„Žalgiris“ pasiekė antrą didžiausią pergalę Eurolygoje

2013 01 31 21:39
Rezultatyviausias "žalgiriečių" gretose buvo kroatas Marko Popovičius. / AFP/Scanpix nuotrauka

Uraganišku greičiu žaidusiems Kauno „Žalgirio“ krepšininkams trūko taiklaus metimo iki didžiausios pergalės Eurolygoje. „Top 16“ etape tris skaudžius pralaimėjimus patyrę Lietuvos čempionai 92:56 pyktį išliejo ant Berlyno ALBA krepšininkų.

Reguliariajame sezone žalgiriečiai 37 taškų skirtumu sutriuškino Vitorijos „Caja Laboral“, 28 taškų pranašumu pranoko Zagrebo „Cedevita“. 36 taškų persvara iškovota pergalė prieš ALBA yra antra didžiausia per visą „Žalgirio“ istoriją Eurolygoje ir didžiausia „Top 16“ etape.

Pirmoje rungtynių dalyje žalgiriečius į priekį vedė lengvieji krašto puolėjai Tremmellas Dardenas ir Mindaugas Kuzminskas. Amerikietis pelnė 9 taškus pirmajame kėlinyje, o lietuvis tiek pat įmetė antrajame.

Prieš trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pirmavo – 44:37, kai išmušė Marko Popovičiaus valanda. Kroatas pelnė aštuonis taškus paeiliui ir inicijavo pergalingą spurtą – 14:0 (58:37).

Net 22 rezultatyvius perdavimus atlikę „Žalgirio“ krepšininkai nepajuto Ibrahimo Jaabero netekties. Komandos susitelkimą patvirtino puikūs Ado Juškevičiaus ir Mario Delašo pasirodymai.

„Man atrodo, kad Juškevičius kiekvieną kartą atrodo vis geriau ir geriau. Pastaruoju metu jis tikrai progresuoja ir gali būti puiki pamaina Mantui Kalniečiui ar Šarūnui Jasikevičiui, – tvirtino „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza. – Nereikia pamiršti ir Vytenio Lipkevičiaus, kuris taip pat sparčiai tobulėja. Šie jauni vyrukai kiekvieną dieną dirba papildomai.“

Delašas, surinkęs 11 naudingumo balų, sužaidė savo antrą geriausią mačą. 13 naudingumo balų pelniusiam Juškevičiui tai buvo sėkmingiausia dvikova Eurolygoje.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 22 (4/4 dvitaškių, 4/7 tritaškių), Tremmellas Dardenas 17 (6/7 dvitaškių), Mindaugas Kuzminskas 14 (4/4 dvitaškių), Mario Delašas 8 (4/5 dvitaškių, 6 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 8.

ALBA: Yassinas Idbihi 12 (5/6 dvitaškių), Derrickas Byarsas 10, Jekelis Fosteris 8, Deonas Thompsonas 8.

Kitą savaitę Eurolygoje bus pertrauka. Vasario 14 d. „Žalgiris“ Bamberge kausis su „Brose Baskets“.

Joanas Plaza („Žalgirio“ ekipos vyr. treneris): „Jau anksčiau sakiau, kad „Žalgiriui“ yra lemta kentėti. Tačiau šį kartą komanda parodė, jog ji turi sielą ir namuose gali žaisti su visais varžovais. Kai susiduri su problemomis, tai gali daryti tik tai, kas priklauso nuo tavęs. Šiandien žaidėjai tai ir darė. Jie visi save atidavė. Tikiu, jog mano auklėtiniai gali kovoti iki galo. Dabar reikia sulaukti Roberto Javtoko sugrįžimo ir pažiūrėti, kaip išsispręs įžaidėjo problema. Mano žaidėjai dar kartą parodė, kad išalkę gali padaryti viską. Tačiau jokiu būdų po tokių rungtynių negalima negerbti Berlyno ALBA komandos, kuri šį sezoną yra įveikusi Sienos „Montepaschi“ ir tik nežymiai pralaimėjusi Tel Avivo „Maccabi“ klubui.

Saša Obradovičius (ALBA ekipos vyr. treneris): „Sveikinimai „Žalgiriui“, kuris tikrai nusipelnė šios pergalės. Jie žaidė geriau ir tikrai pranoko ALBA. Po ilgosios pertraukos šeimininkai į aikštelę išėjo užsivedę ir nepaliko mums jokių vilčių. Žaidimas „Top 16“ yra puiki patirtis mums. „Žalgiris“ yra vieni iš grupės favoritų, kurie parodė, kokioje vietoje yra ALBA. Tikėjausi tokios energijos iš „Žalgirio“, nes jiems nebuvo kur trauktis. Jaabero išėjimas taip pat sutelkė komandą, kaip dažniausiai ir būna.“