2010 12 16 0:00
"Žalgirio" krepšininkai išplėšė pratęsimą, tačiau pergalei jėgų pritrūko.
Petro Malūko nuotrauka

Kauno "Žalgirio" komandai nepavyko anksčiau laiko užsitikrinti vietos Eurolygos TOP 16 etape.

Vakar Kauno sporto halėje žalgiriečiai, kuriems vadovavo antradienį ekipos vairą perėmęs Rimantas Grigas, po pratęsimu pasibaigusios dramatiškos kovos 89:95 (16:27, 17:25, 27:18, 20:10; 9:15) pralaimėjo Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) ekipai. Pirmojo rato dvikovą svečiuose, dar vadovaujant treneriui Aco Petrovičiui, "Žalgiris" laimėjo 92:88.

Lietuvos vicečempionams pasiekti šeštos pergalės ir užsitikrinti vietą stipriausiųjų šešioliktuke neleido 206 cm ūgio puolėjas Mirza Teletovičius. Iš toli fantastiškai taikliai - 9 tritaškiai iš 13 - mėtęs bosnis pelnė 32 taškus ir atvedė savo ekipą į ketvirtą pergalę. Visa "Žalgirio" komanda pataikė mažiau tritaškių nei vienas M.Teletovičius - 8 iš 27.

Pirmieji du kėliniai "Žalgiriui" buvo tragiški - didžiosios pertraukos svečiai sulaukė pirmaudami net 19 taškų (52:33). Per pirmas 20 minučių žalgiriečiai niekaip nesugebėjo prisitaikyti mesdami iš toli - visi 9 bandymai tikslo nepasiekė. Krepšys atsirišo trečiojo pradžioje, kai iš toli pirmąsyk pataikė Artūras Milaknis. O tada pataikyti pradėjo ir kiti žalgiriečiai. Po truputį mažindami skirtumą Kauno krepšininkai žiūrovus iš vietų pakėlė 39 minutę, kai Mantas Kalnietis metimu nuo trijų taškų linijos išlygino rezultatą - 80:80. Tačiau per likusias pusantros minutės niekam taškų pelnyti taip ir nepavyko. O pratęsimą geriau pradėję Ispanijos čempionai atitrūko ir pergalės neišleido iš rankų.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė 17 taškų pelnęs Paulius Jankūnas.

Paskutines reguliariojo sezono rungtynes kauniečiai žais gruodžio 23 dieną su Maskvos srities "Chimki" (Rusija).