"Žalgirį" JAV egzaminavo "kariai"

2007 10 17 0:00
NBA.com nuotrauka

Kauno "Žalgirio" krepšininkai pirmadienį žaidė pirmąsias rungtynes Jungtinėse Amerikos Valstijose. Svariai laimėję ketvirtą kėlinį žalgiriečiai "Golden State Warriors" ekipai nusileido rezultatu 88:107 (16:29, 23:24, 17:34, 32:20).

Taikliai į "Golden State Warriors" krepšį mėtęs ir 15 taškų komandai pelnęs Marko Popovičius po rungtynių sakė, kad reikėjo laiko įsijausti į sau įprastą žaidimą.

Buvo susikaustę

"Mūsų žaidėjams žengiant į aikštę buvo justi šiokio tokio susikaustymo. Absoliuti dauguma pirmą kartą žaidėme su NBA komanda, - kalbėjo įžaidėjas. - Tačiau po kurio laiko apsipratome. Juk žaidžiame tą patį krepšinį, su tuo pačiu kamuoliu, nors kai kurios taisyklės gal ir skiriasi. Iš pradžių nesisekė taikyti, trečią kėlinuką leidome varžovams rengti greitas atakas, bet ketvirtą kėlinį jau mes kontroliavome situaciją ir skirtumą sumažinome."

Ketvirtas kėlinukas - "Žalgirio"

Istorines rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo Eurelijus Žukauskas. Netrukus "Warriors" lyderis Baronas Davisas pelnė 7 taškus, bet Pauliaus Jankūno tritaškis ir Manto Kalniečio prasiveržimas neleido varžovams atsiplėšti (7:9). Tačiau tada šeimininkai pelnė 10 taškų be atsako ir atitrūko. Per pirmąsias 12 minučių žalgiriečiai sugebėjo laimėti kovą po krepšiais 20:11, bet suklydo net 10 kartų.

Antrą kėlinį "Žalgirio" krepšininkai neleido varžovams dar labiau didinti pranašumo, o ketvirčio pabaigoje po spurto 7:0 kauniečiai buvo priartėję iki 37:47.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiams nepavyko sulaikyti įsibėgėjusių "karių". Du Stepheno Jacksono tritaškiai užbaigė sėkmingą "Warriors" atkarpą 14:2.

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui "Žalgiris" atrado savo žaidimą. Trys Marko Popovičiaus tritaškiai leido kauniečiams prieš NBA ekipą laimėti atkarpą 15:0.

Ketvirtą kėlinį žalgiriečiai laimėjo 32:20, o aikštelėje gavo pažaisti visi 12 Kauno komandos žaidėjų.

Dvylika taškų ketvirtą kėlinį surinkęs M.Popovičius buvo rezultatyviausias "Žalgiryje" - 15 taškų. Jonas Mačiulis pelnė 13 taškų ir sugriebė 7 kamuolius, o E.Žukausko sąskaitoje - 11 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 3 blokuoti metimai.

Marcusas Brownas uždirbo 11 taškų, Mantas Kalnietis - 10 (5 rez. perd.), Tanok Beardas - 10 (8 atk. kam.), Goranas Jurakas - 9 (8 atkovoti kamuoliai), Paulius Jankūnas - 3. DeJuanas Collinsas, Dainius Šalenga ir Vilmantas Dilys - po 2 taškus.

"Warriors" ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Stephenas Jacksonas (20 tšk.), italas Marco Belinelli (19), Kelenna Azubuike (13), Tierre'as Brownas (12), Mattas Barnesas ir Baronas Davisas (po 11).

Aistruoliai perrėkdavo amerikiečius

Prieš istorinį mačą abiejų komandų nariai apsikeitė dovanomis, nuskambėjo abiejų šalių valstybiniai himnai. Tai pranešė oficiali "Žalgirio" klubo svetainė. Rungtynes tribūnose stebėjo maždaug šimtas lietuvių, bet jų palaikymas kartais nustelbdavo ir tūkstantinę šeimininkų gerbėjų minią. Tuo amerikiečiai nebuvo patenkinti - lietuvių aistruolius parodžius arenos palubėje kabančiame ekrane, per salę nuvilnijo švilpimas.

Vakar vakare "Žalgirio" komanda paliko San Franciską ir iškeliavo į Kanadą. Toronto mieste žalgiriečių laukia dvikova su "Raptors" ekipa.