Žalgiriečiai barami ir po pergalės

2010 04 08 0:00
"Žalgirio" įžaidėjas M.Kalnietis (kairėje) - prieš P.Šakinį iš "Rūdupio".
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Antradienį prasidėjusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamosiose varžybose triuškinamą pergalę iškovojo Kauno "Žalgirio" krepšininkai.

Reguliariojo LKL sezono varžybose net keturi klubai per 24 rungtynes surinko po 11 pergalių, tai - Klaipėdos "Neptūnas", Panevėžio "Techasas", Prienų "Rūdupis" ir Vilniaus "Perlas". Tarpusavio rungtynių rezultatai labiausiai nuskriaudė dvi pastarąsias komandas. Ketvirtfinalyje "Perlui" tenka grumtis su LKL čempionu Vilniaus "Lietuvos rytu", o "Rūdupiui" - su vicečempionu Kauno "Žalgiriu".

Pirmoji pastarųjų komandų akistata Kaune įvyko užvakar. Po praėjusį savaitgalį "Lietuvos rytui" pralaimėtų rungtynių daug kritikos iš trenerio Dariaus Maskoliūno sulaukę žalgiriečiai šį kartą žaidė tiksliau ir tiesiog sutriuškino varžovus 89:54, o serijoje iki 2 pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Atkakli kova Kaune vyko tik pirmą kėlinį, kurį "Žalgiris" laimėjo 14:13. Vėliau šeimininkų pranašumas vis didėjo, o prieš pat pertrauką po Martyno Pociaus tritaškio "Žalgiris" pirmavo jau 36:18. 23 taškus pelnęs M.Pocius šiose rungtynėse pataikė visus 5 mestus tritaškius, o Kauno komanda iš toli atakavo 50 proc. taiklumu (11 iš 22).

Po didžiosios pertraukos žalgiriečių pranašumas tik didėjo, o prieš pat finalinę sireną Mantas Kalnietis įdėjo kamuolį iš viršaus, užfiksuodamas 35 taškų pranašumą - 89:54. Tai - didžiausia persvara, kuria "Žalgiris" šį sezoną pranoko "Rūdupį". Reguliariajame sezone kauniečiai šventė pergales kuklesniais rezultatais - 84:75 ir 81:74.

Bet ir po sėkmingesnių rungtynių D.Maskoliūnas turėjo priekaištų savo auklėtiniams: "Žaidėjai visada turi žaisti taip, kaip rungtyniavo tris kėlinius - kovoti ir stengtis iš visų jėgų. Pirmą ketvirtį vėl smagiai pramiegojome."

Atsakomosios rungtynės Prienuose vyks tik kitą šeštadienį, balandžio 17 dieną. Naudodamiesi šia pauze žalgiriečiai išvyko į Palangą, ten jiems surengta fizinio pasirengimo stovykla.

O "Rūdupio" jau rytoj laukia rimtas išbandymas. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai Švedijoje žais atsakomąsias Baltijos lygos Iššūkio taurės rungtynes su Norčiopingo "Dolphins" ekipa. Pirmą dvikovą namie Prienų krepšininkai laimėjo 10 taškų skirtumu - 87:77.

Kauno "Žalgiris" - Prienų "Rūdupis" 89:54 (14:13, 22:5, 26:16, 27:20). M.Pocius 23 (3-5/5), M.Kalnietis 16 (6 rez. perd.), P.Butkevičius 15, T.Klimavičius 7 (12 atk. kam.); E.Dainys 13, P.Šakinis ir G.Vileita po 12. Serija 1:0.