Yra pavojaus požymių

2011 08 26 0:00
Per rungtynes su slovėnais K.Kemzūrą (viduryje) nuvylė išderintas auklėtinių žaidimas.

"Tai rimtas signalas, reikia susimąstyti", - tokias išvadas po Lietuvos rinktinės pralaimėjimo slovėnams padarė mūsų ekipos vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra.

Rugpjūčio 31 dieną mūsų krašte prasidėsiančiam Europos čempionatui besirengianti K.Kemzūros vadovaujama komanda, užvakar Liublianoje 66:80 pralaimėjusi Slovėnijai, patyrė penktą nesėkmę per aštuntas kontrolines rungtynes. Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė 15 taškų pelnęs Marijonas Petravičius. Jis pripažino, kad pirmoje susitikimo dalyje lietuviai nesugebėjo apsiginti. O kad moka tai daryti, pademonstravo per kitus du kėlinius.

"Galime susikaupti ir geriau gintis, - sakė vidurio puolėjas M.Petravičius. - Pralaimėjome dideliu skirtumu, tai rodo, kad darbo yra daug."

Rinktinės treneris K.Kemzūra auklėtinius galėjo pagirti tik už žaidimą po ilgosios pertraukos, o už pirmąsias 20 minučių krepšininkai gavo pylos: "Jie ėjo žaisti nenusiteikę intensyviam ir kietam slovėnų žaidimui. O gal nesuprato, kas jų laukia. Per dvi minutes gavome 4 pražangas. Nepavyko koncentruotis į tai, ką turime ir galime daryti. Antroje susitikimo dalyje varžovus pristabdėme. Tačiau puolant trūko aštrumo, tikslumo, taiklesnių metimų iš patogių padėčių."

Trečiadienio susitikimą stebėjusiems krepšinio specialistams kliuvo mūsų komandos žaidėjų ginčai su arbitrais. Taip technines pražangas gavo Šarūnas Jasikevičius, K.Kemzūra.

"Šarūnas visada buvo emocingas, tad per vasarą jis nepasikeis, - komentavo K.Kemzūra. - Jis pats tai supranta. Bet kad ir kaip teisėjai dirbtų, turime sutelkti dėmesį į savo žaidimą."

"Privalome susitvarkyti su savo nervais", - treneriui pritarė M.Petravičius.

Pasak K.Kemzūros, rungtynės su slovėnais - signalas, verčiantis susimąstyti. Europos čempionatas prasidės už penkių dienų. Ar užteks laiko pasirengti ir ištaisyti klaidas? "Norėtųsi daugiau dienų. Bet čempionato laukimas irgi vargina", - svarstė Lietuvos rinktinės treneris. Šeštadienį jo auklėtiniai Vilniuje žais paskutines kontrolines rungtynes. Varžovė bus Gruzijos rinktinė.

Božidaro Malkovičiaus treniruojama Slovėnijos rinktinė rungtynėmis su lietuviais baigė pasirengimą "EuroBasket 2011" - iš dešimties susitikimų slovėnai laimėjo septynis.

"Galbūt mes ir turime automobilio "Golf" išvaizdą, bet variklis tikrai galingesnis", - vaizdingą palyginimą po pergalės žurnalistams žėrė Goranas Dragičius. Šis gynėjas pelnė 8 taškus, o dvejais metais jaunesnis jo brolis Zoranas - 6.

SPECIALISTŲ KOMENTARAI

Treneris Rimantas Endrijaitis:

"Mūsų krepšininkai visur vėlavo, ypač - gynyboje. Trūko azarto. Varžovams netrukdomiems leido mesti į krepšį. Ir turėjo daug problemų su slovėnų aukštaūgiais. Erazemui Lorbekui leido daryti, ką nori. Po ilgosios pertraukos lietuviai labiau susikoncentravo. Trūko Manto Kalniečio, jam būnant aikštelėje žaidimas tampa greitesnis. Trūko ir abiejų Lavrinovičių, šie puolime gali sužaisti įvairiau. Darius Songaila iki šiol atrodė tvirtai, o trečiadienį - kukliau. Ir negalima veltis į diskusijas su teisėjais žaidžiant svetimoje teritorijoje. Tai turi suprasti ir jaunesni, ir vyresni krepšininkai. Karas su teisėjais žaidėjus išbalansuoja. Jei rungtynės būtų pasibaigusios po dviejų kėlinių, mano nuotaika būtų labai prasta. Bet per kitus du kėlinius lietuviai parodė, kad turi rezervų. Tai nuteikia optimistiškai. Tragedijos nėra. Neabejoju, kad vyrai mobilizuosis."

Treneris Rūtenis Paulauskas:

"K.Kemzūrai nepatiktų, jei komanda taip žaistų per čempionatą. Tad geriau jau pralaimėti visas kontrolines rungtynes, o paskui skinti pergales. Mūsų komanda geriausią sportinę formą bandys pasiekti per čempionatą. Trečiadienį Lietuvos rinktinėje nepamatėme nieko nauja: kartojosi techninės klaidos - prarasti kamuoliai, nematėme pažangos gynyboje, šlubavo žaidimo drausmė. Ir nebuvo mums būdingo temperamento: norime, veržiamės, įrodinėjame, žaidžiame per skausmą, neleidžiame savęs apžaisti vienas prieš vieną. Po pralaimėjimų niekada nebūna didelio pakilimo. Ir negalima manyti, kad prasidėjus čempionatui viskas savaime susitvarkys. Yra tam tikrų pavojaus požymių. Treneris turėtų paprašyti rinktinės senbuvių D.Songailos, R.Javtoko, R.Kaukėno, Š.Jasikevičiaus tarti svarų žodį aikštelėje dėl drausmės ir gynybos. Jei jie rodys pavyzdį, paskui juos eis ir kiti. O jei pritrūks motyvacijos kovoti kaip ankstesniais metais, rinktinės rezultatai gali būti įvairūs."

STATISTIKA

Slovėnija - Lietuva 80:66 (26:12, 26:21, 10:13, 18:20).

Slovėnija: E.Lorbekas 13 tšk. (7 atk. kam.), U.Slokaras 12 (3-2/2), J.Lakovičius ir S.Ožboltas - po 10, G.Dragičius 8 (5 kld.), M.Begičius 7 (5 atk. kam., 3 blk.), G.Jagodnikas ir Z.Dragičius - po 6, M.Smodišas 5, E.Muričius 2 (5 atk. kam.), S.Udrihas 1; Lietuva: M.Petravičius 15 (1-11/14 baudų; 6 atk. kam.), R.Kaukėnas ir P.Jankūnas - po 9, T.Delininkaitis 8, J.Valančiūnas 7, D.Songaila 6, S.Jasaitis 5, R.Javtokas 4 (5 atk. kam.), Š.Jasikevičius 2, M.Pocius 1.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 21/39 (54 proc.) ir 17/42 (40 proc.), tritaškiai - 6/21 (29) ir 3/13 (23), baudų metimai - 20/24 (83) ir 23/29 (79), kamuolys atkovotas 36 ir 25 kartus, rezultatyviai perduotas 21 ir 9, perimtas 12 ir 10, prarastas 16 ir 17, blokuotas 5 ir 1 kartą.