"Žalgirį" nukovė trečiuoju mėginimu

2009 12 14 0:00
A.Baynesas (kairėje) griovė "Žalgirio" gynybą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Šeštadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai pirmą kartą šį sezoną nugalėjo principinį savo varžovą Kauno "Žalgirį".

Baltijos krepšinio lygos (BBL) reguliariojo sezono rungtynėse vilniečiai namie žalgiriečius paklupdė solidžia 17 taškų persvara - 91:74 (18:25, 19:19, 27:13, 27:17).

Anksčiau "Žalgiris" savo arenoje Vilniaus klubą buvo pranokęs du kartus - rugsėjį Baltijos taurės finale (83:78) ir lapkritį Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse (67:64).

Smogė po pertraukos

Nors "Lietuvos ryto" pasiekta pergalė atrodo įspūdingai, rezultatas neatspindi įvykių aikštėje. Lietuvos grandų dvikovą sėkmingiau pradėjo "Žalgiris". Svečiai iš Kauno 9 min. buvo priekyje 25:16, o 16 min. po Marcuso Browno tritaškio įgijo didžiausią pranašumą - 38:26. Įpusėjus rungtynėms, žalgiriečiai buvo priekyje 44:37.

Po didžiosios pertraukos "Žalgirį" tarsi kas pakeitė. "Lietuvos rytas" žaibiškai išlygino rezultatą ir po Stepo Babrausko metimo jį persvėrė - 52:51. Lietuvos ir Baltijos lygos čempionai dar kelias atakas baigė sėkmingai ir pradėjo tolti. Po spurto 9:0 ketvirto kėlinio pradžioje šeimininkai pabėgo 75:60 ir rungtynių baigtis jau niekam nekėlė abejonių.

"Labai džiaugiuosi vyrų pasirodymu, jie kovėsi iš visų jėgų visas rungtynes, nepaisydami rezultato, - po rungtynių kalbėjo "Lietuvos ryto" treneris Rimas Kurtinaitis. - Darbas be atsipalaidavimo davė vaisių. Tai buvo puiki repeticija prieš artėjančias Eurolygos rungtynes su Pirėjo "Olympiacos" klubu."

"Žalgirio" treneriui Gintarui Krapikui antroji rungtynių dalis buvo tarsi košmaras. Vos keturis kartus po pertraukos suklydę vilniečiai nokautavo varžovus 54:30.

"Visada esame numatę rungtynių planą. Pirmus du kėlinius jo laikėmės. Vėliau prasidėjo problemos - nebuvome agresyvūs gynyboje, silpnai kovojome po krepšiu", - analizavo G.Krapikas. Nugalėtojai atkovojo net 12 kamuolių daugiau už varžovus (37 ir 25).

Australas nustebino

Kauniečiams nemalonia staigmena tapo "Lietuvos ryto" vidurio puolėjo Arono Bayneso pasirodymas. Eurolygoje australas rimta paspirtimi komandai nebūdavo - rinkdavo 5,9 taško ir atkovodavo 3,1 kamuolio, bet per 13 minučių prasižengdavo net 4 kartus. Po rungtynių krepšininkas neretai sulaukdavo R.Kurtinaičio kritikos, o treniruotėse - ir aštrių pastabų.

Tačiau į "Žalgirio" krepšį A.Baynesas įmetė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Ypač daug žiūrovų ovacijų legionierius sulaukė trečio kėlinio pradžioje, tris kartus savo komandos atakas baigęs dėjimais į krepšį. Prieš oponentą visiškai nublanko "Žalgirio" vidurio puolėjas Mirza Begičius, vos per 12 minučių išnaudojęs 5 pražangų limitą ir teįmetęs 2 taškus.

"Mes, treneriai, kantriai dirbame su australu. Jeigu rusai išmokė mešką važiuoti dviračiu, kažką išspausti iš A.Bayneso galime ir mes", - šmaikštavo R.Kurtinaitis.

Nors "Lietuvos rytas" išliko vienintelė pralaimėjimo BBL nepatyrusi komanda, lygos varžybų reglamentas kol kas neleido vilniečiams pakilti iš ketvirtosios vietos. Viršūnėje išliko pirmą nesėkmę turnyre patyręs "Žalgiris".

Trečiąją vietą išsaugojo "Šiauliai" (6 pergalės ir 3 pralaimėjimai), namie 95:71 sutriuškinę Rygos VEF (2 ir 6) klubą. Rygos klubo legionieriai iš Lietuvos Arnas Labuckas ir Martynas Mažeika įmetė atitinkamai 10 ir 8 taškus.

Šiose rungtynėse žiūrovai neišvydo "Šiaulių" klubo naujoko Franko Tolberto. Amerikiečio norą debiutuoti naujoje komandoje sustabdė kirkšnies skausmai.

Dar vakar Šiaulių krepšininkai išskrido į Graikiją, kur rytoj žais itin svarbias Europos taurės turnyro rungtynes su Salonikų "Aris" komanda.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 91:74 (18:25, 19:19, 27:13, 27:17). A.Baynesas 15 (9 atk. kam.), B.Popovičius ir M.Bjelica po 14, M.Gecevičius 13, S.Babrauskas 11, A.Jomantas 10, D.Borovnjakas 8, D.Zavackas 6; M.Brownas 15, T.Klimavičius 13, T.Watsonas 12 (8 atk. kam.), D.Šalenga 10, M.Pocius 9, M.Kalnietis 5, S.S.Vene ir Ž.Janavičius po 3, A.Juškevičius ir M.Begičius po 2.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 25/42 (60 proc.) ir 17/33 (52), tritaškiai 8/15 (53) ir 7/22 (32), baudos 17/24 (71) ir 19/28 (68). Kamuolys atkovotas 37 ir 25, rezultatyviai perduotas 15 ir 11, perimtas 7 ir 4, prarastas 12 ir 10 kartų.

taškų).

"Šiauliai" - Rygos VEF 95:71 (20:18, 24:19, 26:20, 25:14). A.Šikšnius 24, M.Žukauskas 16, D.Low 14; A.Renfroe 17 (11 klaidų), A.Štalbergas 14, A.Labuckas 10.

"Valmiera" - Kėdainių "Nevėžis" 93:58 (17:19, 24:13, 26:9, 26:17). D.Daviinas 17, B.Cresnaras 16, S.Amolinis 15; E.Dimša 19, D.Gvezdauskas 18, V.Valiulis 5.