Ž.Janavičius: "Nesame prastesni už kitas komandas"

2007 07 24 0:00
Žygimantui Janavičiui įteiktas prizas už rezultatyvius perdavimus.
Nuotrauka: © Lietuvos žinios

Pasaulio jaunių (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionate Serbijoje užėmusi devintąją vietą Lietuvos rinktinė neliko be apdovanojimo - jaunių rinktinės įžaidėjui Žygimantui Janavičiui įteiktas prizas už rezultatyvius perdavimus.

Metais už daugumą krepšininkų jaunesnis 192 cm ūgio aštuoniolikmetis iš Alytaus Žygimantas Janavičius, pernai debiutavęs šioje rinktinėje, pasaulio čempionate buvo vienas lietuvių lyderių. Per rungtynes jis rezultatyvių perdavimų atlikdavo vidutiniškai 6,6.

Brazilijos rinktinės aukštaūgis Paulao Prestesas apdovanotas kaip rezultatyviausias čempionato žaidėjas ir geriausias kovotojas dėl kamuolių. Serbų rinktinės žaidėjui Milanui Mačvanui įteiktas naudingiausio žaidėjo titulas, o kitam serbui Mladenui Jeremičiui teko prizas už taikliausiai mestus tritaškius.

Laimėjo šeimininkai

Novi Sade vykusias planetos pirmenybes laimėjo turnyro šeimininkė Serbijos rinktinė, ji finale 74:69 (22:14, 21:16, 14:17, 17:22) įveikė JAV ekipą. Bronzos medaliai įteikti Europos čempionams Prancūzijos krepšininkams, kurie mažajame finale 75:67 nugalėjo Braziliją.

Dvikovoje dėl penktosios vietos Australijos rinktinė 83:59 nugalėjo Argentinos penketuką, septinta liko Turkijos komanda, 80:69 nugalėjusi Ispanijos jaunimą.

Per pasaulio čempionatą 9 vietą užėmę Rūtenio Paulausko auklėtiniai nesugebėjo pakartoti prieš tai vykusių pirmenybių laimėjimo. 2003 metais Salonikuose (Graikija) Raimundo Kairio vadovaujama jaunių rinktinė užėmė antrąją vietą, o po dvejų metų ta pati rinktinė, vadovaujama Ramūno Butauto, tapo pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempione.

"Mes čia atvažiavome ne tam, kad kovotume dėl 9-12 vietos", - po aštuntfinalio varžybų FIBA puslapiui sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Martynas Gecevičius.

Prieš metus Lietuvos jaunių rinktinė iškovojo Europos čempionato sidabro medalius.

"Atvažiuodami čia tikėjomės į Lietuvą grįžti su medaliais, - sakė M.Gecevičius. - Neturime kuo džiaugtis, nes nepatekome į ketvirtfinalio varžybas. Nesu patenkintas savo žaidimu. Komanda irgi nerodė savo tikro žaidimo."

Viskas gerai, išskyrus vietą

Prieš išvykdamas į Serbiją Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris "Lietuvos žinioms" sakė neabejojąs, jog vienu iš ekipos lyderių bus Ž.Janavičius.

"Tai labai talentingas žaidėjas. Džiaugiuosi, kad jis yra mūsų komandoje, kad tobulėja, - teigė strategas. - Iki žaidimo su vyrais jis turi dar daug ko siekti, bet jau kitąmet galėtų žaisti LKL rimtoje komandoje. Jis savitas, darbštus, fanatiškas. Jei viskas vyks gerai, ateityje jis bus vienas geriausių vyrų rinktinės įžaidėjų.

Geriausias čempionato kamuolių "perdavinėtojas" Ž.Janavičius "BasketNews.lt" žurnalistui sakė nuliūdęs dėl tokio komandos pasirodymo.

"Rengėmės kovoti dėl aukštesnės vietos. Ir žaidėme ne taip blogai. Bet nelemta diena, kai pralaimėjome brazilams, sužlugdė mus psichologiškai ir pražudė visas viltis, - kalbėjo krepšininkas. - Nemanau, kad esame prastesni už kitas rinktines. Krepšinis yra toks žaidimas, kai reikia laiku pasiekti aukščiausią sportinę formą. Galbūt mums to ir trūko. Tuomet atsirado trintis tarp žaidėjų ir trenerių. Bet viskas buvo gerai, išskyrus tą devintąją vietą."

Ž.Janavičius ir Vaidas Čepukaitis netrukus prisidės prie jaunių rinktinės, kuri rugpjūčio 3-12 dienomis kovos Madride (Ispanija) vyksiančiame Europos čempionate.

"Prieš paskutines rungtynes galbūt peršalau nugarą, jaučiu raumens spazmą. Gydytoja stengiasi kuo greičiau pastatyti ant kojų. Grįžęs namo stengsiuosi atgauti jėgas", - "BasketNews.lt" sakė Žygimantas.