Žaidimas peilio ašmenimis iki paskutinės sekundės

2015 09 09 23:45
AFP/Scanpix nuotraukos

Du triuškinamus pralaimėjimus Europos vyrų krepšinio čempionato starte patyrusi Estijos rinktinė šį vakarą Rygoje parodė lietuviams, kad tai buvo tik nesusipratimas. Tuo metu Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas, matydamas saviškių žaidimą, ketvirto kėlinio viduryje, ko gero, galvojo – tai ką, po galais, mes stovyklaudami nuo liepos mėnesio išmokome?

Laimė, kad šįsyk Fortūna aplankė lietuvius. Ji mūsų komandai per D grupės varžybas šypsojosi žaidžiant su ukrainiečiais, kai viską lėmė vienas metimas, nusigręžė, kai mušėmės su belgais. Ir vėl nusišypsojo varžantis su estais. Po dramatiškos ir daug nervų ne tik mūsų šalies rinktinės trenerių štabui ir aistruoliams, bet ir estams kainavusios kovos Lietuva išplėšė pergalę 64:62 ir pelnė bilietą į Prancūzijos miestą Lilį, kur šią savaitę prasidės atkrintamosios varžybos.

Lietuvos rinktinė šį vakarą žaidė be lyderio Jono Valančiūno. Vidurio puolėjas pasigavo virusą, karščiuoja, todėl buvo nuspręsta leisti jam pasigydyti. Džiugu, kad lyderio vaidmens ėmėsi puolėjas Jonas Mačiulis. Būtent po jo taiklaus dvitaškio likus žaisti 2 sekundes mūsų komanda šventė trečią pergalę čempionate, išsaugojo švarų mundurą ir pelnė kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Pirmą kėlinį valdė J. Mačiulis ir Mantas Kalnietis. Juodu per pirmas dešimt minučių pelnė net 17 iš visos komandos pelnytų 20 taškų, taip padėję ketvirtį laimėti 20:15. Mūsų komanda per tą laiką brangino kamuolį ir nesistengė be atodairos mesti iš toli – nuo trijų taškų linijos atakavo du kartus ir abu metimai buvo rezultatvyūs.

Antrasis kėlinys prasidėjo estų šturmu ir mūsų krepšininkų skubotais metimais bei mėginimais žaisti po vieną. Ketvirtyje sužaidus penkias minutes gausybės aistruolių palaikoma Estijos rinktinė įsiveržė į priekį 29:24. Tačiau artėjant ilgajai pertraukai J. Mačiulio vedini lietuviai sugebėjo pavyti varžovus (31:31). Kėlinys baigtas dviem įspūdingais Antano Kavaliausko ir Mindaugo Kuzminsko dėjimais ir ilsėtis komandos išėjo mūsų rinktinei pirmaujant 38:31.

Jonas Mačiulis

Trečiasis kėlinys prasidėjo irgi sėkmingai – 22 minutę mūsiškiai įgijo 10 taškų pranašumą (41:31). Tačiau estai demonstravo nepaprastą kovingumą. Per likusias ketvirčio minutes jie sugebėjo šią lietuvių atsargą sunaikinti, o lemiamo kėlinio pradžioje pabėgti šešiais taškais – 55:49.

Per paskutines 10 minučių Lietuvos rinktinė per sukąstus dantis vijosi varžovus, o išlyginti rezultatą pavyko tik likus žaisti 30 sekundžių – tai padarė Mindaugas Kuzminskas. Estai savo atakos nesugebėjo pabaigti – prarado kamuolį, o į greitą ataką nuskubėjęs J. Mačiulis padėjo pergalingą tašką. Iš viso šį vakarą jis pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Ketvirtadienį J. Kazlausko auklėtiniai paskutines grupės rungtynes žais su čekais, kurie taip pat jau turi kelialapį į „EuroBasket 2015“ aštuntfinalį.

Estija – Lietuva 62:64 (15:20, 16:18, 20:11, 11:15). Estija: J. Taitsas 20 tšk., R. Veidemanas 10, K. Kanguras ir T. Kurbas po 9; Lietuva: J. Mačiulis 15 (10 atk. Kam.), A. Kavaliauskas 14, R. Seibutis 11, M. Kalnietis ir M. Kuzminskas po 8.

Kiti trečiadienio rezultatai:

A grupė: Bosnija ir Hercegovina (1/3) – Suomija (2/2) 59:88, Lenkija (2/2) – Izraelis (3/1) 73:75.

B grupė: Turkija (2/2) – Serbija (4/0) 72:91, Italija (3/1) – Vokietija (1/3) 89:82.

C grupė: Graikija (4/0) – Slovėnija (2/2) 83:72, Makedonija (1/3) – Gruzija (1/3) 75:90.

D grupė: Belgija (2/2) – Čekija (3/1) 64:66, Latvija (2/2) – Ukraina (1/3) 74:75.