Žalgiriečiai grąžino "skolą"

2013 02 04 11:35
A.Juškevičiaus (dešinėje) tritaškis leido žalgiriečiams susikrauti lemiamą persvarą./vtb-league.com nuotrauka

Rusijos krepšinio apžvalgininkai vakar kėlė klausimą - ar Maskvos CSKA ekipa patiria krizę? Rusai seniai nematė taip žaidžiančios savo komandos, nes CSKA per keturias pastarąsias dvikovas patyrė net tris pralaimėjimus.

Vakar VTB Jungtinės lygos pirmenybėse CSKA namie neatsilaikė prieš Kauno "Žalgirį". Lietuvos čempionai laimėjo 74:68 ir dar labiau sustiprino savo galimybes laimėti B grupės turnyrą. Šia pergale žalgiriečiai savotiškai grąžino skolą už pralaimėjimą Eurolygoje prieš kelias savaites (73:87). Jungtinėje lygoje Kauno ekipa CSKA buvo įveikusi ir namie (76:66).

Varžovai išsiderinę

"Skiriu šią pergalę visiems "Žalgirio" aistruoliams. Jie savo komandos laimėjimo Maskvoje nematė nuo 1990-ųjų, - vakar pareiškė kauniečių treneris Joanas Plaza. - Paskutinėje mūsų dvikovoje Eurolygoje CSKA puikiai atakavo iš toli ir gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Bet aš visada kartojau, kad jei žaisime kaip mokame, galime nugalėti bet ką."

Pasiekti pergalę Maskvoje žalgiriečiams padėjo ir kantrybė, nes jie daugiau kaip pusę rungtynių atkakliai vijosi varžovus. Kelis kartus CSKA pranašumas buvo padidėjęs iki 7 taškų, bet "Žalgiris" tuoj jį sumažindavo. Lemiama dalis buvo ketvirto kėlinio pradžia. Per 6 min. 32 sek. CSKA nė karto nesugebėjo pataikyti žaidimo metu. Žalgiriečiai tuo metu spurtavo 12:2, persvėrė rezultatą ir tapo padėties šeimininkais. Kai paskutinę atakos sekundę Adas Juškevičius pataikė tritaškį ir padidino svečių pranašumą iki 8 taškų (64:56), CSKA žvaigždė Sonny Weemsas iš nevilties sviedė kamuolį į krepšio stovą.

Krepšinio profesoriumi tituluojamas CSKA treneris Ettore Messina po nesėkmės žėrė priekaištus savo auklėtiniams: "Nebuvome tinkamai nusiteikę ir nežaidėme kaip komanda. Pastaruoju metu mes rungtyniaujame individualiai, savanaudiškai. Nebeturime psichologinės stiprybės, o žaidėjai per minutės pertraukėles galvoja ne apie žaidimą, o kaip suversti kaltę vienas kitam dėl nepavykusių epizodų."

"Žalgiris" jau šiandien galės pratęsti savo pergalių seriją, kai Liubercuose susitiks su kitu Rusijos klubu "Triumf".

Tuo metu po ilgos pertraukos laimėti pavyko Klaipėdos "Neptūno" komandai. Savaitgalį klaipėdiečiai namie 96:86 (28:20, 24:20, 24:17, 20:29) nugalėjo čekų Nimburko ČEZ iš iškovojo antrąją pergalę.

Laimėjo draugystė

Vakar Maskvoje vyko didelė krepšinio šventė. Aikštėje susitiko ne tik pagrindinės CSKA ir "Žalgirio" komandos, bet ir jų veteranai. Tai buvo antroji jų akistata per kelis mėnesius - spalį Kaune vykusiame mače 46:45 triumfavo vyresnieji žalgiriečiai. Vakarykštėje dvikovoje nugalėjo draugystė - 2 kėlinius po 12 minučių vykusios rungtynės nugalėtojo neišaiškino - 28:28.

"Žalgirio" trenerio pareigas šiose rungtynėse ėjo Rimas Kurtinaitis, o komandą kaip visuomet traukė Arvydas Sabonis. Jis pataikė du tritaškius ir surinko 9 taškus. Tiek pat įmetė Saulius Štombergas. Tomas Masiulis ir Virginijus Jankauskas pridėjo po 4 taškus, Gintaras Staniulis. CSKA komandai po 5 taškus pelnė Sergejus Panovas ir Valerijus Tichonenka.

"Jei būtų mano valia, su CSKA žaistume nuolat. Kartu esame praleidę daugybę laiko, tačiau vieni nuo kitų niekaip nepavargstame. Visuomet malonu susitikti", - šypsojosi A.Sabonis ir prisipažino, kad abi komandos buvo susitarusios sužaisti lygiosiomis.

STATISTIKA

Maskvos CSKA - Kauno "Žalgiris" 68:74 (21:16, 17:17, 16:19, 14:22).

M.Teodosičius 13 (3-3/6), S.Weemsas ir N.Krstičius - po 12, V.Micovas 8, V.Chriapa ir Z.Ercegas - po 6, A.Ponkrašovas 5, A.Jacksonas 4, A.Kaunas 2; M.Kuzminskas (2-4/4) ir D.Lavrinovičius (2-6/7) - po 12, P.Jankūnas (2-5/6) ir M.Popovičius - po 11, K.Lavrinovičius 9, V.Lipkevičius 8, A.Juškevičius 5, T.Dardenas 4, O.Lafayette'as 2.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 15/29 (52 proc.) ir 26/40 (65), tritaškiai 8/25 (32) ir 5/20 (25), baudos 14/16 (88) ir 7/8 (88). Atkovoti kamuoliai 30 ir 33, rezultatyvūs perdavimai 14 ir 21, perimti kamuoliai 5 ir 8, blokai 3 ir 2, klaidos 13 ir 11.

9. Neptūnas    13    2    11

10. Minsk    13    0    13