„Žalgiris“ antrojoje mačo dalyje įrodė pranašumą prieš „Lietuvos rytą“

2012 11 26 21:01
"Lietuvos ryto" krepšininkai atsimušė į žalgiriečių gynybos sieną./Romo Jurgaičio nuotraukos

Prireikė laiko įsibėgėti, tačiau kai tai padarė, Kauno „Žalgiris“ (4-0) tapo nesulaikomas. Silpnai rungtynes pradėję kauniečiai po ilgosios pertraukos 90:79 (20:26, 23:20, 25:17, 22:16) pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“ (3-1) ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) išliko nesuklupę.

Po penkto iš eilės taiklaus vilniečių tritaškio jie pirmavo 26:18, o įpusėjant antram kėliniui šeimininkų persvara buvo net 35:22. Tačiau nuo tada žaidimo kreivė ėmė krypti „Žalgirio“ naudai.

Ibrahimo Jaabero vedamas „Žalgiris“ dar iki ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą (43:46), o po Kšištofo Lavrinovičiaus metimo trečiajame kėlinyje šalies čempionai jau buvo priekyje – 58:57.

Pranokdami vilniečius greitame puolime, kauniečiai vieną po kito rinko lengvus taškus metimais iš po krepšio ir ketvirtajame kėlinyje jau patys pirmavo dviženkle persvara (85:73).

Per pirmą kėlinį įmetęs net 26 taškus, „Lietuvos rytas“ antroje dvikovos dalyje surinko vos 33.

„Žalgiris“ žaidė be apsirgusio Tremmello Dardeno ir Darjušo Lavrinovičiaus, kurį buvo nutarta patausoti.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 20, Ibrahimas Jaaberas 16, Rimantas Kaukėnas 12, Vytenis Lipkevičius ir Mindaugas Kuzminskas po 10.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 25 (6 rez. perd.), Nemanja Nedovičius 11, Mindaugas Katelynas 10.

Joanas Plaza („Žalgirio“ vyr. treneris): „Mes tikėjomės labai sunkių rungtynių. Matėme, kad „Lietuvos rytas“ gali žaisti, nes Barselonoje jie puikiai pasirodė pirmuosius du kėlinius. Šiandien buvo panašiai. Mes nežaidėme pakankamai energingai, nesusikaupėme gynyboje. Antrojoje mačo dalyje pakeitėme gynybą ir laimėjome. Mes stengiamės išsaugoti savo žaidimo kokybę ir ją gerinti.

Viena pagrindinių idėjų, kodėl esu čia – noriu pakeisti mąstymą. Į startinį penketą išleidau visus jaunus žaidėjus. Jie privalo žaisti. Žinoma, aš juos baru jeigu jie žaidžia prastai, tačiau jie sunkiai vargsta per treniruotes. Tikiuosi, kad einu gera linkme, nes noriu auginti jaunąją kartą. Ispanijoje tai labai svarbu.“

Darius Maskoliūnas („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Eilinį kartą turiu konstatuoti faktą, kad nesame pasiruošę žaisti 40 minučių su tokio lygio komandomis. Kuomet prasideda lemiamos akimirkos, nesužaidžiame protingai puolime. Leidžiame pelnyti lengvus taškus, o paskui varžovai atitrūksta ir neišlaikome drausmės, nors dar yra pakankamai laiko. Didžioji vyrų dalis kovėsi iš visų jėgų. Žaidžiant tokiu tempu mes pavargome, pradėjome mesti neparuoštus metimus.

Šiandien aikštėje perlaikiau Renaldą Seibutį. Bet buvo toks rungtynių momentas, kuomet reikėjo atakuoti. „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje turėjo 5 komandines pražangas ir reikėjo agresyvaus Seibučio žaidimo. Visgi nemanau, kad tokio lygio krepšininkui kaip Renaldui tai neturės įtakos mačui Belgrade. Nedovičius taip pat žaidė daug, nes nuo suolo pakilę žaidėjai jo nesugebėjo deramai pakeisti.

„Žalgirio“ startinis penketas manęs nenustebino. Mane stebintų, jeigu jie žaistų ilgą laiko dalį. Jie dabar demonstruoja bene gražiausią žaidimą Europoje ir treneris turi laisvę improvizacijai. Mes kovėmės normaliai. Taip, jų komanda gerai sukomplektuota. Mes nesame vienintelė komanda, kuri jiems pralaimėjo. Jie šluoja visus iš eilės. Bet mes nesame nepasirengę su jais kautis.

Radoševičių iš vėžių išmušė greitos trys pražangos. Visi mūsų puolėjai rungtynės po rungtynių duoda vis daugiau naudos."