Ž.Ilgauskas įsiamžino "Cavaliers" istorijoje

2008 12 11 0:00

Per NBA rungtynes su Toronto "Raptors" vidurio puolėjas iš Lietuvos Žydrūnas Ilgauskas 6 kartus sugriebė kamuolį ir pagal šį rodiklį tapo Klivlendo "Cavaliers" rekordininku.

Iš viso Ž.Ilgauskas "Cavaliers" ekipoje kamuolį atkovojo 5230 kartų. Po antradienio rungtynių jis trimis atkovotais kamuoliais pranoko iki šiol visų laikų ekipos rekordininku buvusį Bradą Daugherty (5227).

Antradienį "Cavaliers" namie 114:94 (29:19, 30:32, 31:16, 24:27) įveikė Rytų konferencijos Atlanto pogrupio autsaiderius "Raptors" krepšininkus ir iškovojo devintą pergalę iš eilės. Klivlendo komanda su 18 pergalių ir 3 pralaimėjimais išlieka Rytų konferencijos Centrinio pogrupio lyderė.

Ž.Ilgauskas per 23 minutes dar pelnė 13 taškų (2-5/9, 1-3/3), po kartą kamuolį perdavė mesti bei prarado ir blokavo varžovo metimą.

Po šio susitikimo į Klivlendo komandos metraštį pateko ir LeBronas Jamesas - tapo daugiausia kamuolių perėmusiu žaidėju (734). Anksčiau pagal šį rodiklį pirmavo Markas Price'as.

Per dvikovą su "Raptors" L.Jamesas iš nugalėtojų buvo rezultatyviausias - 31 taškas.

Rezultatyviai užvakar žaidė ir Rytų konferencijos autsaiderės Vašingtono "Wizards" ekipos aukštaūgis Darius Songaila. "Wizards" namie 107:94 (14:29, 29:17, 31:22, 33:26) nugalėjo Detroito "Pistons" komandą, o lietuvis prie ketvirtosios pergalės (iš 19 galimų) per 28 minutes prisidėjo 15 taškų (2-7/13, 1-1/2) ir 5 kartus atkovotu kamuoliu. Rezultatyviau žaidė 33 taškus surinkęs Caronas Butleris ir 16 pridėjęs Juanas Dixonas.