Vokiečiai anglus išsiuntė namo

2010 06 28 0:00
Vokiečių pergalę įtvirtino du įvarčius pelnęs T.Muelleris (viduryje).
AFP/Scanpix nuotraukos

Futbolo spektaklis, kuriame žaidė favoritėmis laikomos Vokietijos ir Anglijos rinktinės, baigėsi įspūdinga triskart pasaulio čempionų vokiečių pergale.

"Šios rinktinės turėtų susitikti pusfinalyje, o ne jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape - aštuntfinalyje. Vokietijos ir Anglijos rinktinių dvikovos visada ypatingos, neužmirštamos ir tampančios futbolo klasika", - sakė Vokietijos futbolo legenda Franzas Beckenbaueris. Jis buvo teisus.

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate atakuojantį ir nuostabų akiai žaidimą demonstravusios Vokietijos ir Anglijos rinktinės įmušė penkis įvarčius. Keturi jų krito į anglų vartus. Tad blankiai planetos pirmenybėse rungtyniavusi Anglijos rinktinė po aštuntfinalio keliauja namo. Liūdnas tėvynę pasieks ir didžiausia Anglijos smogiamąja jėga turėjęs būti Wayne'as Rooney - per ketverias rungtynes puolėjas taip ir neįmušė įvarčio.

"Vienintelis mūsų tikslas - nugalėti Angliją ir žengti į čempionato ketvirtfinalį", - rungtynių išvakarėse tikino Vokietijos rinktinės puolėjas Lukas Podolskis. Norai išsipildė su kaupu.

Jau 5-ą minutę galėjo pasižymėti vienas prieš vartininką atsidūręs Mesutas Ozilas, tačiau jam nepavyko pergudrauti anglų vartininko. Įvarčiai byrėti pradėjo nuo 20 minutės. Vokiečių vartininkas Manuelis Neueris išmušė kamuolį taip toli, kad Miroslavas Klose, pasinaudojęs gynėjo Matthew Upsono klaida, vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus - 1:0. Tai buvo penkiasdešimtasis jo įvartis žaidžiant Vokietijos rinktinėje.

Po kelių minučių M.Klose turėjo puikią progą padvigubinti rezultatą, bet atsidūręs priešais vartininką kamuolį spyrė šiam į kojas. Tačiau ilgai laukti nereikėjo. 32-ą minutę L.Podolskis iš aštraus kampo tarp vartininko kojų pasiuntė kamuolį į vartus - 2:0.

Gavę du antausius anglai ėmėsi atsakomųjų smūgių. M.Upsonas nuramino savo sąžinę dėl pirmo praleisto įvarčio - 37 min. galva nukreipė kamuolį į vokiečių vartus - 2:1. O praėjus trims minutėms po anglo Franko Lampardo galingo smūgio iš toli kamuolys nuo skersinio atsimušė į žolę už vartų linijos ir iššoko atgal. Rungtynių teisėjas nematė, kur atsimušė kamuolys ir įvarčio neįskaitė.

"Mums buvo labai svarbu išlyginti rezultatą, bet teisėjas dėl nežinomų priežasčių atėmė iš mūsų įvartį, - po rungtynių pyko anglų treneris Fabio Capello. - Nesuprantu, kaip taip gali būti gyvenant technologijų amžiuje. Vokietijos komanda stipri, puikiai išnaudojo greitas atakas. Sutinku, mes šiandien klydome, bet didžiausią klaidą padarė teisėjas."

Antrame kėlinyje (52 min.) F.Lampardas pakartojo smūgį - šįkart kamuolys nuo skersinio šovė į viršų. Abi ekipos žaidė atakuojantį futbolą, tačiau sekmadienį fortūna buvo palankesnė vokiečiams. Nuo 67 iki 70 min. jie dar dukart nuginklavo varžovų vartininką (abukart įvarčio autoriumi tapo Thomas Muelleris) ir šventė pergalę 4:1.

"Mums labai skaudu trauktis iš čempionato, o ypač pralaimėjus vokiečiams, - apmaudo neslėpė Anglijos rinktinės kapitonas Stevenas Gerardas. - Atsilikdami 1:2 mes užvaldėme aikštę ir galėjome laimėti 3:2, bet neįskaitytas įvartis ir trečias praleistas kamuolys mus palaužė galutinai. Šio čempionato nepavadinčiau mums teisingu."

Tai buvo penktoji vokiečių ir anglų akistata pasaulio čempionatų istorijoje. Iki šiol anglai tarpusavio dvikovose šventė vos vieną pergalę, 1966 metais, kai vienintelį kartą tapo planetos pirmenybių nugalėtojais.

Ketvirtfinalyje vokiečiai susitiks su Argentinos ir Meksikos dvikovos nugalėtoju. Šios ekipos susitiko vakar vakare.

Vokietija - Anglija 4:1 (2:1). Bloemfonteinas, 40 510 žiūrovų. Teisėjas - Jorge Larrionda (Urugvajus).

Įvarčiai - Miroslavas Klose (20), Lukas Podolskis (32), Thomas Muelleris (67 ir 70); Mattas Upsonas (37).

Įspėjimai - Arne Friedrichas (Vokietija); Glenas Johnsonas (Anglija).