nesėkmės pralaimėjimu nesibaigė. Komandos vadovai po Eurolygoje patirtos trečios nesėkmės (be to, ir šalies čempionate per septynis turus pasiekta vos viena pergalė) atsisakė vyriausiojo trenerio Manuelio Husseino paslaugų.

A grupė

"Chimki" (Rusija) - "Maccabi" (Izraelis) 76:78 (10:19, 21:23, 27:14, 18:22). K.Lončaras 15 (8 atk. kam.), P.Lopezas ir S.Monia - po 11, V.Fridzonas ir B.Eze (5 kld.) - po 10; C.Eidsonas ir S.Schortsanitis - po 16, G.Pnini 11.

B grupė

"Real" (Ispanija) - "Brose Baskets" (Vokietija) 83:81 (14:20, 23:16, 18:18, 18:19; 10:8). R.Reyesas 18, S.Llullas 12 (6 rez. perd.), D.Fisheris 10; B.Robertsas 21 (3-3/6), K.Hinesas 17, P.Suputas 14 (2-3/13).

C grupė

"Barcelona" (Ispanija) - "Lietuvos rytas" (Lietuva) 69:55 (10:11, 24:14, 17:12, 18:18). "Barcelona": P.Mickealas 16, K.Perovičius 12, T.Morrisas 10, J.C.Navarro ir E.Lorbekas - po 8, B.Ndongas 6, R.Rubio 5, J.Lakovičius (3-0/6) ir R.Grimau (2-1/6) - po 2; "Lietuvos rytas": M.Bjelica 13, I.Miloševičius, J.Valančiūnas ir K.El-Aminas (3-0/5) - po 10, M.Gecevičius 8, K.Bajramovičius 4 (3-0/3), A.Jomantas (2-0/3, 3-0/3, 6 atk. kam.) ir S.Babrauskas (2-0/2, 3-0/1) - po 0.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 21/37 (56,7 proc.) ir 19/32 (59,3 proc.), tritaškiai - 7/22 (31,8) ir 2/18 (11,1), baudos - 6/9 (66,6) ir 11/13 (84,6), kamuolys atkovotas 32 ir 29 kartus, rezultatyviai perduotas 17 ir 13, perimtas 4 ir 8, prarastas po 14, blokuotas 1 ir 4 kartus.

"Cibona" (Kroatija) - "Cholet Basket" (Prancūzija) 71:84 (20:27, 20:19, 18:17, 13:21). L.Radoševičius 19 (10 atk. kam.), B.Bogdanovičius 15 (3-1/7), R.Stipcevičius 12, T.Zubčičius 11; A.Robinsonas 20, S.Mejia 17 (11 atk. kam.), V.Avdalovičius 15.

D grupė

"Power Electronics" (Ispanija) - "Armani Jeans" (Italija) 69:80 (14:23, 14:21, 15:22, 26:14). R.Martinezas 15, J.Richardsonas ir F.Pietrusas - po 12, N.De Colo 10, R.Javtokas 7 (29 min., 2-3/3, 1 1/4, 8 atk. kam.); J.Mačiulis 26 (30 min., 2-8/13, 3-2/4, 1-4/6, 7 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld.), M.Petravičius 18 (25 min., 2-7/9, 1-4/4, 5 atk. kam.), D.Hawkinsas 17.

"Panathinaikos" (Graikija) - "Efes Pilsen" (Turkija) 84:61 (15:12, 26:17, 20:11, 23:21). B.Batiste'as 17, R.Sato (3-0/4) ir N.Calathesas (6 rez. perd.) - po 11; B.Nachbaras 13, A.Wisniewski 12, I.Rakočevičius 11.

1. Panathinaikos 3 1 314:262 52

2. Union Olimpija 3 1 311:311 0

3. Armani Jeans 2 2 314:300 14

4. Efes Pilsen 2 2 312:316 -4

5. Power Electronics 1 3 270:288 -18

6. CSKA 1 3 255:299 -44