Žaisti galima ir geriau

2013 09 16 7:31
R.Seibučio teigimu, rungtynėse su Ukraina lietuviai tik ketvirtame kėlinyje atrado savo žaidimą. AFP/Scanpix nuotraukos

Trečiadienį arba ketvirtadienį Lietuvos rinktinė kils į kovą Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje. Mūsiškių varžovai paaiškės šiandien pasibaigus F grupės kovoms. Tačiau lietuvių žaidimas kol kas didelio optimizmo nekelia.

E grupės kovas Lietuvos rinktinė baigė vakar dvikova su Ukraina. Nors abiem komandoms šios rungtynės nieko nelėmė, kova buvo itin atkakli. Lietuviai iškovojo pergalę 70:63 sėkmingiau sužaidę paskutines dvikovos minutes.

Trys padriki kėliniai

Lietuvos krepšininkai vakar antrame ketvirtyje po tolimų Donato Motiejūno ir Tomo Delininkaičio metimų atitrūko 28:19, bet Ukrainos krepšininkai labai greitai ištirpdė šią persvarą. Po didžiosios pertraukos ukrainiečiai kelis kartus buvo persvėrę rezultatą, o lietuviai niekaip nenutoldavo didesniu nei 4 taškų skirtumu.

Likus žaisti pusantros minutės, Lietuva buvo priekyje tik 1 tašku - 64:63. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Linas Kleiza. Jo tritaškis padėjo atitrūkti, varžovai atsakė netaikliais metimais, o vieną baudos metimą pataikęs L.Kleiza leido lietuviams pirmauti 68:63. Po to ukrainiečiai suklydo puldami, o mūsiškių pergalę dviem baudų metimais įtvirtino D.Motiejūnas - 70:63.

L.Kleiza vakar buvo rezultatyviausias. Per 23 minutes puolėjas pelnė 15 taškų, nors žaidimo metu pataikė tik 5 metimus iš 14. Netaikliai atakavo visa Lietuvos rinktinė. Mūsiškiai pataikė tik 34 proc. dvitaškių (15 iš 44). Padėtį gelbėjo gera kova po krepšiu - puolime buvo atkovota 17 kamuolių.

Tai buvo ketvirtoji lietuvių pergalė antrojo etapo turnyre. Ji E grupėje leido užsitikrinti mažiausiai 2 vietą.

"Pirmus tris kėlinius rungtyniavome padrikai. Niekaip neatradome savojo žaidimo. Kai pagaliau sutvarkėme žaidimo sistemą, ėmėme kovoti kaip buvome planavę, viskas pagaliau stojo į savo vietas", - po rungtynių kalbėjo Renaldas Seibutis, vakar įmetęs 7 taškus.

Treneris Jonas Kazlauskas pažymėjo, kad Ukrainos rinktinės nevertėtų laikyti silpna varžove. Strategas priminė, kad ukrainiečiai penktadienį 82:75 įveikė serbus.

A.Bagatskio treniruojamai Latvijos rinktinei Europos čempionatas baigėsi apmaudžiai.

Latviai - namo

Lietuvos rinktinės pergalė galėjo atverti duris į ketvirtfinalį Latvijos komandai. Mūsų kaimynai vakar privalėjo įveikti belgus ir laukti lietuvių pergalės prieš ukrainiečius. Deja, latviai patys neatliko to, ką privalėjo - jie nerezultatyviose rungtynėse pralaimėjo Belgijai 56:60.

"Žinojome, kad tai bus sunkios rungtynės. Belgai buvo praradę šansus patekti į ketvirtfinalį, todėl jų neslėgė jokia įtampa ir jie galėjo žaisti nesusikaustę. O mes buvome labai neramūs", - po skaudžios nesėkmės teisinosi A.Bagatskis.

Taikliais tritaškiais garsėjantys latviai šį kartą labai netaikliai atakavo iš toli - tikslą pasiekė vos 5 tolimi metimai iš 29 (17 proc.).

"Iki šių rungtynių atrodėme labai neblogai. Tačiau dvikovoje su Belgija praktiškai nieko nepataikėme. Kai neįmeti, negali tikėtis pergalės. Manau, kad dabar sulauksime nemažai kritikos", - sakė A.Bagatskis. Po šio Europos čempionato baigiasi jo 4 metų sutartis su Latvijos krepšinio federacija. Treneris prasitarė, kad neketina likti šiose pareigose.

Skaudus pralaimėjimas belgams papiktino žinomą Latvijos krepšininką, anksčiau rinktinėje žaidusį Kasparą Kambalą.

"Šiandien man gėda būti Latvijos krepšinio dinastijos dalimi. Jei nesugebi laimėti tokių rungtynių, nesi vertas būti krepšinio elite", - rėžė K.Kambala.

STATISTIKA

E GRUPĖ

Lietuva - Ukraina 70:63 (18:13, 14:17, 16:16, 22:17).

L.Kleiza 15 (2-3/11), D.Motiejūnas 10, D.Lavrinovičius 8 (5 atk. kam.), R.Seibutis 7 (2-2/7), T.Delininkaitis, M.Pocius, M.Kuzminskas ir J.Mačiulis - po 6, M.Kalnietis 4, J.Valančiūnas 2, R.Javtokas 0; S.Gladyrius 18, E.Jeteras 10, I.Zaicevas ir M.Kornijenka - po 9, M.Pustozvonovas 6, K.Natjažko 5, O.Mišula, O.Lipovijus ir V.Kravcovas - po 2.

Dvitaškiai 15/44 (34 proc.) ir 14/34 (41), tritaškiai 9/22 (41) ir 9/28 (32), baudų metimai 13/20 (65) ir 8/11 (73). Atkovoti kamuoliai 44 ir 38, rezultatyvūs perdavimai 15 ir 18, klaidos 9 ir 11, perimti kamuoliai 5 ir 5, blokai 1 ir 6.

Latvija - Belgija 56:60 (15:14, 17:18, 10:14, 14:14).

R.Freimanis 10, R.Kuksikas 9, M.Mejeris ir J.Strelniekas - po 7; S.Massotas 14, W.Mukubu 13, A.Hervelle 10.