Žaidimo sąlygas diktavo olimpinė čempionė

2011 10 15 0:00
Kauno klubui atstovaujanti JAV krepšininkė C.Pilypaitis (kairėje) meistriškumu dar neprilygsta savo tėvynainei - krepšinio žvaigždei D.Taurasi.
fibaeurope.com nuotrauka

Per draugišką turnyrą Turkijoje keturis vietos klubus įveikusios Lietuvos čempionės Kauno "VIČI-Aisčių" krepšininkės turkiško krepšinio "neįkirto" - pirmąją FIBA Eurolygos dvikovą mūsų komanda pralaimėjo Stambulo klubui "Galatasaray SK".

Eurolygos A grupės rungtynes Stambule užvakar vėlų vakarą kaunietės Turkijos čempionių ekipai pralaimėjo 66:83 (18:17, 15:21, 16:21, 17:24). "VIČI-Aisčių" gretose geriausiai sekėsi Vitai Kuktienei ir Courtney Pilypaitis, jos atitinkamai pelnė 17 ir 16 taškų. Po 8 įmetė Sandra Linkevičienė (10 kartų sugriebė kamuolį) ir Amanda Kemežys.

Komplimentai amerikietei

Prie pirmos pergalės Eurolygoje labiausiai prisidėjo keturios "Galatasaray SK" naujokės. Olimpinė čempionė, dukart naudingiausia Eurolygos krepšininkė, WNBA lygos žvaigždė Diana Taurasi surinko 31 tašką (tritaškiai 7/7, 8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), Ispanijos rinktinės lyderė Alba Torrens - 18, amerikietės Tina Charles ir Epifaniya Prints - atitinkamai 12 ir 10.

"Nesustabdėme D.Taurasi, - pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardijo Kauno ekipos vyriausiasis treneris Mantas Šernius. - Ji didelė žvaigždė, puiki žaidėja, leidome jai pasireikšti per kiekvieną kėlinį."

M.Šernius pripažino, jog "Galatasaray SK" gerai pažįstama varžovė, tačiau jo auklėtinėms nepavyko padaryti to, ko iš jų reikalauta.

Nors prasidėjus ketvirtam kėliniui "Galatasaray SK" turėjo dviženklį pranašumą (61:51), Lietuvos komanda per dvi minutes sugebėjo priartėti (62:64). Tačiau tuo intriga baigėsi - šeimininkės spurtavo 21:2 ir iškovojo pirmą pergalę.

"Galatasaray SK" vyriausiasis treneris Ceyhunas Yildizoglu po rungtynių pripažino žinojęs, jog vasarą Kauno ekipa neteko kelių lyderių, be to, viešnios į Turkiją atvyko likus savaitei iki pirmų Eurolygos rungtynių.

"Mūsų komandoje daug naujų žaidėjų, viską dar tik kuriame, - teigė Stambulo klubo vairininkas. - Tačiau visi žino, kad D.Taurasi nuostabi žaidėja ne tik pagal pelnytus taškus. Ji ir ginasi puikiai."

Pasirodė kukliai

Kitas rungtynes Eurolygoje "VIČI-Aistės" žais spalio 19 dieną išvykoje su Valensijos "Ros Casares" (Ispanija) ekipa, kuri per pirmo turo rungtynes išvykoje 80:63 (24:13, 21:15, 20:15, 15:20) nugalėjo Dėro ekipą "Seat Unisze" (Vengrija).

Per kitas A grupės dvikovas Algirdo Paulausko treniruojamas Jekaterinburgo klubas UMMC svečiuose 68:57 (21:8, 22:14, 12:21, 13:14) laimėjo prieš Gdynės "Lotos" (Lenkija) krepšininkes, o Buržo "Basket" (Prancūzija) namie 63:51 (24:12, 14:14, 12:10, 13:15) įveikė Prahos komandą ZVVZ USK (Čekija).

Nesėkme Eurolygos turnyrą pradėjo Pulkovicės CCC (Lenkija) ekipa, kurioje rungtyniauja Gintarė Petronytė. Ketvirtadienį B grupėje Pulkovicės krepšininkės namie 52:74 (9:14, 23:19, 11:16, 9:25) pralaimėjo titulą ginančiai Salamankos komandai "Parfumerias Avenida" (Ispanija). Lietuvė per 13 minučių pelnė 2 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Pralaimėjimu C grupės varžybas pradėjo ir Košičės klubas "Good Angels" (Slovakija), kuriame rungtyniauja Iveta Šalkauskė. Slovakijos ekipa svečiuose 45:52 (15:16, 8:13, 9:10, 13:13) neatsilaikė prieš Krokuvos komandą "Wisla Can-Pack" (Lenkija). Per 3 minutes Iveta nė karto nemetė į krepšį.

Šį sezoną FIBA Eurolygoje kovoja 23 komandos, suskirstytos į tris grupes. A ir C grupėje rungtyniauja po 8 ekipas, B - 7. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias kiekvienos grupės komandas ir dvi geriausios penktąsias vietas užėmusios ekipos.