"Žalgiris" mėgaujasi pergalėmis

2010 11 19 0:00
"Žalgirio" krepšininkams antrą kartą šį sezoną pavyko įveikti "Chimki" (geltona apranga) krepšininkus.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Eurolygos pirmą ratą Kauno "Žalgirio" krepšininkai baigė turėdami keturias pergales ir būdami A grupės lentelės viršuje.

Vakar per paskutines pirmo rato rungtynes Lietuvos vicečempionai Halėje 73:65 (22:19, 16:14, 16:21, 19:11) nugalėjo Maskvos srities "Chimki" (Rusija) krepšininkus ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. Būtent apie tokią laimėjimų seriją prieš šią dvikovą svajojo ir Kauno ekipos vyriausiasis treneris Aco Petrovičius, ir jo auklėtiniai.

"Žalgirio" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Dainius Šalenga, pelnęs 11 taškų. Tai trimis daugiau, nei krepšininkas surinko per ankstesnes ketverias Eurolygos kovas. 10 taškų prie pergalės pridėjo tris tritaškius iš keturių pataikęs Tomas Delininkaitis, 9 taškus (visus per pirmus du kėlinius) įmetė Mirza Begičius. Rusijos ekipoje geriausiai sekėsi Zoranui Planiničiui - 14 taškų.

Nors Kauno klubo žaidėjai dvigubai daugiau kartų suklydo (17 ir 8), tai kompensavo taikliais baudų metimais - iš 18 pataikė 16. Varžovams ketvirtadienį baudų metimai buvo silpnoji vieta - iš 17 įkrito tik 9.

Per pirmus du kėlinius ekipos kovojo lygiai. Trečiojo viduryje šeimininkams pavyko atitrūkti 11 taškų (46:35), tačiau ketvirčiui baigiantis žalgiriečiai jau turėjo minusinį balansą - 51:54. Laimė, paskutinis Manto Kalniečio metimas nuo trijų taškų linijos buvo taiklus, tad ketvirtą kėlinį ekipos pradėjo esant lygiam rezultatui (54:54). Rungtynių pradžioje dukart nuo tritaškio linijos nepataikęs Artūras Milaknis ketvirto kėlinio pradžioje atitaisė šią klaidą. O kai tritaškį įmetė ir D.Šalenga (36 min. 67:60), varžovų gretos sutriko ir "Žalgiris" iki finalinės sirenos išsaugojo svarbią pergalę.

Kitas Eurolygos rungtynes kauniečiai žais kitą savaitę svečiuose su Belgrado "Partizan" (Serbija). O prieš tai Lietuvos ekipų lauks principinis mūšis - sekmadienį Kaune susitiks "Žalgiris" ir Vilniaus "Lietuvos rytas".