Vokiečių tritaškiai nokautavo prancūzus

2013 09 05 9:03
Susitikimo pabaigoje vokiečiai tritaškius taikliai metė net per aukštai iškeltas prancūzų rankas. AFP/Scanpix nuotrauka

Neginčytina A grupės favorite laikyta Prancūzijos rinktinė Europos čempionatą pradėjo netikėta nesėkme. Prancūzai 74:80 (14:27, 25:16, 17:14, 18:23) turėjo pripažinti itin taikliai tritaškius mačo pabaigoje metusios Vokietijos komandos pranašumą.

Kad nepaisys autoritetų, vokiečiai pademonstravo jau pirmajame kėlinyje. Kibi gynyba ir taiklūs tolimi metimai per 10 min. jiems leido susikrauti dviženklę persvarą. Tiesa, per antrąjį kėlinį prancūzai sugebėjo ją sumažinti iki 4 taškų (39:43), o trečiojo pabaigoje iš vokiečių persvaros neliko praktiškai nieko (56:57).

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui Prancūzija netgi išsiveržė į priekį (59:57), tačiau vokiečiai nesutriko. Jie neleido varžovams pabėgti, o susitikimo pabaigoje į pagalbą pasitelkė ilgą laiką tylėjusią toliašaudę artileriją.

Lucca Staigeris likus žaisti 1 min. 54 sek. tritaškiu išlygino rezultatą (72:72), netrukus dar sykį iš toli pataikė su Tony Parkerio pražanga (75:72, baudos metimas nebuvo tikslus), o paskutinę vinį į prancūzų karstą įkalė dar vieną tritaškį likus 19 sek. „įsūdęs“ Robinas Benzingas.

Iš viso Vokietijos rinktinė pataikė 9/15 tritaškių (60 proc.), o prancūzai iš toli atakavo kur kas dažniau ir prasčiau (9/25 metimų, 36 proc.). Į akis krenta ir faktas, jog Prancūzijos rinktinė nebūdingai sau smarkiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 18-29.

Prancūzijos rinktinė: Tony Parkeris 18, Nando De Colo 9, Nicola Batumas 9 (1/7 trit.).

Vokietijos rinktinė: Robinas Benzingas 19 (5/13 dvit., 2/2 trit.), Nielsas Giffey 14, Lucca Staigeris 14 (4/7 trit.).