"Žalgirio" misija baigėsi

2011 02 25 0:00
Tvirtasis R.Javtokas (priekyje) nesugebėjo sustabdyti galingos P.Jankūno atakos.
Petro Malūko nuotrauka

Tarp šešiolikos stipriausių Eurolygos komandų grūmęsis Kauno "Žalgiris" į atkrintamąsias varžybas prasibrauti nesugebėjo.

Lietuvos vicečempionai vakar nesugebėjo sugriebti paskutinio šanso kovoti dėl kelialapio į ketvirtfinalį. Per principinę dvikovą savo arenoje Kauno krepšininkai 74:80 (17:18, 20:17, 17:23, 20:22) pralaimėjo Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) ekipai ir prarado bet kokias galimybes TOP 16 etapo H grupėje siekti antrosios vietos.

Patyrę ketvirtą pralaimėjimą "Žalgirio" žaidėjai TOP 16 etapo varžybas baigs kovo 3 dieną dvikova svečiuose su Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) ekipa. Ji mūsų komandai jau nieko nelems.

Tris kėlinius "Žalgiris" ir "Power Electronics" vakar lenkė ir vijosi viena kitą. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui svečiai atitrūko vienuolika taškų (68:57). Susitelkę žalgiriečiai per paskutines minutes metėsi į lemiamą šturmą ir po dviejų Manto Kalniečio tritaškių, likus žaisti 16 sekundžių, priartėjo iki minimumo (74:75). Abu baudos metimus pataikęs Omaras Cookas skirtumą padidino iki trijų taškų (74:77), tačiau "Žalgirio" krepšininkai nesugebėjo suregzti atsakomosios atakos - jie prarado kamuolį, o sykiu ir galimybę išplėšti pratęsimą.

Mūsų ekipoje rezultatyviausiai žaidė DeJuanas Collinsas (15 taškų) ir Paulius Jankūnas (14). Ispanijos klubą į antrą pergalę vedė po 17 taškų surinkę Jeremy Richardsonas ir Nando De Colo. Valensijos komandos vidurio puolėjas Robertas Javtokas sužaidė vienas geriausių rungtynių šį sezoną Eurolygoje - pelnė 13 taškų (17 naudingumo balų).