"Žalgiris" įveikė tituluočiausią Prancūzijos klubą

2009 10 22 0:00
M.Pocius (kairėje) debiutą Eurolygoje pažymėjo išskirtiniu žaidimu.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Visų laikų tituluočiausia Prancūzijos komanda Liono ASVEL turėjo pripažinti, jog Kauno "Žalgiris" šiemet nusiteikęs ryžtingai. Vakar kauniečiai savo žiūrovų akivaizdoje pergale prieš šią ekipą pradėjo naująjį Eurolygos sezoną.

Lietuvos vicečempionai per A grupės rungtynes svečius iš Prancūzijos, net 17 kartų tapusius šios šalies čempionais, nugalėjo rezultatu 71:52 (20:15, 20:12, 13:12, 18:13). Į pergalę kauniečius vedė Mantas Kalnietis (17 taškų), Eurolygos veteranas Marcusas Brownas ir turnyro debiutantas Martynas Pocius - abu pelnė po 16 taškų. Kauno sporto halė sėkmės neatnešė legionieriaus karjerą pradėjusiam buvusiam "Lietuvos ryto" žaidėjui Mindaugui Lukauskiui. Jis per 31 minutę surinko vos 2 taškus (prametė visus 5 tritaškius).

Ryžtingas debiutantas.

"Žalgirio" treneris Gintaras Krapikas nusprendė, jog per šį susitikimą versis be Šarūno Vasiliausko ir esto Siimo-Sanderio Vene.

Pirmuosius "Žalgirio" taškus naujajame Eurolygos čempionate pelnė rezultatyviausias visų laikų šio turnyro žaidėjas M.Brownas. Didžiąją pirmo kėlinio dalį nė vienai ekipai nepavyko labiau atitrūkti. Ir tik aikštelėje pasirodžius M.Pociui, pradėjo ryškėti šeimininkų pranašumas. 196 cm ūgio puolėjas pirmuosius savo taškus Eurolygoje pelnė pataikydamas nuo trijų taškų linijos, o netrukus dar du tokie pat jo metimai padėjo "Žalgiriui" laimėti pirmą ketvirtį 5 taškais (20:15).

Per antrą kėlinį žalgiriečiai bandė įgyti dviženklę persvarą. Tai pavyko 16 minutę, kai per greitą ataką M.Kalnietis pelnė 2 taškus - 30:19. Efektingai kauniečiai sužaidė antro kelinio pabaigą: po M.Kalniečio perdavimo Tadas Klimavičius iš viršaus įdėjo kamuolį ir prieš didžiąją pertrauką skirtumą padidino iki 13 taškų - 40:27.

Trečio kėlinio pradžioje visi Halės žiūrovai dar kartą pakilo iš vietos, kai penkis kartus iš toli netaikliai metęs M.Kalnietis šeštąjį pataikė, tuoj pat dar Dainius Šalenga su trenksmu įkalė į krepšį ir - 45:27. Svečiams kelis kartus buvo pavykę priartėti iki 12 taškų, o po trijų kėlinių "Žalgiris" turėjo 14 taškų persvarą. 36 minutę, kai M.Brownas pataikė iš toli, visi lengviau atsipūtė - šeimininkai įgijo 20 taškų persvarą (63:43) ir pergalė jau niekam nekėlė abejonių.

Lietuviai vedė į pergales

Vakar A grupėje dar žaidė Zagrebo "Cibona" (Kroatija) ir Sienos Montepaschi su Kšyštofu Lavrinovičiumi. Italijos čempionai nepasigailėjo šeimininkų - kroatai sutriuškinti net 85:40 (21:13, 14:11, 32:8, 18:8). Net 34 naudingumo balus surinkęs Sienos puolėjas K.Lavrinovičius buvo geriausias rungtynių žaidėjas. Jis per 25 minutes pelnė 26 taškus (2-3/5, 3-4/5, 1-8/10) ir atkovojo 8 kamuolius.

B grupėje, kurioje žaidžia ir Vilniaus "Lietuvos rytas", Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) su Linu Kleiza šventė pergalę prieš Eurolygos debiutantę Orleano "Entente" (Prancūzija) ekipą, kuri į pagrindines varžybas pateko po kvalifikacinio turnyro. Graikai varžovus įveikė 94:72 (18:15, 26:15, 22:19, 28:23). Linas Pirėjo komandoje buvo naudingiausias ir rezultatyviaysias: per 23 minutes surinko 23 taškus (2-9/11, 3-0/3, 1-5/5) ir atkovojo 9 kamuolius. Jo naudingumo koeficientas - 31.

C grupėje po dramatiškos pabaigos pergalę tik taško skirtumu iškovojo Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Svečiuose žaidę Rusijos čempionai 66:65 (18:12, 14:22, 17:14, 17:17) vos nugalėjo po atrankos turnyro į Eurolygą patekusią Atėnų "Maroussi" (Graikija) komandą.