Vyrai apšilo

2013 08 07 7:09
Pirmadienį pailsėjęs J.Valančiūnas (su kamuoliu) vakar Lietuvos rinktinėje buvo vienas naudingiausių. Erlendo Bartulio nuotrauka

Tris savaites pajūryje ir Kaune stovyklavę šalies vyrų krepšinio rinktinės kandidatai pirmadienį ir antradienį per kontrolines rungtynes su belgais demonstravo, ką išmoko iš rinktinės trenerio Jono Kazlausko.

Naujoje Kėdainių arenoje mūsų krepšininkai Belgijos ekipą nugalėjo 86:61 (į pergalę vedė 19 taškų pelnęs Donatas Motiejūnas), vakar Kauno sporto halėje svečiai įveikti dar sykį - 66:53 (23:14, 16:13, 16:9, 11:17).

Antradienį šalies krepšinio gerbėjai aikštelėje išvydo Mantą Kalnietį, Liną Kleizą ir Joną Valančiūną, kurie Kėdainiuose nerungtyniavo. Jie, trenerio sprendimu, vakar pailsėti leido Robertui Javtokui, Kšištofui Lavrinovičiui ir Renaldui Seibučiui. Būtent M.Kalnietis dviem taikliais metimais (5:0) išvedė į priekį Lietuvos rinktinę, o paskui pamažu įsimėtė ir kiti mūsų krepšininkai. Tiesa, pergalė iškovota kur kas sunkiau, nei išvakarėse. Per du kėlinius mūsų krepšininkai kamuolį buvo praradę tiek kartų, kiek pirmadienį per visas rungtynes (12).

Po pirmų kontrolinių rungtynių išvadas daryti per anksti, tą pripažino ir J.Kazlauskas: „Turime labai daug ką nuveikti. Dar yra daug blogų sprendimų, nesutarimų ir nesusipratimų. Visos komandos po fizinio rengimo stovyklų iš pradžių būna panašioje situacijoje“.

Pasak jo, Kėdainiuose netrūko ir jaudulio, ir neteisingų sprendimų. Tą išvydome ir vakar Halėje. Po trijų kėlinių atitrūkę 19 taškų (55:36), per pirmas keturias paskutinio kėlinio minutes mūsiškiai nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos. Belgijos komanda tuo pasinaudojo, sugebėjusi skirtumą sumažinti iki vienženklio skaičiaus - 52:59. Tačiau niekas nepaneigs - mūsų krepšininkų noras kovoti abi dienas liejosi per kraštus.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Mindaugas Kuzminskas – 13 taškų, 12 taškų pelnė ir 10 kamuolių atkovojo J.Valančiūnas, Darjušo Lavrinovičiaus ir Martyno Pociaus sąskaitose po 7 taškus.

Belgijos rinktinės, kuri „EuroBasket 2011“ pirmenybėse Lietuvoje užėmė 21 vietą, o iki jų net aštuonis sykius nesugebėjo prasibrauti į finalinius Europos čempionatų etapus, treneris Eddy Casteelsas prisipažino net neturėjęs minčių mūsų krašte laimėti prieš lietuvius. Europos pirmenybėms besirengiančių belgų strategas patikino, jog draugiškos varžybos su Europos elitui priklausančiomis ekipomis padės jo auklėtiniams pasiruošti ir įveikti silpnesnius oponentus.

Kitą savaitę Lietuvos rinktinė žais dar trejas draugiškas rungtynes. Rugpjūčio 12 ir 14 dienomis Panevėžyje mūsiškiai susitiks su Švedija, o 17 dieną Skopjėje jėgas išmėgins su Makedonija, kuri su lietuviais yra vienoje Slovėnijoje vyksiančių Europos pirmenybių grupėje. Europos čempionato B grupėje dar kovos Serbija, Latvija, Juodkalnija bei Bosnija ir Hercegovina. Europos čempionatas vyks rugsėjo 4-22 dienomis.