"Žalgirio" vargai tęsiasi

2010 02 15 0:00
"Žalgirio" krepšininkų pavojai tyko ir BBL čempionate.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Pastaruoju metu vis rečiau kelią į pergalę randantys Kauno "Žalgirio" krepšininkai šeštadienį vos išvengė dar vienos nesėkmės Baltijos krepšinio lygoje (BBL).

Žalgiriečiai namie tik po pratęsimo palaužė Latvijos komandos "Valmiera" pasipriešinimą - 84:81 (17:26, 20:15, 14:15, 20:15, 13:10). 14 pergalių per 16 rungtynių iškovojęs "Žalgiris" pirmauja Baltijos lygoje, tačiau kauniečius netrukus gali aplenkti per 12 rungtynių dar nesuklupęs Vilniaus "Lietuvos rytas".

Nemoka motyvuoti.

Mačą su "Valmiera" Kauno ekipa pradėjo vangiai, leido varžovams atitrūkti ir juos pavijo tik ketvirtame kėlinyje. Pergalę išplėšti žalgiriečiams pavyko daugiausia individualaus amerikiečio Marcuso Browno pastangomis. Gynėjas per ketvirtą kėlinį ir pratęsimą įmetė net 16 iš 25 savo taškų. Rezultatyviai žaidė ir kiti užsieniečiai - slovėnas Mirza Begičius įmetė 18 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, kroatas Mario Delašas pridėjo 13 taškų.

"Valmiera" gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Daviinas Davisas (21 tšk.), Blazas Cresnaras (17) ir Juris Andžejevskis (14).

Po rungtynių "Žalgirio" treneris Darius Maskoliūnas atvirai reiškė nepasitenkinimą jaunaisiais komandos krepšininkais: "Man gėda dėl tokio žaidimo. Sunku paaiškinti, kodėl jaunimas nesugeba gerai pasirodyti tokiose rungtynėse. Galbūt nesugebu jų motyvuoti, bet nesugebėjo ir ankstesni treneriai."

Per kitas BBL rungtynes "Šiauliai" Latvijoje netikėtai 77:90 nusileido Rygos VEF komandai - 77:90 (22:17, 13:21, 15:27, 27:27).

Atsigriebė derbyje

Pylos nuo trenerio gavę "Žalgirio" krepšininkai vakar atsigriebė per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes. Kauno derbyje žalgiriečiai 78:60 (20:11, 18:13, 25:17, 15:19) pranoko "Aisčius".

Per šias rungtynes LKL vicečempionai nutarė nejuokauti ir jau dvikovos pradžioje ėmė diktuoti savo sąlygas - 20:11, 31:17. Įgytas pranašumas vėliau suteikė progą sumažinti žaidimo tempą.

Mače su "Aisčiais" D.Maskoliūnas leido pailsėti Aleksandrui Čapinui, Simui Sanderiui Vene ir Dainiui Šalengai. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Artūras Milaknis. Jis įmetė 13 taškų, 12 pridėjo Travisas Watsonas, po 10 - Mario Delašas, Povilas Butkevičius ir M.Brownas.

"Aisčiams" po 11 taškų pelnė Vytenis Lipkevičius ir Marius Valukonis.