Volgogradą apmėtė tritaškiais

2014 10 29 20:20
„Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas trečiadienį iš vidutinio nuotolio mėtė be klaidų. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečiadienį Europos taurės turnyre iškovojo antrą pergalę, svečiuose 77:63 nugalėdami Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) ekipą.

Dvikovos išvakarėse naujuoju „Krasnyj Oktiabr“ vyriausiuoju treneriu tapęs vokietis Dirkas Bauermannas nesugebėjo įveikti oponento Virginijaus Šeškaus gudrybių: „Lietuvos ryto“ strategas drąsiai į kovą metė du šį sezoną Europos taurės turnyre beveik nežaidusius užsieniečius, kurie savo veiksmais pateisino trenerio pasitikėjimą. Tuo metu kiti sostinės krepšininkai varžovus į neviltį varė taikliais metimais nuo trijų taškų linijos (10/27).

Rungtynių pradžioje po Antano Kavaliausko metimų pabėgę 9:3 vilniečiai neilgai pirmavo. Netrukus šeimininkai rezultatą išlygino (11:11), taikiai baigėsi ir pirmasis kėlinys (18:18). Kai antrame ketvirtyje Volgogrado krepšininkai pamėgino atitrūkti (25:22), žodį tarė du „Lietuvos ryto“ užsieniečiai, iki šiol sulaukdavę daugiausia V. Šeškaus kritikos – Kirilas Natiažka ir Billy Baronas. Jų pastangomis vilniečiai įgijo 3 taškų persvarą, o trečio kėlinio pabaigoje po taiklių Martyno Gecevičiaus ir Gedimino Oreliko tritaškių skirtumas padidėjo iki 13 taškų (54:41). O kai įpusėjus lemiamam ketvirčiui svečiai susikrovė 18 taškų atsargą (67:49), dvikovos nugalėtojas niekam nekėlė abejonių.

Trenerio pasitikėjimo sulaukę ukrainietis vidurio puolėjas K. Natiažka ir gynėjas amerikietis B. Baronas šį sezoną Europos taurės turnyre buvo žaidę tik per rungtynes su Rumunijos „CSU Asesoft“: aukštaūgis aikštelėje tąkart praleido 3,5 min., amerikietis – beveik 5 minutes. Trečiadienį šiedu krepšininkai gerokai viršijo savo normą: K. Natiažka rungtyniavo 14 minučių, pelnė 7 taškus ir atkovojo 4 kamuolius, B. Baronas – 15 minučių ir surinko 9 taškus.

Į kitą varžybų etapą – LAST 32 turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai. Prie jų prisijungs dvylika į ULEB Eurolygos TOP 16 etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalytos į aštuonias grupes po keturias. Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą, prasidėsiantį kovo 3 dieną. Europos taurės savininkas iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono Eurolygos turnyrą.

Ketvirto turo rungtynes vilniečiai žais lapkričio 4 dieną namie su Bandirmos „Banvit“ (Turkija) ekipa.

Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 63:77 (18:18, 11:14, 14:22, 20:23).

„Krasnyj Oktiabr“: M. Cousinas 21 tšk. (2-10/12, 10 atk. kam.), D.J. Keneddy 13, K. Deandre 7;

„Lietuvos rytas“: A. Juškevičius 13 (3-3/4), M. Lukauskis ir M. Gecevičius po 10, B. Baronas 9 (2-3/3), A. Kavaliauskas 8 (2-3/3), G. Orelikas (10 atk. kam.) ir K. Natiažka po 7.