"Žalgiris" atsidėkojo gerbėjams už ištikimybę

2009 12 07 0:00
Pramušęs maskviečių gynybą M.Brownas (su kamuoliu) tapo CSKA žudiku.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

"Žalgirio" ir Maskvos CSKA susitikimai jau tapo tradiciniu legendinės Kauno krepšinio komandos meistriškumo patikrinimu. Vakar namie įspūdingai nugalėdami Rusijos čempionų komandą žalgiriečiai atsiprašė savo gerbėjų už visas Eurolygoje patirtas nesėkmes ir padėkojo už ištikimybę.

"Žalgiris" - CSKA 67:63 (17:21, 17:13, 11:14, 22:15). Nugalėję Rusijos čempionus žalgiriečiai iškovojo trečią pergalę VTB Vieningosios lygos B grupėje.

Tradicija tęsiama.

Labiausiai vakar džiaugėsi, ko gera, vyresniosios kartos atstovai, kuriems "Žalgirio" ir CSKA mūšiai vis dar asocijuojasi su rusų okupacijos laikais. Tada kiekvienas susitikimas būdavo traktuojamas ne tik kaip krepšinio rungtynės. Tai buvo ir nacionalinio pasipriešinimo vienas iš būdų. Trejus metus iš eilės (1985, 1986 ir 1987 m.) "Žalgirio" krepšininkai finale nugalėjo Maskvos CSKA ir tapo TSRS čempionais. Tuo iki šiol didžiuojamės.

O vakar Kauno sporto halėje, kuri, kad ir kaip keista, nebuvo sausakimša, "Žalgiris" su CSKA žaidė Vieningosios lygos mačą, kuris irgi tapo dideliu ir džiaugsmingu įvykiu.

Beje, vakar Kaune rungtynes stebėjo Rusijos krepšinio viršūnėlės - Rusijos krepšinio federacijos prezidentas Sergejus Černovas, Rusijos vicepremjeras Sergejus Ivanovas ir, žinoma, Maskvos CSKA prezidentas Andrejus Vatutinas.

M.Brownas supyko

Rungtynės buvo įdomios nuo pradžios iki paskutinės sekundės. Nei viena, nei kita komanda per visą susitikimą nė karto nesugebėjo smarkiau atsiplėšti nuo varžovų. Beveik įpusėjus ketvirtajam kėlinukui po Zorano Planiničiaus taiklaus metimo CSKA pirmavo 56:52, tada "Žalgirio" amerikietis Marcusas Brownas supyko ir, pataikęs 3 tritaškius iš eilės, ištempė kauniečius į priekį - 61:58.

Tuoj pat CSKA treneris Jevgenijus Pašutinas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Johnas Robertas Holdenas pelnė fantastišką tritaškį - 61:61. Tačiau prieš aikštelėje siautėjantį M.Browną sekmadienį net ir CSKA krepšininkai buvo bejėgiai - "Žalgirio" lyderis pelnė dar 6 taškus ir abejonių nebeliko - kauniečiai laimėjo 67:63. Vien per paskutinį rungtynių ketvirtį 35-erių amerikietis įmetė 15 taškų, o iš viso į jo sąskaitą vakar įrašyti 26 taškai (dvit. - 2/3, trit. - 6/10. baudos - 4/4) ir 7 kartus atkovotas kamuolys. CSKA komandoje rezultatyviausias buvo tiek pat taškų - 26 - pelnęs Z.Planiničius. Ramūnas Šiškauskas surinko 9 taškus.

Šiose rungtynėse nežaidė žalgirietis Povilas Čukinas, jam pažeisti kelio raiščiai ir nežinia, kada jis sugrįš į rikiuotę. Kauniečių gretose nežaidė ir Šarūnas Vasiliauskas.

Pirmąjį šių komandų susitikimą Maskvoje spalio mėnesį 90:74 laimėjo CSKA.

Rusai neapsigynė

Po laimėtų rungtynių "Žalgirio" strategas Gintaras Krapikas kalbėjo: "Ši pergalė mums labai svarbi siekiant įvykdyti mums keliamą uždavinį - patekti į VTB Vieningosios lygos finalo ketvertą. Antra vertus, ši pergalė labai svarbi ir vyrams, ir man, nes laimėjome visa komanda. Mums reikalingas toks krepšininkas kaip M.Brownas, kuris puikiai jaučia metimą ir imasi iniciatyvos. Smagu, kad ir komandos vyrai suteikia jam progų savo užtvaromis."

Pasak G.Krapiko, sekmadienio pergalė suteiks krepšininkams daugiau pasitikėjimo jų dar laukiančiose Eurolygos varžybose.

Maskvos CSKA treneris Jevgenijus Pašutinas po susitikimo pasveikino "Žalgirį" su pergale ir sakė: "Mes tikėjomės tokio žaidimo, nes buvome matę rungtynes su "Barcelona". Mūsų užduotis buvo sustabdyti M.Browną ir D.Šalengą. Iš pradžių sekėsi tai daryti, bet ketvirtajame kėlinuke nebesustabdėme M.Browno. Pralaimėjome dėl prastos gynybos."