Vis dar nepalaužiami

2014 08 21 21:00
Mantas Kalnietis (su kamuoliu) padėjo Lietuvos rinktinei pasiekti persilaužimą. Erlendo Bartulio nuotrauka

Nors Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas kalba apie problemas komandos žaidime, jo auklėtiniai ir toliau žygiuoja pergalingu ritmu.

Pasaulio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė iškovojo jau 11 pergalę iš eilės. Tarptautinio turnyro Slovėnijos sostinėje Liublianoje starte šiandien lietuviai 64:61 palaužė Brazilijos rinktinę. Mūsiškiai pademonstravo kovotojų savybes, kai panaikino 17 taškų deficitą ir išplėšė pergalę.

Kontrolinėse rungtynėse šią vasarą Lietuvos krepšininkai ne kartą leisdavo varžovams atsiplėti į priekį. Taip nutiko ir šio vakaro dvikovoje Liublianoje. Aktyviai pradėję rungtynes brazilai naudojosi lietuviu mieguistumu ir ėmė didinti savo pranašumą. Jau 18 minutę varžovai buvo nutolę 17 taškų atstumu - 21:38. Iki didžiosios pertraukos lietuviams pavyko apkarpyti persvarą (25:38), bet Brazilija vėl atitrūko trečiame kėlinyje. 22 minutę brazilai pirmavo 46:38.

Vis tik tuomet J. Kazlauskui pavyko išjudinti savo komanda. Iniciatyvos puolime drąsiai imdavosi įžaidėjas Mantas Kalnietis, gynyboje mūsiškiai ėmė žaisti atsakingiau ir brazilai sutriko. Ketvirto kėlinio pabaigoje Jonui Valančiūnui pirmą kartą pavyko išlyginti rezultatą (59:59), o M. Kalnietis netrukus taikliu tritaškiu išvedė lietuvius į priekį. Paskutinės brazilų atakos buvo netikslios ir lietuviai nugalėjo rezultatu 64:61.

Į Liublianą nuvyko 14 krepšininku. J. Kazlausko sprendimu šiandien rungtynėms nebuvo registruoti Adas Juškevičius ir Artūras Gudaitis. Į dvyliktuką pateko, tačiau aikštėje nepasirodė Paulius Jankūnas.

Penktadienį 18.15 val. Lietuvos rinktinė Liublianoje susitiks su Irano komanda, šeštadienį 21 val. kovos su turnyro šeimininke Slovėnija.

Lietuva - Brazilija 64:61 (18:22, 7:16, 21:14, 18:9).

J. Valančiūnas ir J. Mačiulis - po 11, D. Motiejūnas 10 (8 atk. kam.), K. Lavrinovičius 9, R. Seibutis 8, M. Kalnietis 5, M. Kuzminskas 4, M. Pocius, D. Lavrinovičius ir Š. Vasiliauskas - po 2; R. Hettsheimeris 14, N. Hilario 13, Th. Splitteris 11, L. Barbosa 6, M. Huertas ir M. Vieira de Sousa po 4, A .Garcia 3, L. Taylora, R. Neto ir A. Varejao - po 2.