"Žalgiris" neatlaikė CSKA spaudimo

2010 02 04 0:00
Žalgiriečiai (dešinėje - M.Pocius) tituluotai CSKA komandai priešinosi tris kėlinius.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kauno "Žalgirio" krepšininkai patyrė dar vieną pralaimėjimą ULEB Eurolygos antrojo etapo TOP 16 varžybose.

Vakar žalgiriečiai savo arenoje puikiai pradėjo rungtynes su Rusijos čempionais Maskvos CSKA, tačiau galiausiai turėjo pripažinti tituluotų varžovų pranašumą - 68:83 (26:17, 19:18, 11:22, 12:26).

Po šios nesėkmės Kauno klubas atsidūrė G grupės turnyro lentelės dugne, nes pirmąsias TOP 16 turnyro rungtynes Lenkijoje beviltiškai pralaimėjo Tomo Pačėso treniruojamai Gdynės "Asseco Prokom" komandai (65:89).

Prieš vakarykštę dvikovą CSKA treneris Jevgenijus Pašutinas ir puolėjas Ramūnas Šiškauskas pažymėjo, kad neįvertinusi "Žalgirio", jų komanda gali skaudžiai nudegti. Maskviečiai šį sezoną jau buvo patyrę Lietuvos vicečempionų jėgą, kai praėjusį gruodį Vieningosios lygos rungtynėse nusileido kauniečiams 63:67.

Pavijo po pertraukos

Mačo pradžioje "Žalgiris" atitrūko į priekį 9:2 ir ėmė didinti pranašumą. Antrame kėlinyje žalgiriečiai ėmė terorizuoti varžovus taikliais tritaškiais. Po Dainiaus Šalengos tolimo metimo šeimininkai įgijo rekordinę 15 taškų persvarą - 42:27. Tačiau tuo šventė Kauno sporto halėje baigėsi. CSKA iki didžiosios pertraukos sumažino atsilikimą iki 10 taškų (45:35), o trečiame kėlinyje demonstruodami geležinę gynybą ėmė žaibiškai artėti. Pirmoje rungtynių pusėje tik tašką įmetęs R.Šiškauskas 26 min. pataikė tritaškį bei dvitaškį ir išlygino rezultatą (53:53), o netrukus Andrejus Voroncevičius baudos metimais pirmą kartą išvedė CSKA į priekį - 55:53.

Žaidimo ritmą pajutę Rusijos čempionai lemiamame ketvirtyje ėmė tolti ir nutildė triukšmingą Kauno publiką. Kai 35 min. tritaškį įmetė Viktoras Chriapa, komandas skyrė jau 13 taškų - 72:59, o paskutinės sekundėmis CSKA dar labiau padidino pranašumą ir nugalėjo 83:68. Per antrą rungtynių dalį "Žalgiris" įmetė tik 23 taškus.

Rusijos čempionams tai buvo jau aštunta pergalė iš eilės Eurolygos varžybose šį sezoną.

Rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidė Tadas Klimavičius, įmetęs 12 taškų ir atkovojęs 4 kamuolius. Aleksandras Čapinas ir D.Šalenga pelnė po 10 taškų, Marcusas Brownas (3/7 tritaškių) - 9, Mirza Begičius - 8, Mario Delašas - 7, Martynas Pocius ir Mantas Kalnietis - po 6.

CSKA gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Trajanas Langdonas ir Zoranas Planiničius, pelnę atitinkamai 17 ir 16 taškų. 34 minutes žaidusio R.Šiškausko sąskaitoje - 9 taškai (2-1/2, 3-2/5, 1-1/2).

Bylinėjasi su žaidėju

Rungtynių su CSKA išvakarėse "Žalgirio" klubas iš Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sulaukė nemalonios naujienos. FIBA uždraudė Kauno klubui registruoti naujus krepšininkus iš užsienio, kol nebus atsiskaityta su krepšininku iš Bosnijos ir Hercegovinos Ratko Varda. Jis žaidė "Žalgiryje" 2008-2009 metų sezono pradžioje, tačiau paliko Kauną, nes už tris mėnesius negavo atlyginimo.

FIBA Arbitražo teismas priteisė R.Vardai kompensaciją, tačiau "Žalgirio" vadovybė, nepatenkinta kompensacijos dydžiu, pateikė apeliaciją. FIBA vėliau atmetė kauniečių skundą ir pareikalavo atsiskaityti su krepšininku. Šioje istorijoje taškas dar nepadėtas ir Kauno klubas toliau ketina bylinėtis su R.Varda, kuris šiuo metu rungtyniauja "Asseco Prokom" klube.