"Žalgiris" ir toliau stebina

2011 01 27 0:00
"Žalgirio" aukštaūgis B.Marjanovičius (kairėje) savo komandoje vakar buvo vienas naudingiausių krepšininkų.
Petro Malūko nuotrauka

Naujajam Kauno "Žalgirio" treneriui graikui Ilias Zouros nepavyksta rasti rakto į pergales bei priversti žaidėjus mažiau klysti.

Šalies vicečempionai žalgiriečiai vakar tapo vienintele ULEB Eurolygos varžybų TOP 16 etapo E grupės komanda, kuriai nepavyko iškovoti pergalės. Per antro turo rungtynes Kauno ekipa savo žiūrovų akivaizdoje 64:71 (16:23, 6:17, 21:16, 21:15) turėjo pripažinti Graikijos vicečempionų Pirėjo "Olympiakos" krepšininkų pranašumą.

Daugiausiai klaidų iš visų Eurolygos komandų darantys žalgiriečiai vakar dar sykį patvirtino savo "gerą vardą" - kamuolį prarado net 21 kartą.

Patyręs antrą nesėkmę iš eilės "Žalgiris" sukomplikavo galimybes kovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Trečio turo rungtynes Lietuvos ekipa žais Stambule su "Fenerbahce Ulker" (Turkija).

Trečiadienį Kauno sporto halėje sužaidus 7 minutes po Aleksandro Čapino tritaškio šeimininkai pirmavo 5 taškais (16:11). Per likusias tris minutes mūsiškiai taškų pelnyti nesugebėjo, o graikai į tuščias "Žalgirio" atakas atsakė 12 taškų ir kėlinį laimėjo 23:16.

Antrą kėlinį norėtų pamiršti visi "Žalgiriui" prijaučiantys. Kauno komanda, suklydusi 6 kartus, pelnė tik 6 taškus, varžovai - 17 ir po dviejų kėlinių šalies vicečempionų deficitas siekė 18 taškų (22:40). Dar labiau jis padidėjo 22 minutę po Milošo Teodosičiaus tritaškio - 22:45. Tylinčioje Halėje "Žalgirio" žaidėjai atrodė sutrikę ir beviltiški. Pirmasis iš gilaus miego prabudo Martynas Pocius. Žiūrovai pagyvėjo, o devyni iš eilės M.Pociaus pelnyti taškai (38:54) privertė akis pramerkti ir kitus komandos draugus. "Žalgiris" tapo tvirtu kumščiu ir pradėjo vis karščiau alsuoti varžovams į nugarą. Išvydome efektingas atakas, taiklius metimus iš toli. 39 minutę po Manto Kalniečio tritaškio šeimininkai priartėjo iki 3 taškų (61:64). Tačiau per paskutinę minutę pritrūko darnaus žaidimo, galėjusio atvesti Kauno klubą į pirmą pergalę.

Rezultatyviausiai mūsų ekipoje vakar žaidė M.Pocius (17 taškų) ir aukštaūgis Bobanas Marjanovičius (12). Graikus į pergalę vedė Vassilis Spanoulis (17 tšk.) ir M.Teodosičius (13).